بر اساس باور شیعی، اهل البیت علیهم السلام واسطه فیض بین خداوند و مخلوقات، هستند. از روز اول خلقت تا ابد، هر فیضی از جانب فیاض بی‌همتا و بی‌نهایت، به آفرینش می‌رسد، از طریق اهل البیت علیهم السلام بوده و خواهد بود.

شاید از دیدگاه برخی از مخالفان مکتب شیعی، این مسأله غلو و خرافه به نظر برسد و نتوانند این مطلب هضم کنند؛ اما جالب است بدانید که علما و بزرگان اهل سنت نیز گاهی بر این باور مهر تأیید زده‌اند که در برنامه راه وبیراه در مباحث وساطتت در فیض به برخی از آن‌ها اشاره کرده ایم.

شیخ احمد فاروقی سرهندی، یکی از بزرگان تاریخ اهل سنت که از او با عناوین قطب دوران، مجدد هزاره دوم !!! و … یاد کرده‌اند، در کتاب مکتوبات امام ربانی دقیقا همین باور شیعی را پذیرفته است.

جالب این است که این کتاب توسط عبد المجید مراد زهی خاشی، از اساتید مشهور دار العلوم زاهدان گردآوری شده است ! همان کسی که با بنده در شبکه جهانی ولایت مناظره‌ای داشت که می‌توانید در اینترنت آن را بیابید.

از آن جایی که اصل کتاب به زبان فارسی است، بدون هیچ توضیحی عین مطالب ایشان را تقدیم حق جویان و پیروان امیرمؤمنان علیه السلام می‌کنیم :

 

1 2 3 4 5

 

 

شرح حال احمد فاروقی

همفکران جناب فاروقی سرهندی، در باره او مطالب عجیبی گفته و غلو‌هایی زیادی کرده‌اند که در ذیل نمونه ی از آن‌ها را می‌بینید:

 

6 7 8 9

 

 

آیا شیخ احمد فاروقی سرهندی،مجدد هزاره دوم اهل سنت، حقانیت مذهب اهل البیت علیهم السلام پذیرفته و شیعه شده است ، یا سنی بوده و به این حقایق اعتراف کرده است؟

هر کدام که پذیرفته شود، باب میل ما خواهد بود .