در رمضان سال ۱۴۳۲هـ از شبکه‌های وهابی عرب زبان سریال پخش شد با عنوان «الأسباط ومعاویه» یا «الحسن والحسین ومعاویه» که در این سریال سراسر دروغ تلاش بر است که ثابت کنند بین خلفا، معاویه و اهل بیت علیهم السلام رابطه نیکی وجود داشته است.

 

ورود به عرصه هنر و گرایش به صنعت فیلمسازی به عنوان پرمخاطب ترین و اثرگذارترین رسانه تبلیغی و اندیشه ساز در مقیاس جهانی، از جمله ابزارهای قدرت نمایی و مبارزاتی مخالفان اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه وآله) و شیعه است که با شبهه پراکنی، تحریف تاریخ، تولید و ترویج اطلاعات خودساخته بر مبنای اندیشه های خرافی و پوچ سردمداران خود، شجره طیبه و مبارک اسلام را نشانه گرفته اند.

سریال سراسر کذب «الحسن والحسین و معاویه» یکی از همین پروژه های تبلیغاتی دستگاه وهابیت در سال های اخیر است که با پشتوانه سرمایه های نفتی آل سعود و همدستان نو کرمآبشان، هجوم به عقاید ناب و اصیل تشیع و نشر باورهای ضاله سلفی گری را هدف گرفته است.

 

رابطه نیکی که حسنین علیهم السلام با مروان، عثمان، معاویه ، عمرو بن العاص و… دارند، با سایر بنی هاشم و حتی با پدرش امیرمؤمنان علیه السلام نیز در سریال به چشم نمی‌خورد. گاهی حتی کشمکش‌هایی بین آنان وجود دارد .

در این کتاب، برخی از یاوه سرایی‌ها و شبهات مطرح شده در این اثر تلویزیونی وهابی، به صورت علمی و با استناد به مصادر اهل سنت، پاسخ داده شده است.

 

 

لازم به ذکر است که نگارش این کتاب در شهریور سال ۱۳۹۰ به پایان رسیده است؛  اما به دلایلی که خود نیز از آن دقیق خبر ندارم، به تازگی از چاپ خارج شده است .

 

عزیزانی که مال به تهیه کتاب هستند می‌توانند آن را از انتشارات جامعه‌ المصطفی العالمیه از خیابان حجتیه قم تهیه و یا با تماس با شماره ۰۰۹۸۲۵۳۷۸۳۶۱۳۴ سفارش دهند .