وهابی‌ها هر نوع تعویذ نویسی را شرک و کفر می‌دانند؛ اما محمد عمر سربازی، امام جمعه سابق چابهار کتابی دارد با عنوان «شفاء الأسقام والأحزان» که موضوع اصلی آن تعویذ نویسی است .

بسیاری از دوستان درخواست داشتند که این کتاب در سایت قرار گیرد تا بتوانند از این کتاب برای دفاع از عقائد اهل سنت و به منظور جداسازی عقائد اهل سنت از وهابیت، استفاده نمایند .

در این کتاب صدها نوع تعویذ برای امراض گوناگون و مشکلات مختلف تجویز شده است که وهابی ها قطعا با دیدن آن‌ها به شدت عصبانی خواهند شد ؛ زیرا اگر بگویند این تعویذ ها شرک و کفر است، باید محمد عمر سربازی عالم نامدار اهل سنت ایران، امام جمعه سابق چابهار و رئیس حوزه علمیه اهل سنت در این شهر که از او با عناوین قطب الآقطاب بلوچستان ، احیاگر دین در قرن چهاردهم ، شیخ التفسر والحدیث یاد کرده‌اند را نیز تکفیر کنند و اگر بگویند جایز است، باید از تمام اعتقادات خود در باره توسل، استغاثه ، طلب شفاعت، تعویذ نویسی و … دست بردارند .

 

 

مولوی محمد عمر سربازی

مولوی محمد عمر سربازی امام جمعه سابق اهل سنت چابهار

 

این کتاب را می‌توانید با کلیک بر روی آیکون زیر دانلود کنید:

 

Download (2)

و یا آدرس زیر را در مرورگر وب خود کپی کنید :

http://smyazdani.com/pdf/shefa.pdf

لینک دانلود کتاب از سایت آرشیو:

https://archive.org/download/shefa_201502/shefa.pdf

 

 

شفاء السقام والأحزان

شفاء السقام والأحزان ـ محمد عمر سربازی ملازهی

 

یک از نمونه های جالب در صفحه ۱۲۸ این کتاب آمده که به جوانان سنی مذهب توصیه شده برای درمان کثرت احتلام چه کاری باید انجام دهند :

 

روش درمان بیماری کثرت احتلام

روش درمان بیماری کثرت احتلام

 

 

شرح حال مولوی محمد عمر سربازی :

حافظ عبد الله ملازهی، فرزند ارشد مولوی محمد عمر، در مقدمه کتابی که در شرح حال پدرش نوشته شده، او را این گونه می‌ستاید:

یکی از اولیای خدا، قطب زمان ، عارف دوران ، مجدد قرن چهاردهم ، عالم کم نظیر ، مصلح بی بدیل و … در زمان حیات با برکتش زمین بر خود می‌بالید که شخصیتی همچون مولانا بر روی آن قدم می زد و نه تنها مسلمین بلکه همه انسان‌ها در زمان حیات ایشان از آرامش و سکون خاصی برخوردار بودند …

 

1 2 3 4

 

مولوی عبد الحمید اسماعیل زهی ، امام جمعه اهل سنت در مسجد دار العلوم زاهدان ، در کنار استادش مولانا محمد عمر سربازی ملازهی

محمد عمر سربازی ـ عبد الحمید اسماعیل زهی

محمد عمر سربازی ـ عبد الحمید اسماعیل زهی امام جمعه دار العلوم زاهدان

 

 

حرمت تعویذ از دیدگاه وهابیت:

لجنه دائمی افتای عربستان سعودی به ریاست عبد الله بن باز و نائب رئیسی  عبد العزیز آل الشیخ، در باره حرمت آویزان کردن تعویذ برای دفع چشم زخم، دفع بلا و … می‌نویسد:

وربط التعویذه على ید العریس إن کان فیها دعاء لغیر الله فهو شرک أکبر، وإن کانت من القرآن أو الأدعیه الشرعیه فهو محرم؛ للنهی عن تعلیق التمائم ولبس الحلقه والخیط لرفع البلاء أو دفعه، وهو وسیله من وسائل الشرک، بل هو من الشرک الأصغر؛ لقول النبی-صلى الله علیه وسلم-: « من تعلق تمیمه فقد أشرک » وبالله التوفیق، وصلى الله على نبینا محمد وآله وصحبه وسلم.

بستن تعویذ به دست عروس، اگر در آن خواندن غیر خدا نوشته باشد، شرک است و اگر در آن قران و ادعیه شرعی باشد، حرام است؛ زیرا آویزان کردن هر گونه تعویذ، پوشیدن حلقه ، بستن نخ برای رفع یا دفع بلا ، نهی شده است. و این وسیله‌ای از وسائل شرک است؛ بلکه شرک اصغر است؛ زیرا رسول خدا صلی الله علیه وآله فرموده است: «هر کس آویزه‌ای بر خود آویزان کند، به راستی که مشرک شده است».

فتاوى اللجنه الدائمه ، ج۱۹، ص۱۵۰، سؤال شماره : ۱۸۷۴۳

و البته فتواهای بسیاری در این باره وجود دارد که به  همین یک مورد بسنده می کنیم .

 

و در کتاب شفاء السقام هم تعویذات قرآن فراوانی آورده شده است و هم غیر قرآنی . حتی از خط کشی ، طراحی ، استمداد از اجنه ، ملائکه و … نیز برای دفع امراض استفاده شده است .

حال آیا قطب الأقطاب اهل سنت و مجدد قرن چهاردهم مشرک بوده است؟

اگر او مشرک نیست؛ پس تعویذ نویسی ؛ آن‌هم به این طریقه خرافی آن، نباید اشکالی داشته باشد و وهابیت دچار توهم شرک شده است !!!.

 

موفق باشید

سید محمد یزدانی