در این برنامه کلیپ‌هایی از عبد الرحمن دمشقیه، مبلغ مشهور وهابی پخش شده است که او به اهل بیت علیهم السلام توهین و جسارت کرده است . در ادامه ثابت شد که او ناصبی و در جوانی از قوم لوط بوده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

برنامه : کلمه طیبه

تاریخ : ۲۵ / ۰۵ / ۹۱

مجری :

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

خدمت یکایک شما بینندگان عزیز و ارجمند شبکه جهانی ولایت سلام خالصانه عرض می کنم . طاعات و عبادات و بندگی های شما در این شب ها و روزهای مبارک رمضان قبول باشد . برنامه ای که الان به صورت زنده تقدیم حضور شما می شود ، برنامه کلمه طیبه است . شاید برای عزیزان بیننده ای که همیشه با شبکه جهانی ولایت همراه هستید ، سؤال مطرح شود که چرا این برنامه در این ساعت و در این شب پخش می شود ؟ به دلیل اتفاقاتی که توسط یکی از سران وهابیت اخیرا رخ داده و توهین و جسارت هایی با ساحت مقدس ائمه معصومین (علیهم السلام) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها) شده ، عزیزانمان در برنامه کلمه طیبه ، تصمیم گرفتند که ویژه برنامه ای به این مناسبت تقدیم حضور شما کنند و پاسخی به این توهین ها و جسارت ها دهند . لذا امشب شما بیننده کلمه طیبه هستید . در خدمت دو تن از کارشناسان عزیز شبکه جهانی ولایت ، استاد یزدانی و استاد روستایی هستیم .

استاد یزدانی :

اعوذ بالله من الشیطان اللعین الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله الذی اظهر الوجود ومنه بدأ کل حمد والیه یعود والصلاه والسلام علی الشاهد والمشهود لکل موجود محمد المحمود وعلی آله آل الله الودود خلفاء الله علی عالم الغیب والشهود سیما الحجه بن الحسن المهدی المنتظر الموعود .

بنده هم خدمت حضرتعالی و دوست عزیزم جناب استاد روستایی و همچنین خدمت بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت ، سلام و عرض ادب و احترام دارم.امیدوارم در این ایام و در این شب های بسیار بسیار مبارک ما را از دعای خیر خود فراموش نکنید.

استاد روستایی :

بنده هم خدمت شما و دوست عزیزم استاد یزدانی و تمامی بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت ، عرض سلام و ادب و احترام دارد و امیدوارم با برنامه خوب دیگری مهمان خانه های شما باشیم و این عزیزان ما را در این لیالی آخر ماه مبارک رمضان از دعای خیر خود فراموش نکنید .

مجری :

اگر بخواهیم در تک تک لحظات زندگی خود موفق باشیم ، قطعا باید توکل به حضرت حق داشته باشیم و توسل به ساحت مقدس ائمه معصومین بسیار کمک کننده است که ما در همه مراحل بتوانیم پیروز شویم ،‌ مخصوصا وقتی می خواهیم بر علیه خصم خود ، کسانی که بغض و کینه و دشمنی اهل بیت عصمت وطهارت (علیهم السلام) در دلشان است . لذا ما امشب این کار را می کنیم و به ساحت مقدس ائمه معصومین (علیهم السلام) و آقایمان امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) و استعانت از حضرت حق این برنامه را تقدیم حضور شما می کنیم .

اولین کلیپ ، شبهه ای در خصوص روایت اثنی عشر خلیفه است که در کتاب های اهل سنت آمده . مخصوصا در کتاب صحیح بخاری و صحیح مسلم . این کارشناس وهابی در این کلیپ ادعا می کند چنین چیزی در کتاب های مشهور اهل سنت وجود ندارد .

کلیپ (۱) : روایت «اثنی عشر خلیفه» در صحیح بخاری

بیننده :

شما صحیح مسلم و صحیح بخاری را که به عنوان صحاح سته قبول دارید و همه مطالب آن را صحیح می دانید . من در صحیح مسلم خواندم که خدا به پیامبرش می گوید : بعد از من دوازده نفر جانشین و خلیفه می آید . این سخنی است که در صحیح مسلم آمده .

هاشمی ، مجری وهابی :

شما فرمودید این روایت در صحیح بخاری آمده که اثنی عشر خلیفه من بعدی ؟

بیننده :

بله ،‌درست است .

هاشمی :

استاد می فرماید این روایت در صحیح بخاری نقل نشده . من کاری ندارم که در صحیح مسلم است . اما در صحیح بخاری که شما گفتید ، شماره روایت را بیان کنید .

دمشقیه ، کارشناس ناصبی شبکه ی وهابی :

 

مجری :

استاد روستایی ! این کارشناس وهابی همان عبد الرحمن دمشقیه است که بارها و بارها دشمنی و عناد و کینه خود را نسبت به ساحت مقدس ائمه معصومین (علیهم السلام) و شیعه نشان داده . علت این ویژه برنامه ی امشب هم توهین ها و جسارت هایی است که دمشقیه به ساحت مقدس ائمه معصومین (علیهم السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) داشته ،می باشد . ان شاء الله پاسخی جامع و دندان شکن از جهت علمی داده شود .

ایشان به روایت اثنی عشر خلیفه اشکال وارد کرده و گفته : نه در صحیح مسلم آمده و نه در صحیح بخاری . پاسخ شما در باره چیست ؟

استاد روستایی :

بنده اگر به خودم بود ، اصلا ایشان را در حدی نمی دانم که پاسخش را بدهم . چون آدمی که ادبیاتش ، ادبیات علمی نیست و فقط فحش و ناسزا می دهد . اگر هم می خواهد وارد مباحث علمی شود ، بسیار ناشیانه است ، ارزش جواب دادن ندارد . ما به احترام بینندگان عزیز مجبور هستیم بعضی مطالب را گوشزد کنیم . بارها و بارها در برنامه سراب وهابیت ما گفتیم یا در برنامه کلمه طیبه دوستان ما به کارشناسان وهابی هشدار داردند که لا اقل به خاطر آبروی خودتان ، مقداری مطالعه کنید و بعد این مباحث را بیان کنید . اما متأسفانه چون این ها هدفشان فقط حرف زدن است و نمی خواهند علمی حرف بزنند یا مشکلی را حل کنند ، از این قبیل موضعگیرها زیاد می کنند .

یکی از این موضعگیری ها همین است . ایشان خیلی با غرور بیان میکند که من متخصص پاسخ به شبهات هستم ، با من تماس بگیرید تا پاسخ دهم . اما وقتی پای مباحث علمی آن می نشینیم ، می بینیم که حرفی برای گفتن ندارد .

همان طور که دیدیم در این کلیپ بیننده ای با این آقایان تماس می گیرد و می گوید :در صحیح مسلم روایتی وجود دارد که پیامبر (صلی الله علیه وآله) فرمودند : بعد از من دوازده جانشین و خلیفه می آیند . بیننده به دنبال این است که آن ها بگویند این دوازده خلیفه چه کسانی هستند ؟

آقای دمشقیه از آن جایی که نمی خواهد این دوازده خلیفه را بیان کنند ، می گوید : اصلا چنین چیزی در صحیح مسلم و صحیح بخاری نیست . از چاه در می آید و به چاله می افتد .

بنده قبل از این که پاسخ ایشان را بدهم ، می خواهم چند قرن به عقب بروم و سخن ارباب ایشان ، ابن تیمیه را در این باره بیان کنم . در کتاب منهاج السنه ، تألیف ابن تیمیه حرانی ، جلد ۳ ، صفحه ۳۸۳ :

وفی الصحیحین عن جابر بن سمره قال دخلت مع أبی إلى النبی e فسمعته یقول إن هذا الأمر ما ینقضی حتى یمضی منهم اثنا عشر خلیفه ثم تکلم بکلمه خفیفه لم أفهمها أو قال خفیت علی فقلت لأبی ماذا قال رسول الله e کلهم من قریش وفی لفظ فی الصحیحین قال لا یزال الإسلام عزیزا إلى اثنی عشر خلیفه .

در صحیح بخاری و صحیح مسلم از جابر بن سمره نقل شده که با پدرم خدمت رسول خدا (صلی الله علیه وآله) رفتیم . از آ ن حضرت شنیدم که فرمودند : امر اسلام پایان نمی پذیرد و قیامت نمی شود مگر این که دوازده خلیفه بعد از من بیایند . بعد کلمه آهسته ای گفتند که من متوجه نشدم . از پدرم پرسیدم که پدرم گفت : حضرت گفتند : همه این دوازده نفر قریشی هستند . در روایت دیگری در صحیح بخاری و صحیح مسلم آمده که فرمودند : اسلام عزتش را حفظ می کند تا زمانی که این دوازه خلیفه باشند .

اگر این دوازده خلیفه در اسلام نباشد ، اسلام عزت خود را حفظ نخواهد کرد . در صفحه بعد باز هم از صحیحین نقل میکند :

وفی الصحیحین عن عامر بن سعد بن أبی وقاص قال کتبت إلى جابر بن سمره مع غلامی نافع أن أخبرنی بشیء سمعته من رسول الله e فکتب إلی سمعت رسول الله e یوم جمعه عشیه رجم الأسلمی قال لا یزال هذا الدین قائما حتى تقوم الساعه أو یکون علیکم اثنا عشر خلیفه کلهم من قریش .

در صحیح بخاری و صحیح مسلم از عامر بن سعد بن ابی وقاص نقل شده که به جابر نامه نوشتم و همراه غلامم نافع از چیزی که از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) شنیده ای ؟ به من نامه نوشت که از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) شنیدم که فرمود : تا روز قیامت این دین پابرجا است تا زمانی که این دوازده خلیفه باشند . همه این دوازده خلیفه هم قریش هستند .

ابن تیمیه ،‌ منهاج السنه ،با تحقیق دکتر محمد رشاد سالم ، چاپ مؤسسه قرطبه ، ج ۳ ، ص ۳۸۳ و ۳۸۴

این سخن ابن تیمیه ، ارباب دمشقیه است . ایشان ادعا کرده که روایت در صحیح بخاری و صحیح مسلم آمده . اما عبدالرحمن دمشقیه می گوید : چنین چیزی در صحیح بخاری و صحیح مسلم نیست . ما در مورد صحیح بخاری به آقای دمشقیه حق می دهیم که در چاپ های جدید چنین مطلبی نیست . شاید برای بینندگان این سؤال مطرح شود که ابن تیمیه گفت در صحیحین چنین مطلبی نقل شده ، پس چرا در چاپ های امروزی صحیح بخاری چنین چیزی نیست . در این جا دو گزینه است . یا در صحیح بخاری بوده و تحریف شده ؛ چون ابن تیمیه گفته بود : فی الصحیحین ! یا این که واقعا در صحیح بخاری اثنی عشر خلیفه نبوده ، اثنی عشر امیر بوده و الان هم هست و ابن تیمیه دروغ گفته .

آقایان وهابی پاسخ دهند که یا بگویید در صحیح بخاری بوده ؛ چون ابن تیمیه گزارش داده و صحیح بخاری تحریف شده . یا این که بگویید : در صحیح بخاری نبوده و ابن تیمیه دروغگو است . کما این که چندین برنامه در مورد دروغ های ابن تیمیه صحبت کردیم که هم به شیعه و هم به اهل سنت دروغ می بندد .

بخش دوم پاسخ بنده ، بر فرض که ما این مطلب را پذیرفتم که چنین روایتی در صحیح بخاری نیامده . اما دمشقیه گفت : چنین روایت نه در صحیح بخاری و نه در صحیح مسلم پیدا نمی شود . ما سراغ صحیح مسلم امروزی با چاپ های عربستان می رویم . همان را به آقای دمشقیه نشان می دهیم تا ببیند .

صحیح مسلم ، چاپ بیت الافکار الدولیه ، صفحه ۷۶۱ ، حدیث ۱۸۲۱ و ۱۸۲۲ ، باب العماره :

۱۸۲۱ حدثنا هَدَّابُ بن خَالِدٍ الْأَزْدِیُّ حدثنا حَمَّادُ بن سَلَمَهَ عن سِمَاکِ بن حَرْبٍ قال سمعت جَابِرَ بن سَمُرَهَ یقول سمعت رَسُولَ اللَّهِ e یقول لَا یَزَالُ الْإِسْلَامُ عَزِیزًا إلى اثنى عَشَرَ خَلِیفَهً ثُمَّ قال کَلِمَهً لم أَفْهَمْهَا فقلت لِأَبِی ما قال فقال کلهم من قُرَیْشٍ .

۱۸۲۲ حدثنا قُتَیْبَهُ بن سَعِیدٍ وأبو بَکْرِ بن أبی شَیْبَهَ قالا حدثنا حَاتِمٌ وهو بن إسماعیل عن الْمُهَاجِرِ بن مِسْمَارٍ عن عَامِرِ بن سَعْدِ بن أبی وَقَّاصٍ قال کَتَبْتُ إلى جَابِرِ بن سَمُرَهَ مع غُلَامِی نَافِعٍ أَنْ أَخْبِرْنِی بِشَیْءٍ سَمِعْتَهُ من رسول اللَّهِ e قال فَکَتَبَ إلی سمعت رَسُولَ اللَّهِ e یوم جُمُعَهٍ عَشِیَّهَ رُجِمَ الْأَسْلَمِیُّ یقول لَا یَزَالُ الدِّینُ قَائِمًا حتى تَقُومَ السَّاعَهُ أو یَکُونَ عَلَیْکُمْ اثْنَا عَشَرَ خَلِیفَهً کلهم …

جابر بن سمره نقل میکند که از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) شنیدم که این دین عزت خود را حفظ میکند تا زمانی که دوازده خلیفه باشند . در ادامه هم رسول خدا (صلی الله علهی وآله) سخنی گفتند که من متوجه نشدم . از پدرم پرسیدم که پدرم گفت : حضرت گفتند : همه این دوازده نفر قریشی هستند .

از عامر بن سعد بن ابی وقاص نقل شده که به جابر نامه نوشتم و همراه غلامم نافع از چیزی که از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) شنیده ای ؟ به من نامه نوشت که از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) شنیدم که فرمود : تا روز قیامت این دین پابرجا است تا زمانی که این دوازده خلیفه باشند . همه این دوازده خلیفه هم قریش هستند .

صحیح مسلم ، چاپ بیت الافکار الدولیه ، ص ۷۶۱ ، ح ۱۸۲۱ و ۱۸۲۲ ، باب العماره

پس دوازده امام باید بیایند و همه آن ها هم باید از قریش باشند . این عبارتی است که در صحیح مسلم آمده . اما عبد الرحمن دمشقیه می گوید : اصلا چنین روایتی نه در صحیح مسلم و نه در صحیح بخاری یافت نمی شود .

واقعا بنده متوجه نمی شوم که آقایان وهابی نابغه تر از دمشقیه ندارند ؟!! یا این که دست اندرکاران شبکه یک صحیح مسلم بخرند و به دست این شخص بدهند تا این طور آبروریزی نکند .

توهین عبد الرحمن دمشقیه به امیرمؤمنان علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها

مجری :

استاد یزدانی ! شخصیت علمی عبد الرحمن دمشقیه برای دوستان بیننده آشنا است . چون هم در این برنامه و هم در برنامه های دیگر ، آیت الله قزوینی مباحثی را مطرح کردند و با شخصیت ایشان آشنا شدیم . اخیرا هم با جسارتی که به ساحت حضرت زهرا (سلام الله علیها) داشتند ، شخصیت خود را بیشتر نشان دادند . شما در مورد ایشان توضیحات بیشتری دهید تا بینندگانی که ایشان را نمی شناسند ، آشنا شوند .

استاد یزدانی :

عبد الرحمن دمشقیه از لیدر های وهابی ها و یکی از هتاکان و یکی از نواصب معروف است که فحش های بسیار رکیکی به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) و فحش های رکیک تری هم به ساحت مقدس حضرت زهرا (سلام الله علیها) دادند . یک بار دیگر هم ایشان را آوردند و سه برنامه در شبکه وهابی کلمه گذاشتند . ما در برنامه کلمه طیبه به صورت کامل جواب این شخص را دادیم و فکر می کردیم این آقا دیگر در این شبکه حاضر نشود . یا حداقل مسئولین شبکه وهابی از خدا و پیامبر (صلی الله علیه وآله) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) خجالت بکشند و چنین شخص بی ادب و بی حیا و بدزبانی را در این شبکه راه ندهند . اما متأسفانه دیدیم که این ها باز هم شبکه را به وجود چنین شخص پلیدی آلوده کردند .

هم ما و هم اهل سنت بارها و بارها اعلام کردیم که این شخص از نظر وضعیت اخلاقی مشکل دارد و اهل کارهای زشت و قبیح بوده و باعث اخراج او از دانشگاه الازهر لبنان شده . گرچه از خود دفاع کرد و ادعاهایی مطرح کرد که ما در همان برنامه ثابت کردیم آن چیزی که حقیقت دارد و نامه ای که واقعی است ، همان نامه ای است که الازهر مصر داده و این نامه ای خود این آقا نوشته ، تقلبی است .

اگر کلیپ بعدی را پخش کنید ،‌مروری بر آن نامه و اعترافات زبانی دمشقیه به زبان انگلیسی است که ما زیر نویس کردیم. در این کلیپ گفته بود که من در ۱۴ سالگی اهل لواط و همجنس بازی بودم .

کلیپ (۲) : لوطی بودن عبد الرحمن دمشقیه

مدیریت دانشگاه الازهر لبنان تصویب کرد که عبد الرحمن دمشقیه دانشجوی دانشکده علوم دینی به خاطر کارهای غیر اخلاقی ثابت شده که با استناد به گواهی گروه ناظر بر این ماجرا ، از این دانشگاه اخراج شود .

اعترافات صریح عبد الرحمن دمشقیه :

قضیه در الازهر در سال ۱۹۷۱ اتفاق افتاد و نه ۱۹۷۳ . البته مهم نیست . این را فراموش کن . ۱۹۷۱ و ۱۹۷۳ مهم نیست . وقتی که در جوانی همجنس باز بودم ،‌این درست است که دمشقیه همجنس باز بود . بله ، بودم . ولی سن من چقدر بود ؟ من چند ساله بودم وقتی این اتفاق افتاد ؟ من ۱۴ سال داشتم یا ۱۵ سال . دقیق به خاطر نمی آورم .

استاد یزدانی :

در این کلیپ دیدیم که خودش صراحتا اعتراف می کند مسأله ای که شما بر آن اصرار دارید و مطرح می کنید ، برای دوران جوانی ام بوده و الان از این کارها انجام نمی دهم . ما همان زمان پخش کردیم ؛ اما آقای دمشقیه از این قضیه پاسخی نداد که عین کلامش است . به هر حال این شخص به خاطر کارهای غیراخلاقی و زشتی که انجام می داده ،‌از دانشگاه اخراج شده . دوستان اگر در گوگل جستجو بزنند ، می توانند توضیحات بیشتر را ببینند .

از این گذشته علمای اهل سنت عصر حاضر هم صراحتا در سخنرانی های خود گفتند : این شخص اهل عمل های زشت بوده . در کلیپ بعدی یکی از علمای اهل سنت این قضیه را صراحتا توضیح میدهد .

کلیپ (۳) : تصریح بزرگان اهل سنت به لوطی بودن عبد الرحمن دمشقیه

دکتر شیخ سلیم علوان :

در روز چهارشنبه ، روز نهم نوامبر سال ۱۹۹۴ ، در یکی از سالن های دانشگاهی در ملبورن استرالیا یعنی حدود ۱۵ سال قبل ، یک مناظره علمی علنی توسط اهل سنت برگزار شد و مایه افتخار من بود که سخنگوی اهل سنت بودم . در طرف مقابل فرقه وهابیت بود که سخنگوی آن ها عبد الرحمن دمشقیه بود که به خاطر کارهای غیر اخلاقی از الازهر لبنان اخراج شده بود !!

استاد یزدانی :

ایشان یکی از علمای اهل سنت بود که صراحتا توضیح میدهد این شخص اهل کارهای غیر اخلاقی بوده . امیدواریم باز هم که به این شبکه آمده ، به این قضایا  پاسخ دهد .

ما بارها و بارها این قضیه را توضیح دادیم کسی که با اهل بیت (علیهم السلام) دشمنی داشته باشد ، قطعا از نظر نسبی مشکل دارد که یا حرامزاده است یا اولاد حیض است . حضرت آیت الله قزوینی روایات آن را در  یک برنامه به صورت مفصل خواندند . روایات متعدد با سند های معتبر که در زمان پیامبر (صلی الله علیه وآله) عده ای از انصار فرزندان خود را روی شانه های خود می گذاشتند و می گفتند :

کنّا نَبُور أولادنا بحُبّ علیَ علیه السلام

ما اولاد خود را با حب امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) می سنجیم .

اگر این ها امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را دوست داشته باشند ، ما مطمئن می شدیم که آن ها حلال زاده است و همسرمان به ما خیانت نکرده . اما اگر امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را دوست ندارد ، متوجه می شدیم که فرزندمان مشکل دار است .

عبد الرحمن دمشقیه هم حرف های بدی بر علیه اهل بیت (علیهم السلام ) بیان کرده . از جمله این که فتوا داد اگر ما زینبیه را تصرف کردیم ، حتما آن را خراب می کنیم و باید خراب کنیم .

در کلیپ بعدی ایشان به صراحت اعتراف می کند که من فتوا به خراب کردن گنبد حضرت زینب (سلام الله علیها ) دادم.

کلیپ (۴) : فتوای دمشقیه به تخریب بارگاه حضرت زینب سلام الله علیها

دمشقیه ،‌ کارشناس ناصبی وهابی :

من فتوا ندادم که سیده زینب نبش قبر شود ؛ بلکه فتوا دادم که گنبد سیده زینب خراب شود .

استاد یزدانی :

در این کلیپ می گوید : من فتوا نداده حضرت زینب (سلام الله علیها) نبش قبر شود و بدن مبارک ایشان از قبر خارج شود ؛ بلکه فتوا دادم گنبد ایشان خراب شود .

ما از این شخص سؤال می کنیم که علت صدور این فتوا چیست ؟ اگر گنبد ساختن زشت و حرام و بدعت و کفر و شرک است ، چرا گنبد خالد بن ولید که در حمص است را خراب نمی کنید ؟ گنبدی که برای خودتان است و در اختیار شما است و به زیارتش هم می روید ، را خراب نمی کنید . شما چه دشمنی با حضرت زینب (سلام الله علیها)دارید که فتوا می دهید گنبد حضرت زینب (سلام الله علیها) باید تخریب شود ؛‌اما گنبد خالد بن ولید که پایگاه شما در آن جا است را خراب نمی کنید . شما اگر در اینترنت جستجو کنید ، عکس های حرم خالد بن ولید را می توانید مشاهده کنید . حتی غیر از گنبد بیرونی یک گنبد دیگر در داخل و روی ضریح دارد . ما از این ها می پرسیم شما که مدتی است حمص را گرفته اید ، چرا گنبد خالد بن ولید را خراب نکردید ؟ اگر واقعا شعار شما توحید است و اگر می گویید ساختن گنبد شرک است ، چرا آن گنبد را خراب نکردید ؟ چرا حرم ابن تیمیه که در همین سوریه است ،‌خراب نمی شود ؟ و ده ها سنگ قبر و حرمی که در سوریه است و تخریب نمی شود .

اما فقط و فقط به خاطر دشمنی که این ها با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) دارند ، فتوا به تخریب گنبد حضرت زینب (سلام الله علیها) می دهد . حاشا وکلا ! مطمئن باشید که دست شما به آن جا نخواهد رسید و هرگز جرأت ندارید که آن جا را خراب کنید .

توهین بعدی ایشان ، توهین بسیار زشتی به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) است . بنده عکسی از صفحه تویتر این شخص گرفتم .تویتر فضایی است که هر کس هر چه می خواهد در آن می نویسد . در این جا این گونه به صراحت گفته :

علی بن ابیطالب کان یشرب الخمر واسلم وهو صغیر

امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بعد از اسلام در حالی که کوچک بود ، نعوذ بالله شراب خورده .

صفحه تویتر عبدالرحمن الدمشقیه

چه کسی این توهین بسیار زشت را می پذیرد ؟ کدام مسلمان می تواند این را قبول کند که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) شراب خورده باشد ؟ این عین عکس تویتر این شخص است که ما امروز از آن گرفتیم .به چه علت این توهین زشت را کرده ؟ همه کسی را که شراب خورد می شناسند . ما هفته گذشته عکس های آن را نشان دادیم کسی که شراب خورده ، شخص دیگری بود . بعد نماز خوانده و شعرهایی در رثای اهل بدر خوانده بود .

مطلب بسیار زشت دیگری که در این صفحه تصریح کرده ، این است که هدم ضریح اهل بیت (علیهم السلام ) یا هدم هر ضریحی از وسایلی است که انسان را به خدا نزدیک تر می کند .

من اعظم الوسائل فی تقریب النصر

از بزرگترین وسائلی که انسان را به پیروزی نزدیک می کند .

صفحه فیسبوک عبد الرحمن الدمشقیه

منظور ایشان از هر ضریحی ،‌ضریح خالد بن ولید نیست ؛ بلکه منظور این شخص ، هدم ضریح های اهل بیت (علیهم السلام) است .

اما توهین بسیار بسیار زشتی که کرده و واقعا قلب هر مسلمانی را شکسته که چطور یک مسلمان می تواند در حق اهل بیت (علیهم السلام) چنین جسارتی داشته باشد . در صفحه تویتر این شخص پلید و کثیف سؤالی کرده . بنده نمی توانم این توهین زشت را بخوانم ؛ اما پاسخ آن را می دهم و قبل از آن از همه اهل سنت عذر خواهی می کنم . ما اصلا قصد خواندن این مطالب را نداشتیم ؛ اما چون این قضیه بسیار زشت و آزار دهنده است مجبور هستیم بعضی از مطالب را بخوانیم .

در جواب این شخص به چند مورد اشاره می کنیم :

اولا ، این عمل از دیدگاه همه علمای شیعه مکروه است و شدیدترین کراهت را برای آن نقل کردند . از طرف دیگر ائمه ما طبق روایات ما عمل مکروه یا ترک اولی  انجام نمی دهند . اما ائمه شما همیشه این کار را انجام دادند . از جمله مالک بن انس .

قال سألت مالک بن أنس عن وطىء الحلائل فی الدبر فقال لی الساعه غسلت رأسی منه وأومأ بیده إلى رأسه

از مالک بن انس در مورد نزدیکی از پشت سؤال کردم که جایز است یا جایز نیست ؟ جواب داد :من همین الان از این کار غسل کردم و بعد به موهای سرش دست زد که هنوز هم خیس است .

قاضی ابی عبد الله صیمری ، اخبار ابی حنیفه ،‌ج ۱ ، ص ۹۲

سیوطی ، الدر المنثور

در کتاب های دیگر هم نقل شده که خود آقای مالک به صراحت گفته من این کار را انجام دادم و الان غسل کردم . پس ائمه شما این کار را انجام دادند . آقای دمشقیه اگر انجام دادی که هیچ ؛ اما اگر این کار را انجام نداده باشی ، با امام مالک مخالفت کردی .

نه تنها علمای شما این کار را انجام دادند ؛ بلکه طریقه آن را هم توضیح دادند .

حدثنی أبو مسلم قال ثنا أبو عمر الضریر قال ثنا یزید بن زریع قال ثنا روح بن القاسم عن قتاده قال سئل أبو الدرداء عن إتیان النساء فی أدبارهن فقال هل یفعل ذلک إلا کافر قال روح فشهدت بن أبی ملیکه یسئل عن ذلک فقال قد أردته من جاریه لی البارحه فاعتاص علی فاستعنت بدهن أو بشحم

من میخواستم با یکی از کنیزان خود این عمل را انجام دهم . از این کار اذیت شد و من به وسیله چربی و روغن مشکل را حل کردم .

تفسیر طبری ، ج ۲ ، ص ۳۹۵

این نظر علمای شما است که نه تنها انجام دادند ،‌بلکه طریقه انجام آن را هم آموزش دادند . ما هم به آقای دمشقیه توصیه می کنیم که اگر خواستند این عمل را انجام دهند و به مشکلی برخورد کردند ، ابن ملیکه طریقه آن را آموزش داده . شما که از ائمه خود پیروی نمی کنید ، اگر پیروی کردید ، این هم طریقه عمل کردن به آن است .

این نکته اولی بود که به این شخص پلید گفتیم . بینندگان عزیز شاهد هستند که ما این مطالب را کمتر می خواندیم ؛ مگر این که کسی سؤالی داشته باشد . اما در جواب توهین این شخص ، این مطلب را خواندم .

قبل از خواندن مطلب بعدی ، ابتدا از همه خانم های اهل سنت عذار خواهی می کنم . چون توهین به حضرت زهرا (سلام الله علیها) آنقدر زشت بوده که ما چاره ای نداریم که این مطالب را بخوانیم .

وإن کانت امرأه لا زوج لها واشتدت غلمتها فقال بعض أصحابنا یجوز لها اتخاذ الاکرنبج وهو شیء یعمل من جلود على صوره الذکر فتستدخله المرأه أو ما أشبه ذلک من قثاء وقرع صغار والصحیح عندی أنه لا یباح لأن النبی e إنما أرشد صاحب الشهوه إذا عجز عن الزواج إلى الصوم رواه البخاری ومسلم وغیرهما ولو کان هناک معنى غیره لذکره وإذا کان غائبا عنها لأن الفعل جائز ولا یحرم من توهمه وتخیل وإن کان غلاما أو أجنبیه کره له ذلک لأنه إغراء لنفسه بالحرام وحث لها علیه .

اگر زنی شوهر ندارد ؛ اما فشار جنسی بر او است ، بعضی از اصحاب ما می گویند که این زن ها می توانند اکرنبج استفاده کنند . اکرنبج ، از پوست درست شده به شکل ذکر است ….

ابن عابدین ، حاشیه ابن عابدین ، ج ۱ ، ص ۱۶۶

ابن قیم الجوزیه ، بدائع الفوائد ، ج ۴ ، ص ۹۰۵

در این کتاب بیان کرده که اگر زنی شوهر نداشت و فشار جنسی بر او وارد شد ، می تواند از وسائل مصنوعی استفاده کند . ما از آقای دمشقیه سؤال می کنیم که آیا محارم شما به این مسائل عمل کردند یا خیر ؟ البته ما می توانیم مثال های دیگری هم بزنیم ،‌اما به خاطر احترام به اهل سنت اسمی از شخص دیگری نمی بریم . فقط روی این شخص زوم می کنیم . آیا خانواده شما از این قضیه استفاده کردند یا نکردند ؟ اگر استفاده نکرده باشند ،‌با فتوای علمای شما مخالفت کردند .

این هم قضیه ای است که در کتاب های شما وارد شده . حال این سؤال مطرح میشود که این قضیه در مذهب شما جایز است . آیا این کار را انجام دادید یا ندادید ؟ شما به ائمه ما مثال می زنید ، ما فقط به شما و خواهرو مادر شما مثال می زنیم .

مسأله بعدی هم در کتاب های آن ها به صورت مفصل بیان شده . آقای سبکی در کتاب طبقات الکبری می گوید :

وقال فی کتاب الوطء التام من لف ذکره بحریره وأولجه فی فرج ولم ینزل لا غسل علیه ولا حد على الأصح إن کان فی حرام ولا یفسد به شیء من العبادات وعن أبی حامد المروذی إیجاب ذلک انتهى

اگر کسی آلت تناسلی خود را با پارچه ای بپیچد و با زنی آن عمل را انجام دهد ، آیا غسل بر او واجب است یا واجب نیست؟ نظر صحیح این است که غسل بر او واجب نمی شود ؛ اگر چه که حرام باشد .

سبکی شافعی ، طبقات الکبری ، ج ۵ ، ص ۱۴۳

البته این روایت در جاهای دیگر هم آمده ؛ اما ما فقط از همین کتاب نقل می کنیم . ما از آقای دمشقیه سؤال می کنیم آیا شما و دیگر کارشناسان وهابی کلمه که شما را در این شبکه دعوت می کنند ، این کار را انجام دادند یا خیر ؟ اگر انجام ندادند که به فتوای علمای خود عمل نکرده اید ؟

قضیه بعدی این است که :

وفی مِعْرَاجِ الدِّرَایَهِ وَلَوْ اسْتَدْخَلَتْ ذَکَرَ الْحِمَارِ أو ذَکَرًا مَقْطُوعًا یَفْسُدُ حَجُّهَا بِالْإِجْمَاعِ وَلَوْ لَفَّ ذَکَرَهُ بِخِرْقَهٍ وَأَدْخَلَهُ إنْ وَجَدَ حَرَارَهَ الْفَرْجِ وَاللَّذَّهَ یَفْسُدُ وَإِلَّا فَلَا انْتَهَى

زین الدین ابن نجیم حنفی ، البحر الرائق ، ج ۳ ، ص ۱۶

این قضیه اصلا قابل ترجمه نیست . بنده هم آن را ترجمه نمی کنم . از آقای دمشقیه سؤال می کنم آیا شما و خانواده تان  این کار را در ایام حج انجام داده اید یا انجام نداده اید ؟

مطلب دیگری که در کتاب های آقایان بیان شده این است که :

الأمه قال البلقینی ووطء المیته لا یوجب الحد على الأصح وهو کإتیان البهائم فی أنه لا یثبت إلا بأربعه على المعتمد انتهى

محمد خطیب شربینی ، الاقناع ،ج ۲ ، ص ۶۳۸

قال البلقینی ووطء المیته لا یوجب الحد على الأصح وهو کإتیان البهیمه فی أنه لا یثبت إلا بأربعه على المعتمد …

اگر کسی با یک جنازه عمل بد انجام دهد ،‌آیا حد بر او جاری می شود یا خیر ؟ بنابر قول اصح حد جاری نمی شود .

محمد خطیب شریبنی ، مغنی المحتاج ، ج۴ ، ص ۴۴۱

این آقایان گفتند : میته بوده و حدی جاری نمی شود . در صورتی که ما روایت صحیح السند از طریق اهل بیت (علیهم السلام) داریم که اگر این کار را انجام دهد ، قطعا حدش قتل است و باید شدیدترین حد برای او اجرا شود . در صورتی که علمای شما فتوا دادند که بر این شخص حد جاری نمی شود .

ما از آقای دمشقیه می پرسیم که آیا شما تا به حال این عمل را انجام داده اید ؟البته چندی قبل خبری در سایت ها آمده بود که چند جوان در امارات عربی جنازه یک پیرزن را از قبرستان خارج و این عمل شنیع را با او انجام داده بودند . دستگیر شدند ؛ اما این که حد خوردند یا نه ،‌ مشخص نیست .

مجری :

کلیپ بعدی را با هم می بینیم و سؤالی را از استاد روستایی خواهیم داشت .

کلیپ (۵) : ام المؤمنین بودن همسران رسول خدا صلی الله علیه وآله

کیانی ، کارشناس وهابی :

آقا یوسف گفتند : الله متعال در سوره احزاب می فرماید : وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ ، همسران پیامبر (صلی الله علیه وآله) مادران مؤمنین هستند ، دلیل حرمت بر ازدواج است ، نه دلیل بر مقام مادری . یعنی آن ها برای ما مقام مادر را ندارند ؛ بلکه از این جهت که بعد از رسول الله صلی الله علیه وسلم ، ازدواج با آن ها حرام است ، به همین خاطر الله متعال از آن ها به عنوان مادران مؤمنان یاد کرد که بعد از رسول الله صلی الله علیه وسلم ، ازدواج نکنند . وگرنه چطور خدیجه مادر مؤمنان است . علی مؤمن بود. علی با فاطمه ازدواج کرد . شبهه ای که ایشان مطرح کرد این بود .

دمشقیه ، کارشناس ناصبی وهابی :

آن چه که الله متعال در سوره احزاب فرموده : النَّبِیُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِینَ مِنْ أَنْفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ ، به اعتراف خود شیعه و روایاتی که دارند ، بیانگر شرافت مادر مؤمنان است و این که چرا این تضاد ها را در روایات خودتان لحاظ نمی کنید و مد نظر قرار نمی دهید . در یکی از روایات های خودتان آمده که به این عمومیت شرافتی که در این آیه به آن تصریح شده و در روایتی منسوب به رسول الله صلی الله علیه وسلم هم آمده که مورد قبول ما نیست و فقط از این جهت که تناقض در روایات شما وجود دارد ، می گویم که رسول الله صلی الله علیه وسلم به علی فرموده باشند : هر یک از این زنان با خروج بر تو بخواهد این شرافت عمومیت را خدشه دار کند ،‌از طرف من طلاقش بده .

بنابراین این عمومیت شرافت و کرامتی که در آیه آمده به آن تصریح شده . ضمن این که الله متعال می فرماید : النَّبِیُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِینَ مِنْ أَنْفُسِهِمْ ، رجالا و نساء . که این روایت هم شامل مردها و هم زن ها می شود و این استدلال که صرفا بحث حرمت ازدواج با زنان پیامبر صلی الله علیه وسلم را بخواهد مطرح کند ، به بازی گرفتن احکام الهی و آیات قرآن است . چرا که این حکم به صراحت در یکی از آیات سوره نساء آمده و توجه بفرمایید که چطور با آیات قرآن بازی می شود .

مجری :

استاد روستایی ! این کارشناس وهابی ادعا کرده که کلمه ام المؤمنین به این معنا است که باید احترام همسران پیامبر (صلی الله علیه وآله) واجب است و این لقب برای آن ها شرف و بزرگی می آورد . توضیحات شما را در این باره می شنویم .

استاد روستایی :

همان طور که بینندگان عزیز دیدند ،‌بیننده ی شیعه ای از این ها سؤال می کند که آیه  النَّبِیُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِینَ مِنْ أَنْفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ ، از این جهت همسران پیامبر (صلی الله علیه وآله) مادران مؤمنین هستند که ازدواج با آن ها حرام است . اما این که شرافتی برای آن ها باشد ،‌درست نیست .

آقای دمشقیه می گوید : این تفسیر باطلی است و هر کسی که این طور تفسیر کند و بگوید : این آیه دلالت بر ازدواج می کند ، نه دلالت بر مادر بودن و این که عایشه و دیگر همسران پیامبر (صلی الله علیه وآله) مادر مؤمنین نیستند ، دروغگو است . ایشان می گوید : از آن جایی که در آیه گفته : النَّبِیُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِینَ ، پیامبر (صلی الله علیه وآله) سزاوار بر مؤمنین هستند ، یعنی شامل مرد و زن می شود ، پس زنانشان هم مادر همه مؤمنین هستند . هر کس خلاف این را بگوید ، دروغگو است .

اما سؤالی که بنده از این آقای وهابی دارم این است که چرا ایشان به عایشه توهین می کند ؟

آقای کیانی گفت : روایاتی که در کتب شیعه است ،‌منسوب به پیامبر (صلی الله علیه وآله) است و ما آن ها را قبول نداریم . پس در این صورت ما هم طبق روایات خودتان پیش می رویم . آیا خود شما به رسول خدا (صلی الله علیه وآله) روایت نسبت ندادید که خذوا ثلثی دینکم من حمیراء ، دوم سوم از دینتان را از عایشه بگیرید .

خودتان این روایت را قبول دارید و آن را به پیامبر (صلی الله علیه وآله) نسبت دادید . عایشه را هم به عنوان فقیهه امت می دانید . قطعا هم اگر روزی اهل سنت بخواهند بین آقای دمشقیه و جناب عایشه قضاوت کنند ،‌ عایشه را مقدم می دانند و فهم ایشان را بالاتر از فهم دمشقیه می دانند . اما آقای دمشقیه خیلی زیرکانه به عایشه هم توهین می کند .

بنده در برنامه های گذشته هم گفتم که آقایان وهابی هیچ حد و مرزی ندارند و اصل اسلام را در نظر گرفتند و کاری ندارند در اصل آن اسلام امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) باشد یا به اعتقاد اهل سنت ابوبکر یا عایشه باشد . توهین آقای دمشقیه این جا است که گفت : هر کس بگوید :مؤمنین در این آیه شامل مرد و زن نمی شود ، دروغگو است و تفسیرش باطل است . این آیه یعنی زنان پیامبر (صلی الله علیه وآله) ، مادر هم زنان و هم مردان می شود .

ما چند روایت به این آقا نشان میدهیم . روایاتی که در کتب اهل سنت و از زبان خود عایشه آمده و تمامی راویان این روایت هم در صحیح بخاری و صحیح مسلم روایت دارند . اهل سنت عزیز ما هم می دانند مبنایی که بین علمای اهل سنت می باشد ،‌این است که صحیح بخاری و صحیح مسلم بعد از قرآن معتبر ترین کتاب ها هستند . ما روایاتی را می آوریم که نظر عایشه خلاف نظر دمشقیه است و عبد الرحمن دمشقیه تهمت دروغ به جناب عایشه می زند .

در کتاب طبقات الکبری ،‌ تألیف ابن سعد ، متوفای ۲۳۰ هـ ، با تحقیق دکتر علی محمد عمر ، چاپ مکتبه خوانجی در قاهره ، جلد ۱۰ ، صفحه ۶۴ آمده :

حدثنا هشام ابوولید الطیالسی حدثنا أبو عوانه عن فراس عن عامر عن مسروق أن امرأه قالت لعائشه یا أمه فقالت لست بأمک أنا أم رجالکم …

زنی به عایشه گفت : ای مادر ! عایشه گفت : من مادر تو نیستم ، من مادر مردان شما هستم .

ابن سعد ، طبقات کبری، با تحقیق دکتر علی محمد عمر ، چاپ مکتبه خوانجی در قاهره ، ج ۱۰ ، ص ۶۴

در صورتی که دمشقیه گفت : این آیه یعنی همسران پیامبر (صلی الله علیه وآله) هم مادر زنان و هم مادر مردان هستند و هر کسی خلاف این را بگوید ، دروغگو است . این سخن عایشه است که خلاف سخن شما گفت . پس شما عایشه را متهم به دروغ می کنید . روایت دوم در صفحه ۶۷ آمده :

أخبرنا الفضل بن دکین حدثنا سفیان عن فراس عن الشعبی عن مسروق قال قالت امرأه لعائشه یا أمه قالت إنی لست بأمک إنما أنا أم رجالکم …

زنی به عایشه گفت :ای مادر ! عایشه گفت : من مادر تو نیستم . من فقط مادر مردان شما هستم .

ابن سعد ، طبقات کبری، با تحقیق دکتر علی محمد عمر ، چاپ مکتبه خوانجی در قاهره ، ج ۱۰ ، ص ۶۷

این هم روایتی دیگر که باز هم دروغگویی آقای دمشقیه را ثابت می کند و این که به عایشه تهمت می زند . بینندگان عزیز توجه داشته باشند که وهابیت اصلا حد و مرزی ندارند . همان طوری که مرقد زنان پیامبر (صلی الله علیه وآله) را خراب می کنند ، این نظرات را هم می دهند .

روایت بعدی در کتاب تفسیر بغوی ، چاپ دار الطیبه ، جلد ۶ ، صفحه ۳۱۹ ‌، تفسیر سوره احزاب آمده :

قال الشافعی تزوج الزبیر أسماء بنت أبی بکر وهی أخت أم المؤمنین ولم یقل هی خاله المؤمنین واختلفوا فی أنهن هل کن أمهات النساء المؤمنات قیل کن أمهات المؤمنین والمؤمنات جمیعا وقیل کن أمهات المؤمنین دون النساء وروى الشعبی عن مسروق أن امرأه قالت لعائشه رضی الله عنها قالت یا أمه فقالت لست لک بأم إنما أنا أم رجالکم …

شافعی گفت : زبیر با اسماء دختر ابوبکر و خواهر ام المؤمنین ازدواج کرد و او خاله مؤمنین است . علما اختلاف کردند در این که آیا همسران پیامبر (صلی الله علیه وآله) مادران زنان مؤمن هستند ؟ گفته شده : این ها هم مادر زنان و هم مادر مردان هستند . قول دوم این است که این ها مادر مردان هستند ، مادر زنان نیستند . شعبی از مسروق نقل کرده که زنی به عایشه گفت : ای مادر ! عایشه گفت : من مادر شما نیستم ، مادر مردان شما هستم .

(مؤلف ) با وجود این روایت که راویان آن هم از راویان صحیح بخاری و صحیح مسلم هستند ،‌ معلوم می شود که معنای ازواجه امهاتهم ، این است که نمی توان با این زنان ازدواج کرد .

تفسیر بغوی ، چاپ دار الطیبه ، ج ۶ ، ص ۳۱۹ ‌، تفسیر سوره احزاب

یعنی همان نظری که آن جوان شیعه می دهد . در صورتی که آقای دمشقیه گفت : این تفسیر باطل است و هر کس این را بگوید ، دروغگو است . این ها علمای شما هستند که از عایشه نقل کردند . آیا این ها دروغگو هستند ؟ آیا شما به جناب عایشه تهمت می زنید ؟

اما نقل دیگر در کتاب غایه السؤل فی خصائص الرسول صلی الله علیه وسلم ، تألیف ابن ملقن ، با تحقیق دکتر عبد الله بحر الدین عبد الله ، چاپ دار البشائر الاسلامیه :

قال البغوی وکن أمهات المؤمنین من الرجال دون النساء

روی ذلک عن عائشه رضی الله عنها یا أماه فقالت لست لک بأم إنما أنا أم رجالکم وهذا جار على الصحیح عند أصحابنا أصحابنا وغیرهم من أهل الأصول أن النساء لا یدخلن فی خطاب الرجال …

قال أصحابنا فالأمومه ثلاث وأحکامها مختلفه .

أ – أمومه الولاده ویثبت فیها جمیع أحکام الأمومه

ب – وأمومه أزواجه علیه الصلاه والسلام ولا یثبت إلا تحریم النکاح

ج – وأمومه الرضاع متوسطه بینهما .

نظر آقای بغوی این است که زنان پیامبر (صلی الله علیه وآله) فقط مادران مردان مؤمن هستند . آقای بیهقی همین مطلب را از عایشه نقل کرده که زنی به عایشه گفت : ای مادر ! عایشه گفت : من مادر تو نیستم ،‌ مادر مردان شما هستم . این مطلب بنابر نظر صحیح نزد اصحاب ما و غیر اصحاب ما از اهل اصول جاری است که زنان داخل این خطاب مؤمنین نیستند .

چون قرآن به صورت مکرر وقتی می خواهد اسم زنان را ببرد ، مؤمنین و مؤمنات می گویند . اما در این جا فقط مؤمنین گفتند . می گوید اصولین از ما چه اصحاب ما ، چه غیر اصحاب ما از علمای اهل سنت ، زنان در خطاب مردان نمی آیند . آقای دمشقیه تقصیری ندارد ، این ها وهابی و جدید التأسیس هستند و از علمای اهل سنت نیستند . لذا این گونه نظر می دهد . در ادامه مطلب بسیار جالبی می گوید :

اصحاب ما گفته اند :ما سه گونه مادری داریم . هر کدام از آن ها هم احکام مختلف دارند : مادری که بچه ای را به دنیا می آورد که تمام احکام مادری بر او است .

بحث شرافت و احترام پدر و مادر ، بحث نسبی و حق والدین و چیز های دیگری که در قرآن و روایات ذکر شده .

۲ . مادر بودن زنان پیامبر (صلی الله علیه وآله) همان چیزی که در آیه قرآن آمده که از آن تحریم نکاح ثابت می شود و غیر از این هیچ حکم دیگری ندارد . ۳ . مادر بودنی که از شیردادن است که شرایط آن در کتب فقهی بیان شده .

این مورد هم همه احکام را شامل نمی شود .

ابن ملقن ،غایه السؤل فی خصائص الرسول صلی الله علیه وسلم ، با تحقیق دکتر عبد الله بحر الدین عبد الله ، چاپ دار البشائر الاسلامیه

این هم نظر ابن ملقن که در کتابش بیان کرده و به علمای دیگر اهل سنت منسوب کردند .

پس این آیه طبق نظر جناب عایشه ، شامل مردان می شود و مادری برای زنان ثابت نمی شود . اما عبد الرحمن دمشقیه بدون مطالعه و شاید هم از روی عمد گفت : هر کس غیر از این حرفی که من می گویم ، دروغگو است . اهل سنت ببینید که این شخص تهمت کذب و دروغ به عایشه می زند .

مورد دوم گفت : ببنید که رافضی ها چطور قرآن را تحریف می کنند ؟

چون شما گفته اید که این آیه فقط ازدواج را ثابت می کند و شرف امومت و شامل زن و مرد نمی شود . در این صورت قرآن توسط شما تحریف شده .

این تهمت دوم به جناب عایشه است . چون عایشه گفت : من فقط مادر مردان شما هستم و مادر بودن برای زنان را انکار کرد . اگر ما تحریف کرده ایم ، باید بگویید که جناب عایشه هم قرآن را تحریف کرده .

پس تا این جا تهمت اول ، دروغگو بودن عایشه است . تهمت دوم ، تحریف کننده قرآن است .

مورد سوم این بود که گفت : این ها با قرآن بازی می کنند .

چه کسی با قرآن بازی می کند ؟ آیا ما با قرآن بازی کرده ایم ؟ ما که از علمای اهل سنت و عایشه نقل می کنیم . اگر راست می گویید ، به همین برنامه زنده زنگ بزنید و به اسنادی که بنده ارائه دادم ،‌اشکال بگیرید . ما حاضر به مناظره در این باره هستیم . اگر بخواهند به راویان این روایت اشکال بگیرند ،‌ که همه از روات صحیح بخاری و صحیح مسلم هستند .

نکته آخر این که ، ایشان روایتی از شیعه را با آب و تاب خواندند که شیعه اعتراف می کند شرف امومت ثابت است . شمایی که باد به غبغب می اندازید و می گویید : من متخصص هستم ! ای علمای شیعه با من تماس بگیرید که در این دشت من پهلوان هستم و می خواهم جواب شما را بدهم .

شما که این حرف را می زنید ، چرا سند روایت را نشان نمی دهید ؟ بنده خدا ! روایتی که شما برای ما می خوانید ‌، ما قبل از شما آن را دیده ایم . نزد ما اصلا سند آن روایت معتبر نیست . چرا این مطالب ضعیف را می آورید و به اسم کارشناسی که متخصص و دکتر هستید و می خواهید با حرف هایتان همه عالم را اصلاح کنید ، این طور صحبت می کنید و یک مطلب بدون سند را ارائه می دهید .

ما از آن ها خواهشمندیم که به احترام بینندگان پاسخ ما را بدهید . سند صحیحی ارائه دهند و ما با جان و دل آن را می پذیریم .

مجری :

استاد یزدانی ! آقای دمشقیه در این کلیپ ها از قضیه سوریه صحبت های زیادی کرده و گفته : بر همه مسلمانان واجب است که بر علیه بشار اسد قیام کنند . آیا از دیدگاه اهل سنت ، خروج بر حاکم جایز است یا جایز نیست ؟

استاد یزدانی :

بحث خروج بر حاکم ، از دیدگاه شیعه اگر قدرت داشته باشد ،‌نه تنها مستحب ؛ بلکه واجب است . روش ائمه ما هم همین است که اگر شمشیر ندارند ، باید با زبان علیه حاکم قیام کنند .

اما از دیدگاه اهل سنت ، قطعا این قضیه حرام است . تعداد زیادی از علمای اهل سنت ،‌ از صدر اسلام تا به امروز فتوا دادند که خروج بر حاکم حرام است . روایات صحیح در صحیح بخاری و صحیح مسلم داریم ؛ حتی روایت صحیح السند از عمر بن خطاب داریم که خروج بر حاکم حرام است .ما این روایت را قبلا خوانده و ارائه دادیم . کلیپ بعدی هم دقیقا در همین باره است که مفتی اعظم عربستان سعودی خروج بر حاکم را حرام می داند ،‌در صورتی که خود همین ها بر حاکم خود خروج کرده اند .

کلیپ (۶) :  خروج بر حاکم از دیدگاه اهل سنت

آل الشیخ ـ مفتی اعظم عربستان سعودی :

آیا این روایت پیامبر که فرموده است از امیر اطاعت کن حتی اگر تو را شلاق زد و جانت را گرفت . آیا این روایت مخصوص به حالت هاش شخصی است است و شامل ظلم های عمومی نمی شود ؟

جواب : خیر ، این روایت عام است . اطاعت از حاکم واجب است حتی اگر فرض بگیرید که او فاسق باشد ، اطاعت از او لازم است ……

ترجمه کلیپ واضح نیست ؟؟؟؟

استاد یزدانی :

این فتوای آل الشیخ بود که چندی پیش بیان کرده . البته این فتوا قبل از جریان سوریه بود . الان هم همه اهل سنت نظرشان صد در صد تغییر کرده و خروج بر حاکم را جایز می دانند .

سخنی که آل الشیخ گفت ، عین روایاتی است که از خلیفه دوم با سند معتبر نقل شده است . ابن ابی شیبه در مصنف خود نقل می کند :

حدثنا وکیع قال ثنا سفیان عن إبراهیم بن عبد الأعلى عن سوید بن غفله قال قال لی عمر یا أبا أمیه إنی لا أدری لعلی أن لا ألقاک بعد عامی هذا فاسمع وأطع وإن أمر علیک عبد حبشی مجدع إن ضربک فاصبر وإن حرمک فاصبر وإن أراد أمرا ینتقص دینک فقل سمع وطاعه دمی دون دینی فلا تفارق الجماعه .

عمر بن خطاب به ابا امیه می گوید :ای ابا امیه ! … صبر کن و اطاعت کن ؛ گرچه بر تو یک غلام حبشی بر تو امیر شده باشد . اگر تو را زد ، صبر کن . اگر تو را از حقوقت محروم کرد ،‌صبر کن . حتی اگر به تو دستوری داد که دینت را نقص می کرد ، حق نداری اعتراض کنی و وظیفه تو فقط گوش کردن و اطاعت کردن است .

مصنف ابن ابی شیبه ،‌ج ۶ ، ص ۵۴۴

روایات دیگری هم در صحیح بخاری و مسلم آمده :

حدثنا شَیْبَانُ بن فَرُّوخَ حدثنا جَرِیرٌ یَعْنِی بن حَازِمٍ حدثنا غَیْلَانُ بن جَرِیرٍ عن أبی قَیْسِ بن رِیَاحٍ عن أبی هُرَیْرَهَ عن النبی e أَنَّهُ قال من خَرَجَ من الطَّاعَهِ وَفَارَقَ الْجَمَاعَهَ فَمَاتَ مَاتَ مِیتَهً جَاهِلِیَّهً …

صحیح مسلم ، ج ۳ ، ص ۱۴۷۶

حدثنا مُسَدَّدٌ عن عبد الْوَارِثِ عن الْجَعْدِ عن أبی رَجَاءٍ عن بن عَبَّاسٍ عن النبی e قال من کَرِهَ من أَمِیرِهِ شیئا فَلْیَصْبِرْ فإنه من خَرَجَ من السُّلْطَانِ شِبْرًا مَاتَ مِیتَهً جَاهِلِیَّهً .

هر کس از حاکم خود یک وجب دور شود ، اگر بمیرد ،‌به مرگ جاهلیت مرده است .

صحیح بخاری ، ج ۶ ، ص ۲۵۸۸

این روایت در کتاب های شما است . چرا شما در سوریه به این روایات عمل نمی کنید ؟ ما کاری به هیچ کدام شما نداریم ؛ اما می گوییم که چرا کتاب های خود را نمی خوانید که خروج بر حاکم مرگ جاهلی به حساب می آید و طبق این روایات در منابع شما ،‌هر کس در سوریه کشته شود ، مرگش مرگ جاهلی است و جایگاهش جهنم است .

تماس بینندگان

بیننده : آقای شریفی از مشهد مقدس ـ شیعه

بنده از آقای دمشقیه می پرسم که اگر می گویید : مادر آن ها، امهات مؤمنین هستند ،‌ پس پدر چه کسی است ؟ چون قرآن می فرماید : مَا کَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِنْ رِجَالِکُمْ وَلَکِنْ رَسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِیِّینَ وَکَانَ اللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمًا ، احزاب / ۴۰ مشخص است که این شخص حرامزاده است .

دوم این که ، این قضیه با رضاع کبیر در تناقض است . آیا همانطور که مادر بنده در مقابلم حجاب ندارد ، مادر این ها هم در مقابل مردم همین طور بوده ؟

بیننده : آقای رزاقیان از قشم ـ شیعه

بنده می خواستم بدانم که این وهابی ها و این آقای عبد الشیطان از جان شیعه و اهل بیت (علیهم السلام) چه میخواهند؟ حتی می خواهند عبارت ” فزت ورب الکعبه ” را که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) در محراب کوفه هنگام شهادت بیان کردند را هم از ایشان بگیرند . این چیزی غیر از عداوت و دشمنی نیست .

نکته دوم این که ، ما بارها شنیدم که علمای وهابی حدیث دوازده امیر بعد از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) را تأیید کردند . یک انسان عاقل باید از خود بپرسد که وقتی رسول خدا (صلی الله علیه وآله) می فرمایند :بعد از من دوازده خلیفه می آیند ، این دوازده خلیفه چه کسانی بودند ؟ اگر رسول خدا (صلی الله علیه وآله) آن دوازده خلیفه را نام بردند ، چرا سقیفه تشکیل شد و ابوبکر را انتخاب کردند ؟ بعد از ابوبکر هم ، عمر انتخاب شد . این ها سؤالاتی هستند که یک بچه شیعه هفت ساله هم از آن ها خبر دارد . واقعا این آقایان عقل و منطق ندارند و زمانی هم که با شبکه هایشان تماس می گیریم ، وصل نمی کنند .

بنده چند روز قبل با شبکه نور تماس گرفته بودم . شب شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) در مورد جنگ جمل صحبت می کردند و سعی داشتند که این جنگ را کوچک جلوه دهند و بگویند این جنگ ، یک دعوای خانوادگی بوده . بنده از آقای حسینی کارشناس آن ها یک سؤال پرسیدم و گفتم : نخستین مسأله ای که از انسان ها در روز قیامت پرسیده می شود ، چیست ؟ در خصوص حقوق الهی ، نماز اولین مسأله ای است که پرسیده می شود . مسأله دوم هم همانطور که در صحیح بخاری و مسلم آمده این است که اولین پرسش در مورد حق الناس ، خون بها است .

اگر به قول خودشان ده هزار کشته در جنگ جمل داشته باشیم ،‌خون بهای آن ها بر گردن چه کسی است ؟ یا بر گردن طلحه و زبیر است یا برگردن امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) است ؟

استاد یزدانی :

قطعا رسول خدا (صلی الله علیه وآله) از دوازده خلیفه نام برده اند . اما همان طور که نگذاشتند در قضیه قرطاس سخنی بیان کنند ، این جا هم طبق روایت صحیح مسلم همهمه و سر و صدایی به پا شد و پیامبر (صلی الله علیه وآله) سخنی گفتند که راوی می گوید : من نشنیدم . از پدرم سؤال کردم که گفت : همه ین دوازده خلیفه از قریش هستند .

ما در روایاتی از اهل سنت داریم که رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) نام هر کدام از آن دوازده خلیفه را می برد ؛ اما آن هایی که اجازه نمی دادند و همهمه می کردند ،‌ این حقیقت به گوششن نرسیده .

استاد روستایی :

در این زمینه سه کتاب است که دوستان می توانند آن را مطالعه کنند . از جمله ، فرائض السنتین ، آقای جوینی ، جلد ۲ ، صفحه ۲۰۰ این مطلب آمده که فرد یهودی نام دوازده خلیفه را از پیامبر (صلی الله علیه وآله) پرسید . حضرت نام هر کدام از آن دوازده امام ، بردند .

آقای خوارزمی هم در کتاب المناقب و آقای متقی هندی در کنز العمال خود این مطلب را نقل کرده .

بیننده : آقای یعقوبی از مشهد مقدس ـ شیعه

بنده از برنامه شما چند انتقاد داشتم . این که شما در این شب های مبارک به جای عبد الرحمن ، کلمه عبد الشیطان را به کار می برید ، به نظر شما کار درستی است ؟

استاد یزدانی :

به نظر شما کسی که این توهین و جسارت زشت را به حضرت زهرا (سلام الله علیها) می کند ،‌ عبد الرحمن است یا عبد الشیطان است ؟ شیطان چنین توهینی به اهل بیت (علیهم السلام) داشته ؟

بیننده :

شاید کسی یک اشتباهی را انجام دهد ،‌ ما که نباید با یک اشتباه دیگر جواب او را بدهیم . به رسول خدا (صلی الله علیه وآله) هم توهین های زیادی شد ؛ اما مگر هر توهینی را باید با توهین پاسخ داد ؟

استاد روستایی :

اگر شما به فتوای علمای اهل سنت مراجعه کنید ،‌ می بینید که فتوا دادند هر کس به عایشه توهین کند ، کافر است . بنده امشب تو مورد از توهین های این شخص را نسبت به عایشه بیان کردم . مورد اول ،‌اتهام دروغگویی به عایشه . مورد دوم ، اتهام به تحریف قرآن کریم . اسمی از عایشه نمی برد ؛ اما حرف و هدفش این است . ما که عنوان کافر را برای ایشان به کار نبردیم که طبق فتوای علمای اهل سنت باید به این ها کافر بگوییم . ایشان عبد الشیطان گفتند و هیچ اشکالی ندارد .

استاد یزدانی :

اگر شما قرآن کریم را خوانده باشید ، خداوند در مورد بلعم باعورا با عنوان ” کلب ” یاد شده است .

بیننده :

بنده حقیقتا هم برنامه های شما و هم برنامه های شبکه کلمه را نگاه می کنم .

استاد یزدانی :

اگر من چنین توهینی به عایشه می کردم ، نه تنها از این فحش ها می دادند ؛ بلکه گردن بنده را می زدند . شما احتمالا توهینی را که به حضرت زهرا (سلام الله علیها) کرده بود را متوجه نشدید .

بیننده :

بله ، من آن ها را دیدم . اما در مورد توهین به حضرت زهرا (سلام الله علیها) گفتم که ایشان دختر پیامبر (صلی الله علیه وآله) بود که بدترین توهین ها نسبت به پیامبر خدا می شد . ما پیرو رسول الله و حضرت علی هستیم . این قدر که به این ها توهین شد یا ضربه ای که به حضرت علی زدند ،‌ ایشان هیچ گاه به کسی ظلم نکرد و جواب توهین را با توهین ندادند .

مجری :

آقای یعقوبی عزیز ! ای کاش به جای این حرف هایی که بیان کردید ،‌ توهین و جسارتی که به ساحت مقدسه حضرت زهرا (سلام الله علیها) شده را هم بیان می کردید که این هم قابل قبول و قابل تحمل نیست ، نه برای شیعیان ؛ بلکه برای هیچ مسلمانی . این توقع از شما که اهل بیت (علیهم السلام) را دوست دارید ،‌می رود که این قضیه را هم محکوم می کردید و به صراحت می گفتید که این توهین قابل تحمل نیست .

استاد یزدانی :

ما در قرآن کریم موارد فراوانی از این قبیل داریم که خداوند در مورد بلعم باعورا ، از لقب حمار و کلب استفاده کرده . آن ها را بنده شیطان می خواند . ما عین قرآن و روایات را خواندیم و در برابر توهینی که این شخص کرده ، ما هیچ توهینی نکردیم . باید همان فتوایی که حضرت آیت الله سید صادق روحانی (ره) داده ، اجرا شود . آیت الله قزونی هم گفتند که این شخص مهدور الدم است و هر شیعه ای که دستش به او رسید ، باید خونش را بریزد . این عین فتوا و دستوری است که علما و مراجع ما دادند و این روایاتی است که از اهل بیت (علیهم السلام) وارد شده که هر کس به اهل بیت (علیهم السلام ) توهین کند ،‌چه حکمی دارد؟

این فتوا در سایت حضرت آیت الله سید محمد صادق روحانی است که بیانیه ای در همین زمینه داده و دوستان می توانند به آن سایت مراجعه و آن را مشاهده کنند .

بیننده : شهاب از تهران ـ شیعه

در مورد آقای دمشقیه ، اولا ایشان از دانشگاه الازهر لبنان اخراج شده . چون در سن ده تا سیزده سالگی عمل زشت لواط را انجام دادند . حتی این حرف را یک خبرنگار انگلیسی که با او صحبت کرده ،‌جواب داده . از این جهت امثال این افراد با این سابقه های درخشان زیاد هستند که بخواهد به ائمه ما توهین کنند .

مجری :

ما هم آن مصاحبه و هم آن نامه ای که حکم اخراج ایشان بود را در جلسه قبل پخش کردیم .

بیننده : خانم صفایی از تهران ـ شیعه

بنده می خواستم به بیننده ای که تماس گرفته بودند ،‌ ایشان بارها با این شبکه تماس گرفتند و گفتند که لفظ شما مؤدبانه نیست و شما فحش می دهید . به نظر شما فحاشی چگونه است ؟ وقتی آقای حیدری فریاد می کشد و به تفسیر پرنور قرآن کریم توهین می کند و  به علمای و مجتهدین ، بندگان شیطان و گمراه شدگان می گویند ، چرا با آن شبکه تماس نمی گیرید و این حرف ها را به آن ها نمی گویید .

استاد روستایی :

این برای بینندگان ثابت شد که ما ساعت ۱۱ گفتیم : آقایان کارشناسان شبکه وهابی ما منتظر شما هستیم تا به یکی از حرف های علمی ما اشکال وارد کنید ؛ اما هیچ کدام از آن ها تماسی نگرفتند . ما باز هم منتظر می مانیم ؛ ولی یقین داریم که هیچ پاسخی ندارند .

مجری :

از شما اساتید محترم و هم چنین شما بینندگان عزیز شبکه ولایت تشکر می کنیم .

اللهم عجل لولیک الفرج

یا علی مدد

خدا یار و نگهدارتان .