بر اساس روایات اهل سنت خداوند در روز قیامت ایمان واعمال تمام افراد را نادیده گرفته و فقط طبق رنگ پوست سفیدپوستان را بهشتی و سیاهپوستان را جهنمی خواهد کرد ؛ چون سیاهان را از روز اول برای جهنم و سفید پوستان را برای بهشت خلق کرده است !
و برمبنای اعتقادات اهل سنت این امر هیچ منافاتی با عدالت الهی نخواهد داشت!!!

همه سیاه پوستان اهل جهنم هستند!
محمد ناصر الدین البانی در کتاب سلسله الأحادیث الصحیه روایتی را نقل کرده است که بر اساس آن خداوند سفید پوستان را برای بهشت و سیاهان را برای جهنم خلق کرده است:
وَعَنْ أَبِی الدَّرْدَاءَ عَنِ النَّبِیِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ قَالَ: «خَلَقَ اللَّهُ آدَمَ حِینَ خَلَقَهُ فَضَرَبَ کَتِفَهُ الْیُمْنَى فَأَخْرَجَ ذُرِّیَّهً بَیْضَاءَ کَأَنَّهُمُ الذَّرُّ وَضَرَبَ کَتِفَهُ الْیُسْرَى فَأَخْرَجَ ذُرِّیَّهً سَوْدَاءَ کَأَنَّهُمُ الْحُمَمُ فَقَالَ لِلَّذِی فِی یَمِینِهِ إِلَى الْجَنَّهِ وَلَا أُبَالِی وَقَالَ للَّذی فِی کَفه الْیُسْرَى إِلَى النَّارِ وَلَا أُبَالِی».

از ابودرداء از رسول خدا صلی الله علیه وآله نقل شده است که آن حضرت فرمود:
هنگامی که خداوند آدم را خلق کرد، به کتف راست او زد؛ پس فرزندان سفید پوستی را خارج کرد که همانند ذر (ذره‌هایی که با تابیدن آفتاب ، نورانی می‌شود و قابل دیدن است). و به کتف چپ او زد؛ پس فرزندان سیاه پوستی را خارج کرد که همانند خاکستر بودند. به کسانی در سمت راست بودند، فرمود: بروید به بهشت ، هیچ مشکلی نیست . و به کسانی که در سمت چپ بودند، گفت: به سوی جهنم بروید، هیچ مشکلی نیست.

 

1

2 3

 

 

 

 

 

 

براساس این روایت ، فرزندان حضرت آدم که سفید پوست هستند، بهشت خواهند رفت؛ ولی کسانی که سیاه پوست هستند ناچار اهل جهنم هستند ؛ چون خداوند آن‌ها را برای جهنم رفتن خلق کرده است .

درصورت صحت این روایت ؛ ارسال پیامبران و نزول کتاب‌های الهی از جانب خداوند کاری عبث خواهد بود؛ زیرا سیاه پوستان حتی اگر به فرامین الهی و سخنان پیامبران عمل کنند، جایگاه شان جهنم است و سفید پوستان در صورت نافرمانی از دستورات الهی وانجام انواع گناهان باز هم بهشتی خواهند بود

آیا مردم افریقا که اکثرا طرفدار مذاهب اهل سنت هستند، اهل جهنم هستند؟
آیا خدایی که به اعمال بندگانش نگاه نکرده و بر اساس رنگ پوستشان انهارا جهنمی و بهشتی میکند عادل است؟

 

وَمَأْوَاهُ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِیرُ / عادل الکلبانی از مفتی وهابی سیاه پوست ، امام جماعت مسجد الحرام

وَمَأْوَاهُ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِیرُ / عادل الکلبانی از مفتی وهابی سیاه پوست ، امام جماعت مسجد الحرام

 

البته بر اساس اعتقاد وهابیت درباره «عدل الهی» و تعریف آنان از عدالت،‌ خداوند اگر پیامبران و صالحان را به جهنم و فراعنه و کفار را به بهشت ببرد، عین عدالت است و هیچ اشکالی ندارد.

ابن حزم اندلسی متوفای ۴۵۶هـ در این باره می‌نویسد:
وَالْحجّه الْبَالِغَه لَو عذب المطیعین وَالْمَلَائِکَه والأنبیاء فِی النَّار مخلدین لَکَانَ ذَلِک لَهُ ولکان عدلا وَحقا مِنْهُ وَلَو نعم إِبْلِیس وَالْکفَّار فِی الْجنَّه مخلدین کَانَ ذَلِک لَهُ وَکَانَ حَقًا وعدلاً مِنْهُ.

اگر خداوند اطاعت کنندگان، ملائکه و انبیاء را برای همیشه وارد جهنم کند،‌ حق دارد و این عین عدالت است و اگر ابلیس و کفار را همیشه در بهشت جای دهد، می‌تواند، حق دارد و عین عدالت است.
الفصل فی الملل والأهواء والنحل، ج۳، ص۶۰.

 

وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِیرُ

وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِیرُ

 

نتیجه:
بر اساس روایتی که البانی نقل کرده، همه سیاهان اهل جهنم و همه سفیدپوستان اهل بهشت هستند. و بر اساس دیدگاه وهابیت در باره «عدل الهی» این مسأله هیچ اشکالی ندارد و عین عدالت است .
اما اگر سعادت و شقاوت انسان بستگی به رنگ پوست دارد چرا خداوند پیامبران را فرستاد تا انسانها را به سوی توحید و … دعوت کند؟
و ده‌ها سؤالی که هیچ پاسخی نخواهند داشت