عمر: سه تن را زندانی کرد: ابن مسعود، ابودرداء و ابو مسعود انصاری را . و گفت: شما زیاد از رسول خدا صلی الله علیه وآله حدیث نقل می‌کنید.!!

 

مولوی عبد المجید مراد زهی، کارشناس شبکه‌های وهابی و معاند و البته استاد دار العلوم زاهدان ، در یکی از کانال های خودش مدعی شده که:

«در زمان پیامبر و خلفای راشدین و ایمه مردم شدیدترین انتقادات را از پیامبر و یا خلفا و ایمه می کردند ولی احدی را بخاطر دیدگاه و بیان نظر زندانی نکردند.».!!!

جناب مولوی بزرگوار ! آیا بهتر نیست که قبل از اظهار نظر چشم بسته ،کمی تحقیق بفرمایید؟

اولا : بر اساس آیات و روایات، انتقاد از رسول خدا صلی الله علیه وآله نشانه عدم ایمان به آن حضرت است که مسلمانان راستین چنین کاری را روا نمی‌دانستند؛ هر چند که عده‌ای از اصحاب ! آن حضرت را به بی‌عدالتی متهم می‌کردند و حتی در نبوتش هم شک می‌کردند.

ثانیاً: کسانی که شما از آنان دم زده‌اید، اصحاب و یاران رسول خدا صلی الله علیه وآله را تنها به خاطر نقل سخنان آن حضرت ، زندانی می‌کردند . طبق نقل بزرگان اهل سنت، سه نفر از اصحاب تنها به خاطر همین مسأله زندانی شده بودند.

شمس الدین ذهبی که یکی از بزرگان شماست، در تذکره الحفاظ می‌نویسد:

أن عُمَرَ حَبَسَ ثَلَاثَهَ: إبْنَ مَسْعُوْدٍ وَأبَا الدَرْدَاءِ وَأبَا مَسْعُوْدَ الأنْصَارِی فَقَالَ: قَدْ أکْثَرْتُمُ الْحَدِیْثَ عَنْ رَسُوْلِ اللّهِ صلى الله علیه وسلم.

عمر: سه تن را زندانی کرد: ابن مسعود، ابودرداء و ابو مسعود انصاری را . و گفت: شما زیاد از رسول خدا صلی الله علیه وآله حدیث نقل می‌کنید.!!

و حاکم نیشابوری دیگر بزرگ اهل سنت تصریح کرده که او، سه نفر از اصحاب را تا زنده بود، در زندان نگه داشته بود. سند روایت را هم تصحیح کرده و شمس الدین ذهبی نیز نظر او را تأیید کرده و گفته که این روایت شرایط روایت بخاری و مسلم را دارد.

المستدرک على الصحیحین للحاکم، ج۱، ص۱۹۳.

 

 

 


جناب مولوی! آیا نقل روایت از رسول خدا صلی الله علیه وآله جرم و آنان مستحق زندان بودند؟

و سؤال دیگر این که آیا نقل سخنان پیامبر خدا بدتر است یا دروغ‌پراکنی و به خطر انداختن امنیت ملی یک مملکت و بهم ریختن نظم عمومی ؟