شیخ محمد بن صالح بن محمد العثیمین، مفتی شرشناس عربستان سعودی، متوفای ۱۴۲۱هـ ، در شرح صحیح مسلم با جسارت و وقاحت تمام می‌گوید که حضرت زهرا سلام الله علیها، در هنگام مخاصمه با ابوبکر، عقل خود را از دست داده بود

 

شهادت صدیقه شهیده سلام الله علیها ، دفن شبانه و خشم و غضب او بر ابوبکر، سند حقانیت مذهب اهل بیت علیهم السلام و مهر بطلانی است بر سند سقیفه بنی ساعده؛ زیرا طبق روایت صحیح بخاری، خشم و غضب صدیقه شهیده سلام الله علیها ، خشم رسول خدا صلی الله علیه وآله و در نتیجه خشم خداوند است . از طرف دیگر در همین صحیح بخاری آمده است که آن حضرت از دست ابوبکر غضبناک بوده و تا آخر عمر این غضب باقی بوده است.

 

صحیح بخاری . خشم فاطمه بر ابوبکر

هر کس فاطمه را خشمگین کند، رسول خدا را خشمگین کرده است. ابوبکر ، فاطمه را خشمگین کرد

برای دیدن اندازه واقعی تصاویر ، روی آن‌ها کلیک کنید .

از این رو، پیروان سقیفه و به خصوص وهابی‌ها و رهروان ابن تیمیه تلاش  کرده‌اند که از این صغری و کبرای منطقی، پاسخ و راه فراری پیدا کنند؛ اما آن جایی که هر دو مقدمه از صحیح‌ترین کتاب‌های آن‌ها ثابت می‌شود، چهارده قرن است که سردرگم هستند و برای آن پاسخی نیافته‌اند.

آن‌ها می‌دانند که اگر کسی کمی تفکر کند، در یک دو راهی سخت و دشوار گرفتار خواهد شد، یا باید حق را به صدیقه شهیده سلام الله علیها که طبق روایت بخاری سیده زنان اهل بهشت است، بدهد یا ابوبکر را بر حق بداند. بسیاری از مستبصرین تصریح کرده‌اند که همین مسأله باعث هدایت آن‌ها شده‌اند.

 

شیخ محمد بن صالح العثیمین در کنار ملک عبد الله

شیخ محمد بن صالح العثیمین در کنار ملک عبد الله پادشاه سابق عربستان سعودی

 

شیخ محمد بن صالح بن محمد العثیمین مفتی سرشناس وهابی که رابطه نزدیکی با ملک عبد الله پادشاه سابق عربستان سعودی نیز داشت، با وقاحت ، جسارت و بی شرمی کم سابقه تمام تلاش کرده است که راه فراری برای خود و مذهبش پیدا کند . وی  در شرح روایت «فَوَجَدَتْ فَاطِمَهُ على أبی بَکْرٍ فی ذلک قال فَهَجَرَتْهُ فلم تُکَلِّمْهُ حتى تُوُفِّیَتْ» مدعی است که حق با ابوبکر است و حضرت زهرا سلام الله علیها در مخاصمه با او عقل خود را از دست داده بوده، به همین خاطر متوجه نبوده است که چه کاری انجام می‌دهد:

نسأل الله أن یعفو عنها. وإلا فأبوبکر ما استند إلی رأی، وإنما استند إلی نص، وکان علیها رضی الله عنها أن تقبل قول النبی صلی الله علیه وسلم «لا نورث ما ترکنا صدقه» ولکن کما قلت لکم قبل قلیل: عند المخاصمه لا یبقی للإنسان عقل یدرک به ما یقول أو ما یفعل، او ما هو الصواب فیه؛ فنسأ الله أن یعفو عنها، وعن هجره خلیفه رسول الله.

«از خدا می‌خواهیم که از فاطمه بگذرد؛ زیرا ابوبکر به نظر و رای (خودش) استناد نکرد؛ بلکه به نص (کلام پیامبر) استدلال کرد . فاطمه، باید سخن پیامبر «ما پیامبران از خود ارث به جا نمی گذاریم؛ بلکه هر آن چه می ماند صدقه است» را می‌پذیرفت؛ اما همان طور که لحظات پیش گفتم ، در هنگام مخاصمه و دعوا عقلی برای انسان باقی نمی ماند درک چه می گوید و چه می کند؛ پس از خداوند می خواهیم که از فاطمه بگذرد که (کلام ابوبکر خلیفه ی پیامبر را ترک کرد) و با خلیفه رسول خدا قهر کرد.!!!!»

شرح صحیح مسلم، ج۶، ص۷۴.

 

شرح صحیح مسلم ـ ابن العثمین ـ جلد

شرح صحیح مسلم ـ ابن العثمین ـ جلد

شرح صحیح مسلم ـ ابن العثمین ـ جلد

شرح صحیح مسلم ـ ابن العثمین ـ صفحه اول جلد ششم

شرح صحیح مسلم ـ ابن العثمین ـ ج6 ، ص74

شرح صحیح مسلم ـ ابن العثمین ـ ج۶، ص۷۴ . توهین به صدیقه شهیده س

 

 

 التعلیق علی صحیح مسلم،ج۹،ص۷۸ 

 

التعلیق على صحیح مسلم ـ ابن العثیمین ـ جلد

التعلیق على صحیح مسلم ـ ابن العثیمین ـ جلد

التعلیق على صحیح مسلم ـ ابن العثیمین ـ صفحه اول

التعلیق على صحیح مسلم ـ ابن العثیمین ـ صفحه اول . چاپ ریاض

التعلیق على صحیح مسلم ـ ابن العثیمین ـ صفحه 78

التعلیق على صحیح مسلم ـ ابن العثیمین ـ صفحه ۷۸ . توهین به صدیقه شهیده س

 

 

در جواب این وهابی ناصبی و دیگر نواصب می‌گوییم:

نتیجه‌ای که از صغری و کبرایی منطقی روایت صحیح بخاری و صحیح مسلم استفاده می‌شود، برای شما نواصب عقل و شعوری باقی نگذاشته است که درک کنید، حضرت زهرا سلام الله علیها، طبق روایات همین بخاری و مسلم، سیده زنان اهل بهشت و به اجماع تمام مسلمانان مصدق قطعی آیه تطهیر است و پیامبر خدا در هنگام مباهله با مسیحیان نجران او و فرزندانش را برای اثبات نبوت و صدق و راستگویی اش انتخاب کرده است؛ بنابراین تصور این که آن حضرت به خاطر مال دنیا، عقل خود را از دست داده باشد، زشت و توهین به خدا و پیامبرش به شمار می‌رود.

این موضع گیری‌های شما در برابر اهل البیت علیهم السلام ما را به حقانیت گفتار رسول خدا صلی الله علیه وآله بیش از پیش مطمئن تر می‌کند که فرمود: اهل البیت را دوست نمی‌دارد، جز حلال زاده و دشمن نمی‌دارد؛‌ مگر کسی که نسب پستی دارد .

جالب است که این روایت از زبان خود ابوبکر نیز نقل شده است. عاصمی شافعی در سمط النجوم می‌نویسد:

عن أبی بکر الصدیق قال رأیت رسول الله ختم ختمه وهو متکئ على فرش عربیه وفی الخیمه علی وفاطمه والحسن والحسین فقال معشر المسلمین أنا سلم لمن سالم أهل الخیمه حرب لمن حاربهم ولی من والاهم لا یحبهم إلا سعید الجد طیب المولد ولا یبغضهم إلا شقی الجد ردیء الولاده.

«از ابوبکر نقل شده است که دیدم رسول خدا صلی الله علیه وآله پس از ختم قرآن و در حالی که بر پشتی عربی تکیه زده بود، (اشاره کرد به خیمیه‌ای که) در آن خیمه، علی، فاطمه ، حسین و حسین علیهم السلام حضور داشتند، فرمود: ای مسلمانان بدانید ! من در صلح هستم با کسی با اهل این خیمه در صلح باشد و در جنگ هستم با کسی که با آن‌ها بجنگد و دوست دار کسی هستم که آن‌ها را دوست بدارد. کسی دوست نمی‌دارد آن‌ها مگر انسان خوشبختی که ولادت پاکی دارد؛ بغض آن‌ها را در دل ندارد؛ مگر بدبختی که ولادت پستی دارد».

العاصمی المکی، عبد الملک بن حسین بن عبد الملک الشافعی (متوفاى۱۱۱۱هـ)، سمط النجوم العوالی فی أنباء الأوائل والتوالی، ج ۳   ص ۴۴، تحقیق: عادل أحمد عبد الموجود- علی محمد معوض، ناشر: دار الکتب العلمیه.

 

به وهابی‌ها می‌گوییم: این موضع‌گیری‌های شما علیه صدیقه شهیده سلام الله علیها، تنها پرده از نسب شما برمی‌دارد و مادرانتان را رسوا می‌کند؛ ضرری برای اهل بیت علیهم السلام و مذهب آن‌ها ندارد.

 

سید محمد یزدانی