ابراهیم سلیمان الجبهان در کتاب « تبدید الظلام وتنبیه النیام» تهمت‌های زشتی به شیعیان می‌زند؛‌ از جمله: شیعیان با مادر خود ازدواج می‌کنند؛ شیعیان برای حضرت زهرا ارزشی قائل نیستند؛ وقف کنیز را جایز می‌داند؛ نماز جماعت نمی‌خوانند و… این کتاب با اجازه دار الإفتای عربستان چاپ شده است.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برنامه : راه و بی راه

تاریخ : ۲۱ / ۰۴ / ۹۵

مجری :

با عرض سلام و درود خداوند بر شما بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت . با برنامه ای دیگر از سری برنامه های راه و بی راه در خدمت شما عزیزان خواهیم بود . ان شاء الله که برنامه امشب را هم دنبال کنید و مورد توجه شما قرار بگیرد .

در خدمت کارشناس محترم و عزیز برنامه استاد یزدانی هستیم . سلام علیکم ورحمت الله .

استاد یزدانی :

من هم خدمت حضرتعالی و هم چنین خدمت بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت عرض سلام و ادب دارم .

مجری :

مدت مدیدی است که به دروغ های وهابیت پرداخته ایم . دروغ هایی که چه به کتب اهل سنت نسبت دادند و چه تهمت ها و دروغ هایی که به کتب شیعه نسبت دادند و هفته قبل هم دروغ ها و اکاذیب مؤسسه یا جمعیت بحرین که یک مؤسسه وهابی است را پرداختیم .

این مؤسسه بسیار معتبر است و وهابیت آن را قبول دارند و چهره های نسبتا سرشناسی از وهابیت در آن هستند . امشب هم به کتاب دیگری از وهابیت می پردازیم که شرح آن به عهده استاد یزدانی است.

استاد یزدانی :

بینندگان عزیز مستحضر هستند که دروغ های آقایان وهابی را در این برنامه بیان می کنیم . هفته قبل دروغ های کتاب الیواقیت و الدرر را که یک مؤسسه بحرینی و وهابی چاپ کرده بود ، به صورت خلاصه مطرح کردیم .

امشب هم به دروغ های کتاب دیگری از کتاب های وهابیت می پردازیم . در این کتاب به حدی دروغ گفته که فقط فهرست آن ها را بیان کنیم و جوابی به آن ها ندهیم ، دو ساعت وقت می گیرد .

کتابی که ما دروغ های آن را بیان می کنیم ، کتاب تبدید الظلام وتنبیه النیام الی خطر التشیع علی المسلمین والاسلام ، تألیف ابراهیم سلیمان الجبهان است که چاپ های متعدد دارد . نویسنده کتاب ، انسان مجهول الهویه ای است ، انجمن های اینترنتی در مورد ایشان بحث کرده بودند ؛ اما هیچ کس جواب قطعی نداده بود که این ابراهیم سلیمان الجبهان چه کسی است ؟

بنده احتمال می دهم که یک اسم مستعار باشد و مطالبی که در کتاب آمده ، بیشتر به شخصیت عثمان الخمیس یا عرعور و آدم های بی ادبی است که نتوانسته‌اند این کتاب را به نام خود چاپ کنند . البته شاید شخصیت واقعی باشد ؛ چون بعضی ها نوشته اند که اهل کویت بوده که بعدها ساکن ریاض شده . بعضی ها هم گفتند : اهل تکریت عراق است . در امضایی که در مقدمه کتاب زده ، تکریت عراق را نوشته . در هر صورت این ها مهم نیست ؛ ‌اما این کتاب بارها و بارها ، توسط هیئت افتای عربستان سعودی به چاپ رسیده .

همین نسخه ای که ما از وی آن می خوانیم ، کتاب تبدید الظلام وتنبیه النیام الی خطر التشیغ علی المسلمین والاسلام ،‌ تألیف ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، چاپ سوم ، چاپ این کتاب با اجازه ریاست ادارات بحوث علمیه و افتاء و دعوت و ارشاد که در عربستان سعودی است، انجام شده . یعنی همان مرکز افتای عربستان سعودی که آقایان بن باز و آل الشیخ در آن جا بودند ، با اجازه آن ها چاپ شده . کتاب چاپ های متعدد دارد ؛ ولی انصافا دروغ ها و تهمت هایی که به شیعه نسبت داده ، بسیار بزرگ و تعجب آور است که چطور چنین دروغ هایی به ذهن نویسنده آمده .

از جمله آن دروغ ها ،‌ در صفحه ۲۲۲ شعری را در مورد شیعه از یک وهابی پلید نقل می کند که تک تک بند های این شعر دروغ و تهمت است . بنده بعضی از این بند ها را انتخاب کردم :

۱ . شیعیان با مادر خود ازدواج می کنند .

وکذا التمتع النساء ونکحکم

للامهات تقربا لمقام

شما (شیعیان) با زنان متعه می کنید و هم چنین با مادرهای خودتان قربه الی الله ازدواج می کنید .

نویسنده در پاورقی می گوید :

قد لایصدق القاریء الکریم . ان النکاح الام عندهم . هو من البر بالوالدین وانه عندهم من اعظم القربات .

 سخت است که خواننده این را تصدیق کند . نکاح با مادر در نزد شیعیان ، این که کسی با مادرش نعوذ بالله کار بد انجام دهد ، از مصادیق نیکی به والدین است و ازدواج با مادر ،‌ از چیز هایی است که انسان را به خداوند نزدیک می کند .

ابراهیم سیلمان الجبهان ، تبدید الظلام ، ص ۲۲۲

ببینید که این آقای وهابی کذاب و پلید ! چطور دروغی به این آشکاری و واضحی می گوید . لعنت خدا بر آقای ابراهیم الجبهانی که این کتاب را نوشته و لعنت خدا بر دار الافتای عربستان سعودی که این کتاب را چاپ کرده و لعنت خدا بر کسانی که کمک به چاپ این کتاب کرده اند .

وقتی ما این دروغ ها را برای مردم می خوانیم ، همه مردم به شما می خندند و ثابت می شود که دستتان خالی است . اگر بنده بخواهم می‌توانم ثابت کنم که چه کسانی با مادرشان در طول تاریخ ازدواج کرده . زیاد هستند . خود علمای اهل سنت ازدواج با مادر ، خواهر ، عمه ، خاله و مادر بزرگ را فتوا دادند .

بنده فقط یک مورد را نشان می دهم . آقای ابراهیم الجبهان ! شما که می خواهید به شیعه تهمت بزنید ، کسی که این فتوا را داده شیعه نیست ؛ بلکه آقای ابن حزم اندلسی در کتاب المحلی ، جلد ۱۱ ، صفحه ۲۵۳ است :

وقال أبو حنیفه لاَ حَدَّ علیه فی ذلک کُلِّهِ وَلاَ حَدَّ على من تَزَوَّجَ أُمَّهُ التی وَلَدَتْهُ وَابْنَتَهُ وَأُخْتَه وَجَدَّتَهُ وَعَمَّتَهُ وَخَالَتَهُ وَبِنْتَ أَخِیهِ وَبِنْتَ أُخْتِهِ عَالِمًا بِقَرَابَتِهِنَّ منه عَالِمًا بِتَحْرِیمِهِنَّ علیه وَوَطِئَهُنَّ کُلَّهُنَّ فَالْوَلَدُ لا حق بِهِ وَالْمَهْرُ وَاجِبٌ لَهُنَّ علیه …

مردم در این که ازدواج با محارم جایز است یا جایز نیست ، اختلاف دارند ….

ابوحنیفه گفته در هیچ کدام از این ها حدی نیست . ازدواج با مادری که او پسر را به دنیا آورده ، حد ندارد . هم چنین ازدواج با دختر ، خواهر ، مادر بزرگ ، عمه و خاله و دختر خواهر و دختر برادر ؛‌ حتی اگر بداند که این ها با او محرم هستند . حتی بداند که ازدواج با محارم حرام است و با او نزدیکی کند و بچه دار هم شود ، واجب است که مهریه او را بدهد . حد هم ندارد و فقط باید تعزیر شود .

ابن حزم اندلسی ، المحلی ، ج ۱۱ ، ص ۲۵۳

تعزیر از دیدگاه آقایان این است که مثلا قاضی یک فریاد بر سر این شخص بزند یا این که یک پس گردنی به او بزند . واقعا حیف که همه می گویند ایشان از دنیا رفتند . اگر از دنیا نرفته بودند ، حتما دعوت می کردیم که چه کسی ازدواج با مادرشان را جایز می دانند .

۲ . شیعیان برای حضرت زهرا (س) هیچ ارزشی قائل نیستند .

بازهم در همین کتاب تبدید الظلام وتنبیه النیام ، تألیف ابراهیم بن سلیمان الجبهان ،‌ صفحه ۲۳۱ :

الواقع ان کل شیعی من العجم انما یقدس فاطمه بنت اوناس التی کشفت عن سمردیس المجوسی . والتی دبر ابوها بواسطتها مؤامره علیه بالاشتراک مع داریوس او دارا . اما فاطمه بنت محمد فانهم لایقیمون لها وزنا یل یتخذون مع اسمها وسیله للاصطیاد .

در قسمت بالا بحث در مورد حضرت زهرا (سلام الله علیها) و آیه تطهیر است که منکر می شود و می گوید : این که آیه تطهیر در حق اهل بیت (علیهم السلام) نازل شده ، دروغ و سندش ضعیف است . بعد در پاورقی می گوید :

حقیقت مطلب این است که شیعیان عجم (غیر عرب ) فاطمه دیگری را مقدس می دانند ، فاطمه دختر اوناس !!!

شما به عنوان یک شیعه تا به حال چنین اسمی به گوشتان خورده؟ . بنده که اولین بار است که این اسم را در این کتاب می بینم .

اصلا این ها برای فاطمه دختر پیامبر (صلی الله علیه وآله) ، هیچ ارزشی قائل نیستند . بلکه شیعیان از اسم ایشان فقط برای صید کردن استفاده می کنند .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام و تنبیه النیام ، ص ۲۳۱

بخواهیم این مطلب را باز کنیم که چه کسی اصطیاد می کرد ، ضرورتی ندارد ؛ اما باید چقدر انسان دروغگو باشد که چنین چیزی به فکرش برسد .

آقایان شیعه عجم ! آیا شما واقعا حضرت زهرا (سلام الله علیها) را دوست ندارید؟ ما به حدی حضرت زهرا (سلام الله علیها ) را دوست داریم که وقتی نام آن حضرت را می شنویم ، مو بر تنمان سیخ می شود . همان اندازه که دوستشان داریم ،‌ صد ها برابر از دشمنان و قاتلینشون بیزار و متنفر هستیم .

همین آقای نویسنده در جای دیگری از کتابشان ، صفحه ۳۵۹ می گوید :

حرمه فاطمه عندهم اعظم من حرمه ابیها

حرمت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در نزد شیعیان ، از حرمت پیامبر (صلی الله علیه وآله) بالاتر است .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام وتنبیه النیام ، ص ۲۳۱

آقای دروغگوی وهابی پلید ! ما این مطلب را باور کنیم یا آن مطلب را ؟ بالاخره ما حضرت زهرا (سلام الله علیها ) را از پیامبر (صلی الله علیه وآله) بیشتر دوست داریم یا اصلا دوست نداریم و به جای آن حضرت ، فاطمه بنت اوناس را دوست داریم !!!!!!!!!

به هر حال این آقای وهابی از هر وسیله ای استفاده می کند تا مذهب شیعه را در نظر عوام و جهال اهل سنت و وهابیت بد کند . جالب است که ایشان چقدر از دست شیعه عصبانی است . در همین کتاب ، صفحه ۲۶ می گوید :

ولو علم المسلمون ما هی حقیقه التشیع واهدافه واسباب وجوده لطهروا الارض من رجسه . ولقضوا علیه قبل ان یستفحل وینقلب الی وباء خطیر وشر مستطیر ، یقتل المبادیء ویقلب المفاهیم ویمسخ النفوس البشریه ویهدر کرامتها .

اگر مسلمانان بدانند که حقیقت شیعه و اهدافش چیست و دلائل به وجود آمدن شیعه را بدانند ، زمین را از پلیدی شیعه پاک می کردند . قبل از این که بزرگ و تبدیل به وبای خطرناکی شوند و قبل از این که به یک شر مداوم شوند ،‌ آن ها را از بین می بردند .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام وتنبیه النیام ،‌ ص ۲۶

این عصبانیت نویسنده از دست شیعه است و برای این که ثابت کند حقیقت شیعه چیست ؟ می گوید : شیعه با مادرش ازدواج می کند . شیعه را می گوید ؛ اما منظورش ابوحنیفه است . چون شیعه چنین کاری انجام نمی دهد . شیعه حضرت زهرا (سلام الله علیها) را دوست ندارد . فاطمه ای را دوست دارد که از فلان مجوس است . عجب دروغ‌هایی !!!

۳ . از نظر شیعه وقف کنیز جایز است .

دروغ بعدی ، دروغ بسیار عجیبی است که انسان تعجب می کند چطور می توانند بیان کنند . در همان کتاب تبدید الظلام وتنبیه النیام ، صفحه ۴۹۵ ،‌ پشت سر هم دروغ می گوید . البته بعضی از آن ها از جمله این که شیعه رجعت را قبول دارد . امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را بالاتر از انبیاء می دانند . لطف را واجب می دانند . اما در ادامه به دروغ های خود ادامه می دهد و می گوید :

….وانهم لا یعذبون بکبیره ولا بصغیره وان من سواهم مخلدون فی النار ثم اباحته اعاره فروج الاماء …

شیعه چه گناه کبیره و چه گناه صغیره انجام دهد ، عذاب نمی شوند .

این که کاملا دروغ است . شیعه باشید یا سنی باشید ، گناهی انجام دهی باید در آن دنیا عذاب شوید . دروغ مهمی که در ادامه می گوید این است :

اجاره دادن و اباحه کنیزهای خود را جایز می دانند .

در پاورقی می گوید :

من فتاوی الشیعه ان وقف فرج الامه صحیح واجره التمتع بها ترصد لمن وقفت له .

از فتاوای شیعه این است که وقف کردن کنیز برای مردم اشکالی ندارد و درست است و هر کس از این کنیز استفاده کرد ، اجاره آن کنیز به صاحبش می رسد .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام و تنبیه النیام ،‌ص ۴۹۵

تصور کنید که ابوسفیان هند جگر خوار را برای تمام مردمی که وارد مکه می شوند ، وقف کند و از پولی که از این وقف کردن به دست می آورد ، ابوسفیان ثروتمند شود . نویسنده این کتاب همین مطلب را برای شیعه می آورد که نعوذ بالله شیعه به چنین چیزی معتقد است و انجام می دهد .

این شخص واقعا شخص پلیدی است و من تصور می کنم که حقیقتا این شخص ، انسان مجهول الهویه ای است و کار خود دمشقیه و عرعور و خمیس و خبیث است . این ها چنین مطالبی نوشته اند تا مردم را بر علیه شیعه تحریک کنند .

بنده روایتی از کتاب های اهل سنت می خوانیم که چه کسی این مسائل را حلال می دانسته . در کتاب تاریخ بغداد ، تألیف خطیب بغدادی ، جلد ۱۵ ، چاپ دار الغرب الاسلامی ، با تحقیق دکتر عواد معروف ، صفحه ۵۶۳ :

أخبرنا بن رزق حدثنا عثمان بن أحمد الدقاق حدثنا إدریس بن عبد الکریم قال سمعت یحیى بن أیوب قال حدثنا صاحب لنا ثقه قال کنت جالسا عند أبی بکر بن عیاش فجاء إسماعیل بن حماد بن أبی حنیفه فسلم وجلس فقال أبو بکر من هذا فقال أنا إسماعیل یا أبا بکر فضرب أبو بکر یده على رکبه إسماعیل ثم قال کم من فرج حرام إباحه جدک .

من نزد ابوبکر بن عیاش ( از بزرگان اهل سنت ) بودم که اسماعیل نوه آقای ابوحنیفه آمد و سلام کرد و نشست . ابوبکر پرسید : این شخص کیست ؟ گفت : من اسماعیل هستم . ابوبکر او را شناخت و روی زانوی اسماعیل زد و گفت : کم من فرج حرام إباحه جدک .

خطیب بغدادی ،‌ تاریخ بغداد ،‌ ج ۱۵ ، چاپ دار الغرب الاسلامی ، با تحقیق دکتر عواد معروف ، ص۵۶۳

به هر حال چیز هایی که جد اسماعیل ، ‌ابو حنیفه حلال کرده بوده و پلیدی هایی که در مذهب خودشان است ، به شیعه نسبت می دهند . کاش خود آقای جبهان بود و واقعا یک شخصیت واقعی داشت تا جواب این ها را می دادیم . ولی دار الافتای عربستان سعودی از این مسائل آگاه هستند و جواب های ما را می بینند .

مجری :

تا این جا ، چند مورد از دروغ های این آقای خبیث وهابی را با هم دیدیم . با توجه به این که دروغ بین وهابیت موروثی است و دین و مذهبشان مبتنی بر دروغ و کذب است ، کلیپ اول برنامه از یکی از وهابی های سرشناس معاصر است . با هم ببینیم که این شخص چه دروغ هایی را به شیعه نسبت داده است .

کلیپ ۱ ) :

سفر الحوالی ـ عالم سرشناس وهابی

فرقه یا گروهی که این در نزد آنان اصل است که در نماز جماعت و جمعه شرکت نکنند ، رافضه (شیعه امامیه ) است . احدی از اهل سنت دوست ندارند که شبیه آنان شوند . یا به آنان منتسب شود یا در هر چیزی مثل آن ها باشد . روافض (شیعیان امامیه ) شبهه شان در ترک نماز جمعه و جماعت آن است که این عبادات فقط و فقط پشت سر امام حق و جانشین پیامبر صحیح است و هنگامی که ائمه حضور نداشتند ، مستضعف بودند ، و بعد از حسن رضی الله عنه ، امام ظاهر و موجودی برایشان باقی نماند که بر امت حکومت کنند . هنگامی که امام در سرداب مخفی شد و امامی برای امت یافت نشد ، امت نماز جمعه و جماعت و اعیاد را ترک می کند تا امام ظهور کند .

مجری :

این هم از دروغ هایی هست که از خود ابن تیمیه تا الان علمای معاصر وهابیت مدام تکرار می کندد . ما نمی دانیم چطور در عصر تکنولوژی این دروغ ها را می گویند . واقعا نمی دانیم که آقایان نماز های جماعت و جمعه شیعیان ، به ویژه نماز های جماعتی که در حرم های ائمه (علیهم السلام ) با آن جمعیت های بسیار زیاد را دیده اند یا خیر ؟ با این حال این شخص که زنده هم هست و جلسات درس و بحث دارد ، با کمال وقاحت می گوید : شیعه نماز جماعت و جمعه نمی خواند . بعد از این دروغ ، دروغ مشهور و معروف سرداب را از دیگر وهابیون را هم بیان می کند که ما قبلا به آن پرداختیم که شیعه معتقد است امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) از سرداب سامراء ظهور خواهد کرد .

استاد یزدانی :

دقیقا همین دروغ را آقای جبهان در جای جای کتاب خود گفته است . همان طور که محمد بن عبد الوهاب ، ابن تیمیه ، ابن قیم ، ناصر الدین البانی و دیگران این دروغ را گفته اند .

۴ . شیعه نماز جمعه و جماعت نمی خوانند .

در همین کتاب تبدید الظلام و تنبیه النیام ، تألیف ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، صفحه ۲۶ می گوید :

من الغریب انهم لایتهاونون عن اقامه هذه المآتم التی یحرمها الکتاب والسنه ، ولایستحون من اسقاط الجمعه والجماعه المؤکدین فی الکتاب والسنه بحجه غیبه الامام المزعوم ….

شیعه برای امام حسین (علیه السلام) زیاد عزاداری می کنند . این عزاداری هایی که کتاب و سنت آن را حرام دانسته ….

در کدام روایت و کدام آیه قرآن آمده که ماتم گرفتن جایز نیست ؟

شیعیان حیا نمی کنند که نماز جمعه و نماز جماعت را ساقط کرده اند ، نماز جمعه و جماعتی که در قرآن و سنت به آن تأکید شده است . دلیل شیعه برای نخواندن نماز جماعت این است که میگویند چون امام زمان (علیه السلام) غائب هستند ،‌ ما هم نماز جمعه و جماعت نمی خوانیم .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام وتنبیه النیام ،‌ص ۲۶

باز در همین کتاب صفحه ۴۹۵ می گوید :

واسقاطهم الجمعه والجماعه والجهاد والحدود بحجه غیبه الامام ….

شیعه نماز جمعه و جماعت و جهاد و حدود را ساقط کرده اند ؛ به خاطر این که امام زمان (علیه السلام) غائب هستند .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام و تنبیه النیام ، ص ۴۹۵

مطالب دروغ دیگری هم دراین باره در پاورقی هم این چرندیات را تکرار می کند که شیعه نماز جماعت نمی خواند . شیعیان عالم ! آیا شما نماز جماعت می خوانید یا نمی خوانید ؟ اگر نمی خوانید که شاید این وهابی راست بگوید . اگر می خوانید ،‌ همه در همین لحظه بر این وهابی لعنت کنید و بگوید : علی لعنۀ الله علی الکاذبین ، لعنت خدا بر هر انسان دروغگویی !

ما هم نماز جماعت و هم نماز جمعه می خوانیم . نماز جماعتی که در حرم علی بن موسی الرضا (علیه السلام) برگزار می شود ، در هیچ جای عالم برگزار نمی شود . جمعیتی که در حرم آن حضرت ، در نماز جمعه و در نماز جماعت در هر وعده خوانده می شود ،‌ حتی در بیت الله الحرام وجود ندارد . شما ببینید شیعه نماز جماعت و نماز جمعه را در هر شهری با شکوه برگزار می کنند .

اما این ها فقط و فقط دروغ می گویند ، همان طور که معاویه بن ابی سفیان به دروغ گفته بود که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) نماز نمی خواند . وقتی مردم فهمیدند که آن حضرت در مسجد به شهادت رسیدند ،‌ گفتند : مگر علی بن ابیطالب (علیه السلام) نماز می خواند !!!

این ها هم از اربابشان ، معاویه بن ابی سفیان یاد گرفتند که شیعه نه نماز جمعه و نه نماز جماعت می خوانند . این هم دروغی دیگر از آقای جبهان و بسیاری از علمای وهابی که همیشه تکرار می کنند .

۵ . شیعیان ازدواج موقت گروهی می کنند .

یکی دیگر از دروغ های عجیب در این کتاب که متأسفانه بقیه از جمله محمد بن عبد الوهاب هم تکرار کرده ،‌ ازدواج موقت گروهی است . نمی دانم که این ازدواج چطور ازدواجی است که احتمالا در صدر اسلام و قبل از اسلام رایج بوده و بعضی ها این کار را انجام دادند و بعضی ها هم از این طریق به دنیا آمده اند که نمی خواهیم به آن مسائل بپردازیم . خود محمد بن عبد الوهاب هم حاصل ازدواج گروهی ، پدرش به همراه شیطان بوده و شراکت داشتند .

کتاب تبدید الظلام و تنبیه النیام ،‌ تألیف ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، صفحه ۴۹۴ :

ثم اباحه المتعه ومنها المتعه الدوریه ای التی یشترک فیها عده رجال فی المتعتع بامراه واحده یتناوبونها لکل رجل لیله واحده ….

از جمله اشکالات دیگر ، حلال دانستن متعه به صورت دروه ای و گروهی است . متعه گروهی ، یعنی ده نفر با یک زن ازدواج موقت می کنند و هر شب پیش یکی از آن مردها است .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام و تنبیه النیام ، ص ۴۹۴

اگر مثال می زد ، می توانست هند جگر خوار را مثال بزنند . یک شب پیش ابوسفیان است ، یک شب پیش ابوجهل است ، یک شب پیش عاص بن وائل است و یک شب پیش ولید بن ولید است که در کتاب های خودشان آمده .

چنین دروغ بزرگی و چنین فسق آشکاری در کدام دوره از تاریخ شیعه نعوذ بالله وجود داشته که این وهابی خبیث بیان کرده . باز در صفحه ۲۵۱ بحث متعه را پیش می کشد و می گوید :

اما متعه النساء فقد حرمها محمد بن عبد الله صلی الله علیه وسلم ولم یحرمها عمر بدلیل ما ورد فی صحیح مسلم ….

پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) متعه را حرام کرد ، عمر آن را حرام نکرد . به دلیل روایت صحیحی که در مسلم وجود دارد .

ما هم می گوییم : خداوند و پیامبر (صلی الله علیه وآله) حرام نکرده ، به دلیل همان روایات صحیح مسلم در همان باب . شما دو روایت آوردید ،‌ بعد از آن آقای مسلم ده رویات دیگر آورده که عمر بن خطاب حرام کرده ، چرا آن روایات را نیاوردید ؟!! از این بحث می گذریم ؛‌ چون قبلا بحث کردیم که ثابت شده عمر بن خطاب می گوید : خدا و پیامبر (صلی الله علیه واله) حلال کرده ، من حرام می کنم . من از خدا و پیامبر (صلی الله علیه وآله) بهتر می فهمم .

ایشان در پاورقی میگوید :

انهم یعدون متعه النساء من خیر العبادات وافضل القربات ویوردون فی فضائلها اخبار کثیره کلها موضوعه ومقتراه وهی انواع ومنها (المتعه الدوریه ) وهی ان یشترک جماعه فی امرأه واحده ، یتفقون معها فیما بینهم علی ان تکون لکل واحد منهم لیله معینه ، تماما کما تفعل الحیوانات ولهذا تراهم کحیوانات تسمع لکل ناعق وتتبع کل مارق …

والمتمتع بها عندهم لیست علیها عده ولا طلاق ، ولیس لها ارث ولا نفقه ولا کسوه ولا یحتاج المتمع بها الی عقد ولا اشهاد ولا تستطیع المرأه الحاق حملها باحد من المتمتعین بها فینشأ طفلها مشردا بلا ولی فلا تلبث الذئاب البشریه ….       

شیعیان ازدواج موقت با زن ها را از بهترین عبادات و افضل قربات می دانند . در فضیلت ازدواج موقت روایاتی را نقل کردند که همه آن ها جعلی و دروغ است . از جمله بحث متعه دوره ای و گروهی که شیعیان ، به صورت گروهی با زنی متعه می کنند که هر شب این زن پیش یکی از آن ها هست . همان کاری که حیوانات انجام می دهند ….

کسی که ازدواج موقت کند ، نه عده دارد و نه طلاق دارد . ارث و نفقه هم ندارد .

طلاق که ندارد ؛ چون ازدواج موقت است ،‌ با بخشش تمام می شود . اما عده دارد . ارث و نفقه هم ندارد ، ‌این مورد درست است و ارث و نفقه ، فقط با شرایط و قراردادی که دارند می تواند باشد ؛ اما اصلش ندارد .

کسوت هم ندارد و کسی که ازدواج موقت می کند ، نیازی به عقد ندارد . نیازی به شاهد هم ندارد . آن زنی که ازدواج موقت می کند ، نمی تواند فرزند خود را به یکی از کسانی که با او ازدواج کرده ، ملحق کند . طفل سرگردان و بدون ولی می ماند . همه این موارد زنا است .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام و تنبیه النیام ، ص ۲۵۱

آقای جبهان ! این تصورات ذهنی شما است که زنا محسوب می شود . آن چیزی که در ذهنت تصور می کنی و آرزو داشتی که چنین کارهایی را انجام بدهی ؛ اما در مذهب شیعه چنین چیزی وجود ندارد و تهمتی است که به پیروی از بزرگانتان محمد بن عبد الوهاب و ابن تیمیه به شیعه نسبت می دهید .

۶ . شیعه می گوید : خدا ریش و آلت تناسلی ندارد .

دروغ بعدی خیلی جالب است و آن یک اعتقاد و باور یکی از علمای اهل سنت ،‌ آقای فرّاء حنبلی است و آقای جبهان آن را به شیعه نسبت می دهد .

کتاب تبدید الظلام و تنبیه النیام ، صفحه ۴۵۵ :

ومن کان یقول : اعفونی عن الفرج واللحیه واسالونی عما شئتم من صفات الله .

در بین شیعیان کسانی هستند که به خدا اعتقاد دارند ؛‌ اما می گویند : خداوند جسم است و همه چیز دارد ، به جز آلت تناسلی و ریش ندارد . غیر از این دو چیز ،‌ همه صفات را دارا است .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام و تنبیه النیام ، ص ۴۵۵

طبق صحیح بخاری و صحیح مسلم ، خداوند دست ، پا ، پنج انگشت و ده انگشت ، سه دست ، شلوار ، کمربند و چیزهای دیگر دارد . امان این ها را به شیعه نسبت می دهد که شیعیان چنین اعتقادی دارند . در طول تاریخ یک شیعه را که حتی مجهول الهویه باشد نمی‌توانید پیدا کنید که در کتابش نقل کرده باشد ، خداوند دست و پا و گوش و چشم و لب و چیز های دیگر را دارد به جز آلت تناسلی و ریش ندارد .

حال ببینیم که این مطلب را چه کسی گفته ، ما قبلا این مطلب را نشان دادیم و ان شاء الله در بحث خدای وهابیت به صورت مفصل بیان می کنیم .

کتاب العواصم من القواصم ، تألیف قاضی ابوبکر بن عربی سلفی ناصبی ، چاپ مکتبه دار التراث ، صفحه ۲۰۹ آمده که می گوید :

واخبرنی من اثق به من مشیختی ان ابا یعلی محمد بن الحسین الفراء رئیس الحنابله ببغداد کان یقول اذا ذکر الله وما ورد من هذه الظواهر فی صفاته ، یقول : الزمونی ما شئتم فانی التزمه الا اللحیه والعوره …

از اساتیدم که به او اعتماد داشتم ، به من خبر داد ابا یعلی محمد بن حسین فراء ،‌ رئیس حنابله بغداد ، هر زمان که بحث در مورد ظاهر خداوند پیش می آمد ، می گفت : من همه این ها را قبول دارم که خداوند دست و پا و گوش و چشم دارد . فقط ریش و آلت تناسلی ندارد .

قاضی ابوبکر بن عربی ،‌ العواصم من القواصم ، چاپ مکتبه دار التراث ، ص ۲۰۹

نمی شود که خدا ریش و آلت تناسلی داشته باشد . می گوید : من همه صفات را در مورد خدا قبول دارم ؛‌ اما این دو چیز را قبول ندارم .

آقای جبهان خبیث و پلید !‌ ای مطلبی که شما به شیعه نسبت می دهید ، مطلبی است که آقای فراء حنبلی ، رئیس حنابله بغداد گفته است . جالب است که ابن اثیر هم این مطلب را در کتاب الکامل فی التاریخ ، جلد ۸ ، صفحه ۳۷۸ :

کان ابن تمیمی الحنبلی یقول : لقد خری ابو یعلی الفراء علی الحنابله خریه لایغسلها الماء .

در بحث تجسیم ابن تمیمی حنبلی می گفت : ابویعلی فراء ،‌ حنابله را طوری قهوه ای کرد که با هیچ آبی شسته نمی شود .

ابن اثیر ، الکامل ، ج ۸ ، ص ۳۷۸

آقای جبهان ! این مطلبی را که شما به شیعه نسبت داده اید ، ابتدا ابو یعلی فراء حنبلی گفته و نام حنابله را بد کرده است . الان هر کس خدای حنبلی را به یاد می آورد ، همان خدایی به ذهنش می آید که ابو یعلی فراء ،‌ بزرگ حنابله گفته . کسی از حنابله همه منکر این مطلب نشده و نگفته اند که ما ابو یعلی حنبلی را قبول نداریم . همه حنابله ، ابویعلی را قبول دارند .

مجری :

کلیپ بعدی هم در ادامه همان مطلبی است که می گویند : شیعیان نماز جمعه و جماعت نمی خوانند . این بار یک وهابی سرشناس تر این مطلب را ادعا کرده است .

کلیپ ۲ ) :

عرعور ، عالم وهابی :

شیطان آن طور که در بین روافض نفوذ کرده ، در بین احدی نفوذ نکرده است . آن ها را از نماز جماعت منع کرده است . نماز جماعت در نزد آن ها ممنوع است و نماز جمعه هم در نزد آن ها ممنوع است. گفته اند تا این که مهدی ظهور کند .

مجری :

حتی آقای عرعور هم این دروغ را تکرار کرده . اگر بخواهیم لیستی از علمای وهابی معاصری که این دروغ را تکرار کرده اند ، آماده کنیم شاید تبدیل به یک کتاب شود .

استاد یزدانی :

انسان وقتی این آقای عرعور را می بیند ، انصافا به یاد معاویه بن ابی سفیان می افتد ، خون همه مردم سوریه با فتوایی که داد و با حرف هایی که زد ، بر گردن این شخص پلید است . جنگ سوریه ، آوارگی و بدبختی که مردم سوریه دچار آن شده ، بر گردن همین آقای عرعور و آقای دمشقیه است .

۷ . مصدر سیادت در بین شیعیان بسیار زیاد است .

یکی دیگر از دروغ های آقای جبهان که باز هم در این کتاب تبدید الظلام و تنبیه النیام ،‌صفحه ۲۸ آمده ،‌این است :

من الدجالین یطلقون علی انفسهم لقب (سید ) ای انه من ذریه علی .. والغریب ان اکثر ن ۵۰ % من طائفه الشیعه یتربعون علی عرش السیاده المزیفه والسر فی ذلک کثره المصادر التی تمدهم بهذه السیاده .

فمن ذلک مثلا ـ کل من یولد فی ایام عاشورا ، فهو سید . وکل من حملت به امه فی ایام عاشورا فهو سید ( حتی ولو کان حملا غیر شرعی ) وکل من مات من احدی الحماقات العاشوریه فهو سید وترث ذریته هذا اللقب الکاذب من بعده ….

بحث مراسمات و عزاداری ها در محرم را مطرح می کند که شیعیان چه کارهایی در ایام عاشورا انجام می دهد و توهین می کند که این ها دجال هستند .

 بعضی ا‌ز این دجال های شیعه ،‌ نام خود را سید می گذارند . عجیب است که بیش از ۵۰ % شیعیان گفته اند که ما سید هستیم و بر کرسی سیادت چهار زانو می نشینند . سر این قضیه در این است که در بین شیعه ، مصدر سیادت بسیار زیاد است . مثلا هر کسی که در ایام عاشورا به دنیا بیاید ، سید است . هر کس مادرش در ایام عاشورا باردار شود ، سید است ؛ حتی اگر حمل غیر شرعی باشد .

حمل های غیر شرعی در جهاد النکاح شما اتفاق می افتد و شما انجام می دهید و الان در موصل اعلام کردند که همه باید دختران مجردشان را در اختیار شما بگذارند . این در مذهب شما و کسانی است که فتوا داده بودند ، ‌ازدواج با خواهر و مادر و عمه و خاله جایز است . ما در مذهب شیعه حمل غیر شرعی نداریم که کسی برای آن اجازه شرعی داده باشد .

هر کس در یکی از اتفاقات عاشورا از دنیا برود ، سید است .

مثلا در سینه زنی یا در بمب گذاری هایی که وهابیت در ایام عاشورا انجام می دهد ، شهید شود .

این سیادت را ذریه او به ارث می برند و این لقب دروغ بعد از او به فرزندانش داده می شود .

ابراهیم بن سلیمان جبهان ، تبدید الظلام وتنبیه النیام ، ص ۲۸

بنده خودم سید هستم . شیعیان هم در جریان هستند که سید کسی است که نسل اندر نسل بتواند ثابت کند ، از نسل امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) و رسول خدا (صلی الله علیه وآله) و امام حسن و امام حسین (علیهم السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) است . هر کس ثابت کند که از نسل حضرت زهرا (سلام الله علیها ) است ، او سید است . در غیر این صورت ما سید نداریم .

البته من شنیدم که مثلا در بین اهل سنت افغانستان ، هر کس در شب جمعه به دنیا بیاید ، سید است و پیر سید احمد گیلانی از بزرگان اهل سنت، در شب جمعه به دنیا آمده ، سید است و هیچ نسبی ندارند . یا کسانی که خود را به امام حسن عسکری (علیه السلام) منتسب کردند و کل خاندان خود را به آن حضرت نسبت می دهند . در صورتی که امام حسن عسکری (علیه السلام) به اجماع تمام مسلمانان یک فرزند بیشتر نداشتند و ایشان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) هستند . این که این ها چطور از نسل امام حسن عسکری (علیه السلام) شدند ، ما نمی دانیم . بله ، این ها ممکن است ؛ چون شب جمعه یا نهم ربیع یا یک روز دیگر ، به دنیا آمدند و سید شدند . اما ما شیعیان باید سید بودنمان دلیل داشته باشیم و نسل اندر نسل مشخص باشد که سید است .

۸ . شیعیان معتقدند که جبرئیل خیانت کرده .

دروغ بعدی ، همان دروغ معروف است که شیعیان معتقدند جبرئیل (علیه السلام) نعوذ بالله خیانت کرده و وحی را به جای این که به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام ) بدهد به رسول خدا (صلی الله علیه وآله) داده . ما بارها گفتیم که این دروغ از شعبی ناصبی تا ابن تیمیه و محمد بن عبد الوهاب و دیگر وهابی ها ،‌ تکرار کرده اند .

آقای جبهان هم این دروغ را در همین کتاب و در صفحه ۲۲۲ ، شعری را از یک وهابی پلید دیگری نقل می کند و می گوید :

عجبی لضرب الرکبتین وقولهم عند الصلاه بلکنه التضام

خان الامین وصدها عن حیدر …..

ما تعجب می کنیم که شیعیان بعد از نماز به زانوهای خود می زنند و با لکنت می گویند : خان الامین و صدها عن حیدر !!

در پاورقی هم این شعر را توضیح می دهد :

یعنون بالامین جبرئیل علیه السلام . اذ یزعمون ان الله امره بان یبلغ رساله الاسلام الی علی فخالف امر الله . ابلغها الی محمد صلی الله علیه وسلم ….

 منظور از امین ، جبرئیل علیه السلام است . خداوند را هم نعوذ بالله فریب داد ؛‌ چون خداوند دستور داده بود که رسالت را به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) برسان و او به پیامبر بزرگوار اسلام (صلی الله علیه وآله) داد . خداوند هم نتوانست کاری انجام دهد ….

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام وتنبیه النیام ، ص ۲۲۲

دروغ به این وضوح نیازی به توضیح ندارد . هر چند که ما در بحث دروغ های ابن تیمیه به صورت مفصل به آن پرداخته ایم .

۹ . شیعه اعتقادی به زکات ندارد .

تهمت دیگری که در ادامه به شیعه می زند این است که شیعه اصلا زکات نمی دهد و آن را قبول ندارد . در همین کتاب ، صفحه ۴۹۴ :

دروغ هایی که در این صفحه می گوید : این که اذان و نماز و روزه شیعه با اذان و نماز و روزه ما فرق دارد . درست است اذان و نماز ما با اذان و نماز آن هایی که عوض کردند ، فرق دارد . نماز و اذان ما با اذان و نماز پیامبر (صلی الله علیه و آله) و اهل بیت (علیهم السلام) مطابقت دارد و می توانیم این را از کتاب های خودتان ثابت کنیم . در مورد روزه هم دروغ می گویند ، چون روزه را همه به یک صورت می گیرند .

وهم لا یعترفون بالزکاه ولا بمستحقیها

شیعیان نه زکات و نه مستحق زکات را قبول ندارند .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام وتنبیه النیام ،‌ص ۴۹۴

اصلا به دادن زکات اعتقادی ندارند و آن را جایز نمی دانند . مردم شیعه هفته قبل ، همه زکات فطره خود را دادند . کسی که زکات فطره خود را ندهد ، ثواب روزه را نمی برد . شیعه اگر گندم ، گاو وگوسفند و شتر داشته باشد ، زکات آن ها را می دهد . آن هایی هم که ندارند ،‌ زکات نمی دهند . موارد زکات از نظر ما مشخص است . شما بر آن اضافه کردید و از همه چیز عشر می گیرید . اما شیعه این ها را قبول ندارد و فقط مواردی که پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) زکاتش را می گرفته ، ما هم زکاتش را می دهیم .

۱۰ . عذاب حیوانات به نیابت از عائشه و ساختن مجسمه آن‌ها

دروغ بعدی را که آقای جبهان می گوید ، مثل ابن تیمیه و محمد بن عبد الوهاب و بقیه وهابی ها ، فقط و فقط می خواهند بین شیعه و اهل سنت تفرقه و جدایی بیاندازد و احساسات اهل سنت را بر علیه شیعه تحریک کند . وگرنه هیچ کدام از این موارد صحت ندارد و دروغ است . جالب است که در مقدمه کتاب به شدت در مقابل وحدت بین شیعه و سنی ، موضع گرفته و پنج شش صفحه خون گریه می کند که چرا شیعه با اهل سنت متحد می شود . این چه کاری است که علمای ما تقریب و وحدت را مطرح می کنند . بعد از آن این دروغ ها را مطرح می کند تا بین شیعه و سنی تفرقه بیاندازد . اما ما قبلا ثابت کردیم که شیعه و سنی در خیلی از مسائل یکی هستند و شما وهابی ها هستید که کاملا با ما تفاوت دارید .

همان کتاب تبدید الظلام ، صفحه ۲۷ می گوید :

وتجد آخرین فی احدی الجهات یأتون بسخله فیسمونها عائشه ثم یبدأون بنتف شعرها وینهالون علیها ضربا بالاحذیه حتی تموت . ثم یأتون بکلب فیسمونه عمر ، ثم ینهالون علیه ضربا بالعمی ورجما بالحجاره حتی یموت .

وتجد آخرین قد أتوا بعجین وصنعوا منه ثلاثه تماثیل وملأوا بطونها بالعسل وسموا احدها (ابابکر ) الثانی (عمر ) والثالث (عثمان) ثم یبقرون یطونها بالمدی . فیسیل منها العسل فیصفقون فرحا بأخذ الثأر لعلی بن ابی طالب من ثماثیل العجین .

بعضی از شیعیان هستند که کارهای دیگری می کنند . بزی را می آوردند و نامش را عایشه می گذارند . موهای بز را می کنند و آن قدر بز را می زنند تا بمیرد .

سگ هایی را می آورند و نامش را عمر می گذارند . سگ را آنقدر با عصا می زنند تا بمیرد .

بعضی ها از شیعیان هستند که سه تمثال از خمیر درست می کنند و شکم آن ها را از عسل پر می کنند . اسم یکی از آن ها را ابوبکر ، دومی را عمر و سومی را عثمان می گذارند . سپس با چاقو شکم آن مجسمه ها را پاره کرده و عسلی که از شکم آن مجسمه ها خارج شد را می خورند و میگویند شما امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را اذیت کردید و ما با این کار انتقام خون امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را از شما گرفتیم .

ابراهیم بن سلیمان الجبهان ، تبدید الظلام و تنبیه النیام ، ص ۲۷

تماس بینندگان

بیننده : خانم رباب از آمریکا ـ شیعه

استاد یزدانی ! اولا خدمت شما عرض کنم که آیه ای در قرآن داریم که شیطان می گوید : خدایا من تسلطی به این ها نداشتم ، فقط آن ها را دعوت کردم .

شخصی که این کتاب را نوشته ، چقدر اسمشان شبیه به جهنم است و این که مطالبی که در این کتاب نوشته ، همان دعوت ها است . شما می توانید عکس آن را انتخاب کرده و ایشان را رد کنید .

دوما ، آیه دیگری داریم که خداوند می فرماید : روزی می رسد که گنهکاران با چهره هایشان شناخته می شوند .

الله اکبر ! از این شخصی که در کلیپ ها نشان می دهید . سبحان الله که خداوند چطور آیاتش را به دید ما می گذارد . این شخص را هر کس ببیند ، وحشت می کند .

نکته ای بعد این که از استاد یزدانی تقاضا دارم کتاب خود را دوباره معرفی کنند .

نکته آخر این که ، بیننده ای از سنندج تماس گرفتند و به استاد یزدانی اعتراض کردند که چرا وقتی شما صحبت از وهابیت می کنید ، اهل سنت را هم با آن می آورید . برادران و خواهران اهل سنت ! این برنامه ها به خاطر شما ها است . وقتی می گوییم وهابیت بد هستند ، نباید فکر کنیم که بدی آن ها ما که سنی مذهب هستیم ، در جایگاه حق قرار می دهد . بر عکس ما نباید اصلا سنی داشته باشیم . باید شیعیان و وهابیت باشد . شما هم توجه کنید . این عزیزان برای شما زحمت می کشند و شما را دوست دارند .

استاد یزدانی :

ایشان آیه ۴۱ از سوره الرحمن را متذکر شدند که :

یُعْرَفُ الْمُجْرِمُونَ بِسِیمَاهُمْ فَیُؤْخَذُ بِالنَّوَاصِی وَالْأَقْدَامِ . الرحمن / ۴۱

واقعا از چهره های آن ها مشخص است . همین آقای بن باز و آل الشیخ برای اثبات آن کفایت می کند .

در مورد کتاب ، ما بارها معرفی کردیم و نیاز نیست که بیش از حد به آن بپردازیم . این کتاب در پاسخ به دو کتاب از کتاب های وهابیت است که در عربستان سعودی در ایام حج ، همیشه آن دو کتاب را به زبان های مختلف بین حجاج پخش می کنند . موضوع هر دو کتاب در مورد صحابه است و شبهات مختلفی را دارد که در این کتاب با عنوان شبهه پژوهی جواب داده شده . اگر کسی هم قصد تهیه آن را دارد ، به همین شماره شبکه تماس گرفته و داخلی ۱۲۵ را بگیرد ، ان شاء الله دوستان ارسال می کنند .

بیننده : آقای زمانی از اصفهان ـ شیعه

به نظر من این وهابیت تا حدودی حق دارند که می گویند : شیعه نماز جماعت نمی خواند . چون ما به مکه که رفته بودیم یا اصلا پشت سر این ها نماز نمیخواندیم یا این که اگر می خواندیم ، باز هم آن را در هتل دوباره ادا می کردیم . امام جماعت کافر آن ها می گفت : می توانید با بچه شیعه زنا کنید .

به نظر شما می توانیم پشت سر چنین شخصی نماز خواند ؟!!!

بنده چون یک شخص عامی هستم و از مسائل دینی شناخت کافی ندارم . این سؤال را می خواستم بپرسم که ما می دانیم پیامبر بزرگوار اسلام (صلی الله علیه وآله ) و امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام ) و بقیه اهل بیت (علیهم السلام) دست باز نماز می خواند . اما اهل سنت می گویند : رسول اکرم (صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز خواندند و این امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) است که دست باز نماز خوانده . آیا این مطلب درست است یا خیر ؟

استاد یزدانی :

ما در این قضیه ، به صورت مفصل بحث کردیم که هیچ روایتی در هیچ کتابی با سند صحیح صحیح وجود ندارد که پیامبر (صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز خوانده باشد . نه در صحیح بخاری و نه در صحیح مسلم .

هیچ دلیلی وجود ندارد که حضرت رسول (صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز خوانده باشند . همان طور که از مذاهب اهل سنت ، مالکی ها اصلا دست بسته نماز نمی خوانند .

در کتاب شرح بدایۀ المجتهد و نهایۀ المقتصد ، تألیف ابن رشد اندلسی (از بزرگترین علمای تاریخ مالکی ها است ) ، جلد اول ، صفحه ۹۹ :

والسبب فی اختلافهم أنه قد جاءت آثار ثابته نقلت فیها صفه صلاته علیه الصلاه والسلام ولم ینقل فیها أنه کان یضع یده الیمنى على الیسرى وثبت أیضا أن الناس کانوا یؤمرون بذلک

وورد ذلک أیضا من صفه صلاته علیه الصلاه والسلام فی حدیث أبی حمید فرأى قوم أن الاثار التی أثبتت ذلک اقتضت زیاده على الاثار التی لم تنقل فیها هذه الزیاده وأن الزیاده یجب أن یصار إلیها

دلیل اختلاف علما در مورد دست بسته یا دست باز خواندن این است که روایات صحیحی در مورد نماز پیامبر (صلی الله علیه وآله) نقل شده ؛ اما هیچ کدام از این روایات صحیح نیامده که پیامبر (صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز خوانده باشد و مثل اهل سنت دست راست را بر دست چپ قرار دهد .

طبق روایت صحیح بخاری ثابت شده که به مردم دستور داده می شد ؛‌ اما پیامبر (صلی الله علیه واله) این دستور را نداد .

در ادامه هم به روایت ابی حمید اشاره می کند که در نماز پیامبر (صلی الله علیه واله) دست بسته بودن وجود نداشته .

ابن رشد اندلسی ، بدایه المجتهد ، ج ۱ ، ص ۹۹ (طبق نرم افزار جامع الکبیر)

همین دلیل بر این است که دست بسته نماز خواندن اصلا در زمان پیامبر (صلی الله علیه وآله) نبوده.

بیننده : علی رضا از اهواز ـ شیعه

بنده می خواستم این را بگویم که مذهب دوازده امامی شیعه مانند خورشید ،‌ درخشان و روشن است و کسی نمی تواند کوچکترین ایرادی به آن بگیرد . مذهب شیعه با دلیل و منطق و استدلال بر همه مذاهب موجود در جهان برتری دارد . حتی آن ها به باورهای اعتقادی ما معتقدند و اعتقاد دارند که امام زمان (علیه السلام) ما به دنیا می آید . اما یک بار ما ندیدیم که یک بار برای آن حضرت دعا کنیم .

نظر من این است که ما در توحید بر همه این مذاهب غالب هستیم ، فقط باید عملکرد ما طوری باشد که نشان دهد ما یک شیعه واقعی هستیم .

استاد یزدانی :

در مورد مناظرات ، تصویری نبوده که در شبکه نمایش داده شود . اما اگر کسی فایل صوتی و متن آن را می توانند در سایت ندای شیعه و در سایت های مختلف ببیند . مناظره ای که بین عده ای از بیننده های شبکه جهانی ولایت با عده ای از ناصبی و پلید و بی ادب بود که از طرف شبکه ولایت نبود ؛ بیننده های شبکه ولایت با آن ها مناظره خیلی خوبی انجام دادند . تا به حال سه مناظره انجام شده و چهارمین مناظره هفته آینده انجام می شود .

بیننده : علی از اصفهان ـ شیعه

استاد یزدانی ! قرار بود که مناظراتی بین چند تن از بچه شیعه ها و چند نفر از وهابیت انجام شود . امکان دارد بخش هایی از این مناظرات را در برنامه پخش کنید که ما بفهمیم حرف این آقایان چیست ؟

بیننده : رضا از زاهدان ـ اهل سنت

استاد یزدانی ! شما در بین صحبت های خود از وحدت بین شیعه و سنی می گویید . اما در عمل هیچ وحدتی وجود ندارد . دلیلش هم این است که تا سال ۷۰ ، وفات حضرت فاطمه (سلام الله علیها) بود و از سال ۷۰ به بعد ، شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) شد . به نظر شما این وحدت است یا تفرقه؟

مجری :

برادر عزیز ! این شبهه از شبهات نخ نما و قدیمی است که بارها و بارها پاسخ داده شده .

بیننده :

من کاری به صحت و سقم آن ندارم . بحث من وحدت است که نمی شود تا قبل از سال ۷۰ ، وفات بود و بعد از آن شهادت شد . اگر وهابی وجود دارد ، باید آن ها هم حرف شما را قبول داشته باشند .

مجری :

ارتباط این دو بحث با هم در چیست ؟ چه اشکالی دارد کسی به شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) باشد و قائل به وحدت هم باشد . این دو چه منافاتی با هم دارند .

بیننده :

در کشوری که حداقل ۲۰ میلیون اهل سنت دارد ،‌ این مسائل باعث تفرقه می شود .

مجری :

این آماری که شما می دهید ، جای بررسی و کنکاش زیاد دارد ؛ اما ما متوجه منافات این مسأله با وحدت در چیست ؟

بیننده :

منافاتش در این است که همسایه ما شیعه است و بنر می زند که بر قاتل فاطمه (سلام الله علیها) لعنت .

مجری :

برادر عزیز ! هر فردی که قاتل حضرت زهرا (سلام الله علیها) باشد ،‌شما او را لعنت نمی کنید ؟

بیننده :

بنده اصلا معتقد به شهادت آن حضرت نیستم .

مجری :

شما فرض کنید که فردی از مشرکین حضرت زهرا (سلام الله علیها) را به شهادت رسانده باشد ، شما او را لعنت نمی کنید . همان طور که قاتلان عثمان را لعنت می کنید .

بیننده :

بنده جوابی می دهم که اگر هر اهل سنتی حرف مرا تأیید نکرد ، مرا لعنت کنید . اگر عمر ،‌ حضرت فاطمه (سلام الله علیها) را به شهادت رسانده باشد ، هزار لعنت بر عمر . اگر حضرت علی هم که آن جا بوده و دیده که ……..

مجری :

اولا ، ما در این جا نامی از کسی نبردیم . ما پرسیدیم که اگر کسی قاتل حضرت زهرا (سلام الله علیها) باشد ، مستحق لعن هست یا نیست ؟ شما فرمودید بله ،‌ مستحق لعن هست . همان طور که علما و بزرگان شما ، قاتلان عثمان و عمر و امام حسین (علیه السلام) را هم لعن کردند . ما هم چنین سؤالی از شما پرسیدیم . اگر همسایه شما چنین بنری می زند ، چه اشکالی دارد .

استاد یزدانی :

برادر بزرگوار ! ما در این جا بارها بحث وحدت را توضیح داده ایم . وحدت به این معنا نیست که شیعه از مواضع و اعتقاداتش دست بکشد یا این که شما از عقاید خود دست بکشید . اگر طبق حرفی که شما زدید که اگر عمر قاتل حضرت زهرا (سلام الله علیها) باشد ،‌ وقتی شما از ایشان ترضی و اظهار رضایت می کنید ، این با وحدت منافات ندارد ؟ طبیعی است که با وحدت منافات دارد .

شما برای ایشان ترضی کنید و بگویید که خدا او را رحمت کند و او را اهل بهشت و بهترین فرد بدانید ، این با وحدت منافات دارد . با این وجود ما هیچ وقت به اهل سنت نگفته ایم که دست از این اعتقاد بکشید و برای ابوبکر و عمر و عثمان رضی الله عنه نگویید و آن ها را خلیفه ندانید .

شما نظر خود را دارید ،‌ ما هم نظر خودمان را داریم . شما وحدت را بد معنا می کنید . وحدت به این معنا نیست که شما از عقایدتان و ما هم از عقایدمان دست بکشیم . وحدت این است که در این دروه از زمان که همه کفار علیه مسلمانان شده ، علیه یک دیگر موضع نگیریم . مثل همین وضعیتی که در ایران است و ببینید که بین اهل سنت و شیعه چه وحدتی است .

همین وضعیت را با پاکستان ، سوریه و لبنان و جاهای دیگر مقایسه کنید . شیعه واقعا عملا به وحدت پایبند است و به آن عمل می کند . این قدر که ما به وحدت پایبند هستیم ، ‌هیچ کدام از شما پایبند نیستید . بر عکس در پاکستان ببینید که چطور شما اقلیت شیعه را می کشید و چطور شش ماه مردم یک منطقه را محاصره کردید و اجازه ندادید که حتی آب به آن منطقه برسد . یا فجایعی که در پارچنار و کویته انجام دادید . در افغانستان در سه سال جنگ چهارده هزار شیعه را کشتید .

ما نمی خواهیم این مسائل را به رخ شما بکشیم . آرامش و امنیتی که شما در ایران دارید ، صد برابر ما شیعیان از این آرامش و امنیت استفاده می کنید . کتاب هایتان چاپ می شود ، نماز هایتان برگزار می شود ، عقایدتان را بیان می کنید و در همه کارهایتان آزاد هستید . پس شما هم از ما توقع نداشته باشید که ما از شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) دست بکشیم ، این اشتباه است و ما هرگز خواهان این وحدت نیستیم.

این که شما ادعا می کنید ، همسایه شما بنر می زند ، چنین چیزی وجود ندارد . در منطقه ای که شیعه و سنی با هم زندگی می کند ، محال است که شیعه در آن جا بنر بزند . شیعه می داند که باید به همسایه اهل سنت خود احترام بگذارد و رفتار خوبی داشته باشد . مراجع ما گفته اند که با همسایه سنی ، رفت و آمد داشته و به خوبی رفتار کنید . در تشییع جنازه هایشان شرکت داشته باشید . هیچ شیعه ای در منطقه ای که شیعه و سنی با هم هستند ، چنین بنری نمی زند .

بیننده : آقای باقری از یزد ـ شیعه

به دنبال صحبت های این برادر عزیز ، بنده سال گذشته در روز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها ) مناظره ای با آقای خدمتی داشتم که خیلی بد بنده را وصل کردند و مجبور شدم با نام دیگری تماس بگیرم . در این مناظره ایشان مجبور شدند که بگویند : لعنت خدا بر قاتل حضرت زهرا (سلام الله علیها) . البته به روحانیت هم توهین کردند و گفتند : شما هم بگویید لعنت خدا بر کسی که دروغ می گوید. بنده هم همان جا گفتم : لعنت بر قاتل حضرت زهرا (سلام الله علیها) و لعنت بر هر کسی که دروغ می گوید .

نکته دوم در مورد مطلبی است که شبکه های وهابی هم خیلی مطرح می کنند و می گویند از سال ۷۶ وفات به شهادت تبدیل شد . ما بارها جواب دادیم . همین آقای کافی که در زمان طاغوت یک روضه خوان معمولی بودند ، بارها گفتند که سیصد سال در فاطمیه اول ، فلان آخوند روضه می خواند و فلان روحانی در فلان منطقه ‌، فاطمیه دوم روضه می خواند . روضه خوانی فاطمیه برای جمهوری اسلامی و سال ۷۶ نیست .

استاد یزدانی :

امام صادق ، امام باقر (علیهم السلام ) و دیگر ائمه (علیهم السلام ) برای حضرت زهرا (سلام الله علیها) روضه خواندند و گریه کردند . ما در فاطمیه همه مصادر آن را نشان دادیم و به صورت مفصل بیان کردیم .

بیننده :

هیچ کس هم نه در این زمان و نه در آن زمان ، اسم کسی را نمی برد .

استاد یزدانی :

حتی علامه محمد تقی مجلسی (ره) در کتاب شرح تهذیب خود می فرمایند : ما در مورد حضرت زهرا (سلام الله علیها) زیارتنامه مأثور نداریم . چون ائمه ما نمی خواستند و نمی توانستند نام قاتلین آن حضرت را ببرند .

ائمه ما تا این حد رعایت کردند تا عواطف اهل سنت تحریک نشود . ما قاتلین حضرت زهرا (سلام الله علیها ) را نفرین می کنیم ؛‌اما اسمی از آن ها نمی بریم تا کسی ناراحت شود .

مجری :

از شما استاد یزدانی عزیز و هم چنین شما بینندگان ارجمند تشکر می کنیم .

اللهم عجل لولیک الفرج

یا علی مدد

خدا یار و نگهدارتان .