ابن تیمیه و فرزند خلفش سجودی به شیعیان تهمت میزنن که شیعیان بعد از سلام خان الامین میگویند و نیز سجودی ادعا میکند که بر اساس فتوای مراجع شیعه اگر در تهران از یک محله به محله دیگر بروید ، مسافر حساب می شوید و نیازی نیست روزه بگیرید …

بسم الله الرحمن الرحیم

برنامه : راه و بی راه(۱۰۰)

تاریخ : ۱۱ / ۰۵ / ۹۵

مجری :

عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت دارم . طبق روال دوشنبه شب ها با برنامه راه و بی راه ، با کارشناسی استاد یزدانی بزرگوار در خدمت شما عزیزان هستیم .

استاد یزدانی :

من هم خدمت حضرتعالی و هم چنین خدمت بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت عرض سلام و ادب دارم . امیدوار هستم که امشب هم برنامه ای در خور شأن بینندگان شبکه ولایت داشته باشیم .

مجری :

با توجه به این که یکی از وهابیون مدعی در شبکه های تروریستی ـ داعشی برنامه ای داشت که به زعم خود از دروغ های ابن تیمیه دفاع کند و او را از دروغ و کذب مبرا کند ، ما هم هفته گذشته برنامه را به ادعا های سخیف و سست این وهابی اختصاص دادیم که همه بینندگان عزیز به این مسأله اذعان داشتند و نتوانستند از ابن تیمیه دفاع کند . ما از ایشان طلب مناظره هم کردیم و استاد یزدانی به صورت رسمی اعلام کردند که تماس بگیرند یا به هر طریقی که امکانش هست ، برای برگزاری یک مناظره رسمی در مورد دروغگویی های ابن تیمیه ، به ما اطلاع دهند .

اما ایشان ظاهرا می خواهند باز هم به دروغ های ابن تیمیه پاسخ دهند و همان ادعاهای سخیف خود را تکرار کنند . چند کلیپ در این باره باقی ماند و بینندگان عزیز با ایشان تماس گرفته و درخواست کردند که برای مناظره بیایند .

کلیپ اول هم یکی از تماس هایی است مطالبی را بیان کرده که با هم می بینیم .

کلیپ ۱ ) :

بیننده : احمد از اهواز

سلام علیکم . استاد سجودی عزیز ! شما فرمودید که در کتاب های شیعه خوانده اید که عده ای از شیعیان خان الامین را می گویند . کلیپ شما را دیشب از شبکه ولایت دیدم . لطف بفرمایید اسم کتاب را نام ببرید که این چه کتابی بوده که شما قضیه خان الامین را در آن خوانده اید ؟

سجودی ، کارشناس وهابی :

من این طور گفتم !! من این طور نگفتم !!! چیزی که یاد می آید و مطمئن هستم که دروغ نمی گویم ، چون دروغگو است که حرفش متضاد می شود . یاد می آید که وقتی از مذهب شیعه برگشتم و بین مردم پیشاور رفتم . آن ها به من گفتند که شیعه ها خان الامین می گویند . من گفتم : والله ، نمی دانم شیعه ها سه بار الله اکبر می گویند . ولی آن ها محکم این حرف را می زدند . بعد ها فهمیدم که چنین چیز هایی وجود دارد . منظور من از چنین چیز ها چیست ؟ این که شما مذهب خود را تغییر می دهید . من کتابی که به نام خان الامین نوشته باشد ، ندیدم . ولی می دانم که چنین چیزی می تواند در مذهب شما باشد . چرا که امروز به چشم خود می بینم شما خیلی چیز ها را تغییر دادید . نماز جمعه را تغییر دادید ، قبلا  نداشتید و الان دارید . برائت از مشرکین ، عجل فرجهم را ما بعد از صلوات نداشتیم . حتی بنده یادم می آید ، البته سال ها گذشته و من فراموش می کنم . وقتی نام امام زمان را می آوردند ، ما بلند می شدیم . صلوات به این صورت نبود . حالا شما صلوات درست کردید . یعنی یک چیزی فرق دارد ؛ ولی می دانم که وقتی نام ” قائم ” را می بردند ، بلند می شدیم ؛ ولی صلوات نبود و شما صلوات آوردید . مثل این چیز ها در دینتان آوردید . من نگفتم که خان الامین را در کتابی خواندم . یعنی محتمل دیدیم که چنین چیزی را یکی از شیعه ها یا یک گروهی از شیعیان کرده باشد .

بیننده :

جناب سجودی ! کلیپ شما را پخش کردند . عین کلام شما این بود که گفتید ….

کلیپ سجودی :

وقتی به افغانستان رفتم ، فهمیده بودند که من شیعه بودم و از مذهب شیعه برگشته و سنی شدم مردم به من گفتند : شیعه وقتی نمازش تمام میشود ، مثل ما سلام نمی گویند . سه بار دست را بلند کرده و الله اکبر می گویند . شما که شیعه هستید می دانید ، سنی هایی هم که با شیعه زندگی کردند ، می دانند. به من گفتند که ما شنیدیم که شیعه بعد از نماز خان الامین می گوید . ما گفتیم که این طور نمی گویند یعنی خواست بگوید که باید نبوت به حضرت علی می آمد ؛‌ ولی به حضرت محمد آمد و جبرئیل در این جا خیانت کرد . گفتم : والله ما چنین چیزی نشنیدیم و نگفتیم . ولی بعد ها که کتاب ها را نگاه کردم ، دیدم که هر طور عقیده بوده و ما هر طور شیعه ای داشتیم !!!!

من نگفتم ، اگر گفته باشم ؛ پس اشتباه کردم و در این جا می آیم و از شما معذرت میخواهم ؛ ولی مطمئن هستم که چنین چیزی نگفتم !!!!

مگر نمی گویید که حرف من کلیپ است ، به من نشان دهید . من نگفتم و خودم می دانم که چه چیزی گفته ام . معنی حرف من این بود که در شیعه محتمل است که هر کاری بکنند .

مجری :

یکی از ادعاهای آقای سجودی که در هفته گذشته به آن پرداختیم ، این بود که ایشان در مورد دروغ ابن تیمیه در بحث خان الامین ، به افغانستان رفته بودند ، آن جا عده ای گفته بودند که آیا این قضیه صحیح است یا خیر . آقای سجودی گفته بودند : نه ، صحیح نیست . اما بعدا کتاب هایی را دیدم که هر طور شیعه ای بوده .

پس کتاب هایی را دیدند و به این نتیجه رسیدند که بعضی از شیعیان این کار را می کنند . اما در برنامه ای که چند روز بعد از آن داشتند ، ایشان گفتند : من چنین ادعایی نکردم !!!

استاد یزدانی :

کلیپ واضح بود و بینندگان عزیز می توانند قضاوت کنند . هفته قبل گفتند : من افغانستان رفتم و مردم در آن جا از من سؤال کردند که شیعه خان الامین می گوید . من گفتم : نه نمی گویند . ولی بعدا که کتاب ها را خواندم ، فهمیدم که هر طور شیعه ای هست . پس باید ایشان در کتابی از کتاب های شیعه خوانده باشد که شیعیان بعد از سلام خان الامین گفته باشند . طبیعتا هم باید شیعیان دوازده امامی باشد ؛ چون ابن تیمیه با علامه حلی (ره) بحث می کند .

اما در این هفته وقتی بیننده اسم کتاب را از ایشان درخواست کرد ، گفت : نه من چنین چیزی نگفتم و اگر گفته باشم هم اشتباه کردم و در این جا معذرت خواهی می کنم . البته شجاعتشان خوب است که معذرت خواهی می کند . دروغ های دیگر هم بیان کرده بود مثل ” وعجل فرجهم ” که ما هفته گذشته گفتیم : این در روایات شیعه آمده که بعضا بعد از صلوات ” وعجل فرجهم ” هم می گویند . چه اشکالی دارد ، این هم یک دعا است . بنده بعد از صلوات می گویم : وعجل فرجهم و اهلک اعدائهم ، این یک دعا است و اشکالی ندارد . آیا کسی گفته این جزء صلواتی است که پیامبر (صلی الله علیه وآله) فرموده ؟ در صورتی که شما در صلوات ، لفظ آل را نمی گویید ، با این که در صحیح بخاری آمده .

امشب هم کلیپی از بنده را پخش کرد و باز هم جواب های بسیار سخیفی دادند . از جمله این که مذهب شیعه به مرور در حال تغییر است . مثلا چه تغییراتی کرده ؟ این که عزاداری در پنجاه سال قبل طور دیگری بوده و الان طور دیگری است . قبلا شما مراسم برائت از مشرکین نداشتند و الان دارید . قبلا بعد از صلوات ” وعجل فرجهم ” نداشت ؛ اما الان دارد . شاید در زمان ابن تیمیه شیعیان عده نگه نمی داشتند و الان عده نگه می دارند . در زمان ابن تیمیه شاید پنجاه نماز بر شیعه واجب بوده ؛ اما بعد از ابن تیمیه تغییر پیدا کرده و فقط پنج وعده نماز می خوانند . یا مثلا در زمان ابن تیمیه و علامه حلی (ره) مسیلمه کذاب را دوست داشتند و الان از او متنفر هستند .

عجیب است !! این دروغ ها چطور تغییر پیدا کرده ؟ شما از زمان علامه حلی (ره) و ابن تیمیه در کتاب های شیعه نشان بده که مثلا در زمان ابن تیمیه یک کتاب از کتاب ها شیعه گفته باشد : خان الامین!!

از این ها بگذریم . ما در این برنامه مطالب زیادی نشان دادیم که روایاتی در صحیح بخاری بوده و الان نیست . جواب شما برای این ها چیست ؟ ما هم می گوییم : ابن تیمیه راست گفته ، در زمان ابن تیمیه این روایت در صحیح بخاری بوده . بعد از ابن تیمیه ، شاید بزی آمده و همه این ها را خورده . ممکن است خورده و صحیح بخاری تغییر کرده باشد . در صحیح بخاری زمان ابن تیمیه این روایات بوده ، به خصوص روایات فضائل خلفا !!! این چه دشمنی بوده که بقیه روایات را حذف نکرده ؛ اما حدیث منزلت در مورد ابوبکر و عمر را از صحیح بخاری و مسلم حذف کرده .

بنده خدمت شما گفتم : ۵۰ روایت را ابن تیمیه در منهاج السنه خود آورده که در صحیح بخاری یا در صحیح مسلم یا در هر دو بوده ؛ ولی الان نیست . این روایات کجا رفتند ؟ آیا صحاح شما هم به مرور زمان تغییر کرده و کم شده ؟

اگر بخواهیم بحث سنت و مذهب را که تغییر کرده ، بنده روایت از صحیح بخاری بخوانم که بعد از پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله ) همه چیز تغییر کرد و هیچ چیز از سنت پیامبر (صلی الله علیه و آله) باقی نماند . نشانه اش هم این همه مذهبی است که شما دارید . چرا مذهب ابوحنیفه شما با مذهب امام مالک تان فرق دارد ، آن هم صد در صد و در تمام مسائل ؟ این نشانه تغییر نیست ؟ این که یکدیگر را تکفیر می کنید ، نشانه تغییر نیست ؟

بنده نمونه هایی از آن روایات را نشان می دهم . از جمله این که :

دَخَلْتُ على أَنَسِ بن مَالِکٍ بِدِمَشْقَ وهو یَبْکِی فقلت ما یُبْکِیکَ فقال لَا أَعْرِفُ شیئا مِمَّا أَدْرَکْتُ إلا هذه الصَّلَاهَ وَهَذِهِ الصَّلَاهُ قد ضُیِّعَتْ

بر انس بن مالک وارد شدم ، گفتم : من از میان سنت پیامبر (صلی الله علیه وآله) فقط همین نماز را دیده بودم که درست انجام می دادید ، همین نماز را هم شما ضایع کردید .

صحیح بخاری ، ج ۱ ، ص ۱۹۸

روایت دیگری از عمران بن حصین است که می گوید :

حدثنا إِسْحَاقُ الْوَاسِطِیُّ قال حدثنا خَالِدٌ عن الْجُرَیْرِیِّ عن أبی الْعَلَاءِ عن مُطَرِّفٍ عن عِمْرَانَ بن حُصَیْنٍ قال صلى مع عَلِیٍّ رضی الله عنه بِالْبَصْرَهِ فقال ذَکَّرَنَا هذا الرَّجُلُ صَلَاهً کنا نُصَلِّیهَا مع رسول اللَّهِ e

من با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) در بصره نماز می خواندم . گفت : این مرد همان نمازی را می خواند که ما با پیامبر (صلی الله علیه وآله) می خواندیم .

صحیح بخاری ، ج ۱ ، ص ۲۷۱ ، ح ۷۵۱

چقدر نماز در مدت ۲۵ سال تغییر کرده بوده و چقدر خلفا سنت پیامبر (صلی الله علیه وآله) را از بین برده بودند که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) نماز خواندند ، مردم تازه به یادشان آمد نماز پیامبر (صلی الله علیه وآله ) چه بوده ؟

اگر شما به دنبال تغییر در مذاهب باشید ، این تغییر و تبدیل سنت پیامبر (صلی الله علیه وآله) است. از این دست روایات از معاویه بن ابی سفیان است که گفته بود : از سنت پیامبر (صلی الله علیه وآله) فقط این مانده که مردم رو به قبله نماز می خوانند . عثمان بن عفان بغضا لامیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بعضی از سنت ها را تغییر می داد . معاویه بن ابی سفیان بغضا لامیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) رسما سنت پیامبر (صلی الله علیه وآله) را تعطیل و چیز دیگری را جایگزین می کرد. مثل لبیک که سند آن نزد شما صحیح است .

اگر شما می گویید مذهب ما تغییر کرده ، مذهب شما هیچ چیزی از سنت رسول خدا (صلی الله علیه وآله) ندارد . شما یک روایت بیاورید که پیامبر (صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز خوانده باشد .

آقای سجودی ! شما که الان دست بسته نماز می خوانید ، بنده تحدی می کنم که یک روایت صحیح و بدون اشکال و بدون علت از منابع اهل سنت بیاورید که پیامبر (صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز خوانده باشد . چنین روایتی نیست و اصلا وجود ندارد ؛ چون همه چیز شما تغییر یافته .

ما باز هم منتظر آقای سجودی هستیم ، چون الان برنامه ایشان تمام می شود و زمان تماس بیننده های ما است و بهانه ای بر این که برنامه ها همزمان است و نمی توانم تماس بگیریم ، نیست و این بهانه دروغ است . برنامه شما چهل و پنج دقیقه قبل از برنامه ما تمام می شود . ما آن زمان را برای تماس گذاشتیم ، اگر شما راست می گویید و مرد هستید و اگر تصور می کنید که ابن تیمیه دروغگو و کذاب نیست ، با ما تماس بگیر و ثابت کن . وگرنه مرد نیستید و غیرت ندارید . در مناظره هم گفتید که مدیران شبکه موافقت نمی کنند . اگر موافقت کردند ، ما استقبال میکنیم و منتظر آن لحظه هستیم که با هر کدام از شما کارشناسان وهابی مناظره کنیم و اگر موافقت نمی کنند ، تلفن های ما همیشه برای شما باز هستند و میتوانید تماس بگیرید .

مجری :

توضیحاتی در مورد یکی از ادعاهای دروغ آقای سجودی که گفته بودند : ایشان خان الامین را در کتاب های شیعه دیدند و شیعه هایی بودند که این کار را انجام می دادند . بعد ایشان حرف خود را پس گرفتند که من چنین حرفی نزدم . ما در درجه اول منتظر عذرخواهی ایشان هستیم و در درجه دوم ، منتظر بحث مناظره هستیم .

کلیپ بعدی هم در مورد مناظره توضیحاتی را می دهند که با هم می بینیم که چه حرف ها و چه ادعاهایی کرده اند .

کلیپ ۲ ) :

سجودی ، کارشناس وهابی :

این آقای یزدانی شما ، آقا شما دیدید که بنده شش هفت بار وقتی در شبکه کلمه بودم ، با شما مناظره کردم . هر بار هم دیدید و گفتید که ما با سجودی مناظره نمی کنیم و باید بزرگترش را بیاورد .

حالا چطور دوباره فیلتان یاد هندوستان کرده . ما که حرفی نداریم ، ما سرمان برای این کارها درد می کند . من با مدیر شبکه نور صحبت می کنم . بنده از خدایم هست ، هر چند می دانم که باز هم حرف های بی خود می زند . من می دانم که این ها مناظره نمی کنند ! به این ها دستور داده شده که مناظره نکنند !!!

من با آقای ظهرابی مدیر اجرایی شبکه صحبت می کنم ، اگر ایشان قبول کردند ، من حاضرم . این گوی و این میدان ، تشریف بیاورند . اگر ایشان فرمودند ، بنده هم فرمودم که من با شما شش هفت بار مناظره کردم . شما همان مردمی هستید که گفتید سجودی سواد ندارد . گفتید یا نگفتید ؟ چطور الان با سواد شده . گفتید : بزرگترش را بیاورد ، ما با خدمتی مناظره میکنیم ، ما با مفتی عربستان مناظره میکنیم . خودتان گفتید . الان هم می گویید ، بنده هم بار ها گفتم . شبکه نور که مال پدرم نیست ، باید با بزرگتر های شبکه نور صحبت کنم ، اگر آن ها موافقت کردند ، من هم قبول می کنم .

حرفشان را بگوید ، من هم در این جا تلفن را جواب می دهم . پنج دقیقه بنده حرف بزنم و آن ها پخش کنند . مرد نیستید که پنج دقیقه حرف بنده را پخش کنید !!!! شما نیم ساعت صحبت کنید تا من در برنامه خودم ، این چیز هایی که در اختیارم هست ، پخش کنم . شما چه می گویید ؟ با این وجود من در برنامه بعدی به شما خبر می دهم ، ببینم که نظر مدیران شبکه ما چیست ؟ بنده که سرم برای این چیزها درد می کند !!!!!!

مجری :

این هم ادعای آقای سجودی در مورد مناظره بود . ما منتظر شما هستیم ، تماس بگیرید . ایشان گفتند : چرا الان سراغ بنده آمدید و این که من شش هفت بار برای مناظره آمدم . ایشان باید این شش هفت بار را توضیح دهند . چون یک بار با ایشان از طرف شبکه جهانی ولایت مناظره صورت گرفته . گفتند : چرا الان سراغ بنده آمدید ، زمانی می گفتید که بنده بی سواد هستم ، مگر الان باسواد هستم . نه ، آقای سجودی . ما هنوز هم معتقدیم که شما در مباحث علمی بی سواد هستید . اما چون به معنای واقعی کلمه و آن چه که در بین عوام هم معروف است ، قحط الرجال شده . نه روئسای شما و نه آقای ملازاده و نه آقای خدمتی و نه آن آقای عقیل بی عقل ، هیچ کدام جرأت نداشتند که برنامه ای برای دفاع از ابن تیمیه بگذارند . تنها فردی که این جرأت را کرده و برنامه ای برای دفاع از ابن تیمیه ، ولو دفاعیاتی بسیار سست و پوچ ، شما بودید . به همین دلیل به سراغ شما آمده ایم . اگر دیگرانتان جرأت چنین کاری را داشتند ، قطعا سراغ آن ها می رفتیم ؛ هرچند که آن ها هم از نظر ما علمیت چندانی ندارند ؛ اما به هر جهت از نظر رتبه طبق ادعای خود شما ،‌بالاتر هستند .

استاد یزدانی :

البته یک عده دیگر هم کردند که کلیپ ما را پخش نمی کنید . این آقا اصلا شبکه ما را نمی بینند. هیچ شبی نیست که ما کلیپی از شما پخش نکنیم . هفته قبل که یک برنامه اختصاصی برای آقای سجودی بود که کلیپ های شما را پخش کرده و شماره برایتان زیر نویس کردیم . با این که برنامه شما ۴۵ دقیقه قبل از برنامه ما تمام شد ، مرد نشدید که با ما تماس بگیرید . حتی بیننده ها با شما تماس گرفتند و گفتند که شما الان تماس بگیرید .

شما گفتید که نیم ساعت از برنامه بنده را پخش میکنید . اگر مرد هستید و راست می گویید ، پاسخ کلیپ اول شما را که دادم ، پخش کنید و جواب بدهید . ما منتظر هستیم که مدیرانتان به شما اجازه مناظره را به شما بدهند و مطئمن هستم که آقای ظهرابی چنین اجازه ای به شما نمی دهند .

مجری :

پس آقای سجودی ما منتظر شما هستیم . اتفاقا کلیپ بعدی هم از خود شما و ادعاهایی است که در همان برنامه دفاع از دروغ های ابن تیمیه مطرح کرده بودید .

کلیپ ۳ ) :

سجودی ، کارشناس وهابی :

آقای خمینی فتوا داده بود که شهر تهران بلاد کبیره است و از یک محله به محله دیگر بروید ، مسافر حساب می شوید . خانه ما در پیروزی بود و محل کار ما در میرداماد بود . ما هر روز از یک محله به محله دیگر می رفتیم ، مسافر حساب می شدیم . در مذهب شیعه قبلا روزه را برای مسافر حرام کرده بودند و نمی توانست روزه بگیرد . من با دهان روزه به مدرسه و محل کارم می رفتم . از محله ما و دیگران احتیاط می کردیم که یکی از آن ها پشت سر ما حرف نزند . می گفتند : تو روزه نداری ، می گفتم : نه . روزه دارم ، ولی می گویم : روزه ندارم . رمضان است و روزه دارم .

برعکس نشنیدید ، در ماه رمضان در هر جای دنیا که باشد ، اگر روزه هم نداشته باشد ، می گوید : من روزه دارم . حالا یکی کتاب بنویسد و آن دوره ایران را دیده باشد ، بگوید : ایرانی ها روزه نمی گیرند یا تهرانی ها روزه نمی گیرند . گناهکار که نیست . این فتوا داده ، شما هم مذهب را تغییر داده اید .

مجری :

این هم یکی دیگر از نمونه هایی است که آقای سجودی به آن اشاره داشتند . واقعا عجیب است که ایشان گفتند : هر روز یک مسیری را می رفتند ؛ اما روزه حرام بوده . اصلا چنین چیزی امکان دارد کسی که هر روز مسافر است ، روزه بر او حرام باشد ؟

استاد یزدانی :

بنده هم واقعا تعجب کردم . ایشان مدعی است که من شیعه بودم ، معلم بودم و در یک دبیرستان مدیر بوده ؛ ولی این قدر بی سواد بوده که نمی داند کسی که کثیر السفر است باید روزه اش را بگیرد و حتما باید نمازش را کامل بخواند . چطور شیعه ای بودید که این مسأله را نمی دانستید ؟؟!!!

شما حساب کنید که از محله پیروزی تا محله میرداماد ، آیا بیست و دو و نیم کیلومتر هست ؟ بنده که فکر نمی کنم . فتوا هم واضح است که چون تهران کلان شهر است ، طبق فتوای برخی از علما کلان شهر ها ، یک شهر محسوب نمی شوند . برای حرفشان هم دلیل و مستند دارند . ممکن است در مذهب شما از این دست اختلاف فتوا ها باشد . کسی که از این سر تهران به آن سر تهران می رود و بیش از ۲۲ کیلومتر سفر می کند ، اگر تا شب برنمیگردد ، طبق فتوای بعضی از علما می تواند روزه خود را بخورد . اگر تا شب بر میگردد ، باید روزه خود را بگیرد . ایشان هر روز می رفته و هر روز هم دروغ می گفته . این که تقیه نیست ، دروغ است و کسی که هر روز سفر میکند ، باید روزه اش را بگیرد و نمازش را کامل بخواند .

مجری :

امیدواریم که آقای سجودی در این باره حرفشان را پس نگیرند . این که چطور این مسأله واجب و ضروری در مورد روزه را نمی دانستند ، ان شاء الله خودشان توضیح دهند .

دیدیم که کل استدلالات آقای سجودی از دروغ های ابن تیمیه ، همین ها بودند . اگر چیز بیشتری در بضاعت تان است ، برای مناظره بیایید و همه آن ها را در آن جا مطرح کنید .

کلیپ بعدی ، ادعای یکی از کارشناسان وهابی و ناصبی در همین شبکه آقای سجودی ، در مورد دروغ های ابن تیمیه است . ببینیم که ایشان چه دفاعی از این دروغ ها می کنند .

کلیپ ۴ ) :

مجری وهابی :

شما فقط دروغ ابن تیمیه را بیان کنید تا رسوا شود و بعد با شما خداحافظی می کنیم .

بیننده : رضا از ایران

در کتاب منهاج السنه ، جلد اول ، صفحه ۲۵ تا ۳۱ می گوید : شیعیان پنجاه نماز در روز می خوانند و به طرف قبله نماز نمی خوانند و حتی می گوید : وقتی شیعیان از دنیا می روند ، برای آن ها سنگ لحد گذاشته نمی شود .

این ها چند دروغی است که از ایشان بیان می کنم . دروغ های شاخ داری هم هست .

مجری وهابی :

نه دیگر از این شاخ دار تر که نیست !!!! از شما تشکر می کنیم .

کارشناس وهابی :

این صفحه ۲۳ از کتاب منهاج السنه است . این سخنی که گفته می شود ، نقل قول از شعبی است. چند سطر قبل تر در مورد روافض می گوید : ومن اعظم خبث القلوب فی قلب العبد غل الخیار المؤمنین ، بدترین نجاست قلب این است که دشمنی و کینه بهترین بندگان خدا را داشته باشد .

در ادامه می گوید : ومن اخبر الناس عن الشعبی وامثاله من العلماء الکوفۀ ، از بهترین کسانی که روافض آگاهی بهتری دارند ، شعبی است و امثال ایشان از علمایی که در کوفه بودند آن ها را خوب می شناسند . در صفحه بعد روایتی از شعبی بیان می کند : عن الشعبی احذرکم هذه الاهواء المضلۀ وشرها الرافضۀ لایدخلوا فی الاسلام رغبۀ ولارهبۀ ولکن مقتا لا وبغیا علیهم قد حرقهم علی .. ، شما را از این هواهای گمراه کننده که بدترین آن ها رافضه هستند که واقعا رغبتا و رهبتا وارد اسلام نشدند . اما به خاطر دشمنی با اسلام ….

این سخن شعبی است : ذلک ان محنۀ الرافضۀ محنۀ الیهود ، سخن شعبی را نقل میکند و تمام وجه تشابه بین یهود و رافضه را نقل می کند و می گوید : قالت الیهود لا جهاد فی سبیل الله حتی یخرج المسیح الدجال و ینزل السیف من السماء وقالت الرافضۀ لا جهاد فی سبیل الله حتی یخرج المهدی وینادی مناد من السماء ، یهود می گویند : جهاد در راه خدا نیست تا زمانی که مسیح دجال خارج شود و شمشیری از آسمان نازل شود . رافضه هم می گویند : جهاد در راه خدا نیست تا زمانی که مهدی خارج شود و منادی از آسمان ندا دهد که با امام باشید .

والیهود یؤخرون الصلاۀ الی اشتباک وکذلک الرافضۀ یؤخرون المغرب الی اشتباک النجوم ، یهود نمازشان را تا زمانی که ستاره ها در آسمان دیده شوند ، به تأخیر می اندازند ، رافضه هم همین طور هستند.

والیهود نزول عن القبلۀ شیئا وکذلک الرافضۀ ، یهود کمی از قبله روی میگرداند ، همان طور که شیعه این کار را انجام میدهند .

همه این ها نقل قول است . وجه مشابه که می دانید ، چیست ؟ الان شعبی در مورد یهود زمان خودش و رافضه ای که در آن زمان بودند ، صحبت می کند . حتی در مورد مسأله نماز که می گوید : رافضه روزی پنجاه نماز می خواند .

مجری وهابی :

منظورشان از پنجاه رکعت نماز چیست ؟

کارشناس وهابی :

شعبی می گوید : یهود گفته خدا بر ما پنجاه نماز واجب کرده ، همان طور که شیعه چنین گفتند . این چیزی است که ابن تیمیه از شعبی نقل می کند . تنود یعنی حرکت کردن و چرخ دادن از سمت قبله .

پس دقت کنید که اولا ، ابن تیمیه سخن خودش نیست . ثانیا ، شعبی آن چیزی را که در زمان خودش از روافض را دیده ، نقل قول کرده .

مجری :

این هم یکی دیگر از کارشناسان وهابی که ادعای دیگری داشتند . اولا خود مجری اعتراف کردند که این دروغ ها ، دروغ های شاخداری هستند ، هر کسی که گفته باشد . همان طور که در کلیپ دیگری که در هفته قبل پخش کردیم ، مجری اصلا از این دروغ ها خبر ندارد .

جالب است که این به اصطلاح کارشناس گفت : این سخن ابن تیمیه نیست ؛ بلکه سخن آقای شعبی است و یک دروغگو به آقای ابن تیمیه اضافه شد .

استاد یزدانی عزیز ! واقعا این سخن شعبی است و ابن تیمیه این حرف ها را رد کرده یا این که قبول کرده ؟

استاد یزدانی :

اتفاقا ما از اولین برنامه ای که در مورد دروغ های ابن تیمیه رفتیم ، همین نکات را گفتیم . ابن تیمیه در آخر توضیح می دهد . حرف ایشان درست است که از شعبی نقل می کند ؛ اما در آخر ابن تیمیه چه می گوید ؟

در منهاج السنۀ ، جلد اول ، صفحه ۳۷ ، همان دروغ ها را در این جا بیان می کند و می گوید :

وما ذکره موجود فی الرافضه وفیهم أضعاف ما ذکر مثل تحریم بعضهم للحم الأوز والجمل مشابهه للیهود ومثل جمعهم بین الصلاتین دائما فلا یصلون إلا فی ثلاثه أوقات مشابهه للیهود ….

این هایی که ما از رافضه نقل کردیم ، در رافضه موجود است و حتی چند برابر بیشتر است . مثل این که گوشت شتر را حرام می دانند ، بین صلاتین جمع می کنند .

ابن تیمیه ، منهاج السنه ، ج ۱ ، ص ۳۷

در ادامه هم دروغ های خود را بیان می کند . ما هم نگفتیم که حرف شعبی را نقل نمی کند . حرف شعبی را نقل می کند و در آخر تأیید می کند و حتی می گوید : این مطالب چند برابر بیشتر در شیعه است . این ابن تیمیه ای که شما می خواهید از ایشان دفاع کنید ، جای دفاع ندارد . اگر مرد بودید ، آخر مطلب را می خواندید که ابن تیمیه در تأیید شعبی چه می گوید .

مجری :

جالب است که همان ادعای سست آقای سجودی را هم تکرار میکند و می گوید : این ها در زمان شعبی بوده .

استاد یزدانی :

آقای شعبی ، هم زمان با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) و امام حسن و امام حسین (علیهم السلام) بوده . آیا رافضی دارید که در زمان امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) و امام حسن و امام حسین (علیهم السلام) بوده که زن هایشان عده نگه نمی داشتند . یا روزی پنجاه نماز را واجب می دانستند . یا گوشت شتر را حرام می دانستند یا این که مجسمه عایشه و ابوبکر را درست کرده باشند . چرندیاتی که ابن تیمیه نقل کرده ، در زمان امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بوده ؟ شیعیان دوازده امامی در زمان آن حضرت این کار ها را انجام می دادند . بیایید و ثابت کنید . اگر نیست و ابن تیمیه آن ها را تأیید کرده ، پس همه شما از شعبی تا ابن تیمیه و شمایی که از آن ها دفاع می کنید ، دروغگو و کذاب هستید .

در مورد مسافتی که آقای سجودی طی می کردند ، بنده از طریق گوگل اس مسیر دادم . از میدان میرداماد تا میدان پیروزی تهران . از هر مسیری که بروید ، چه از بزرگراه حکیم ، چه از بزرگراه همت و چه از بزرگراه شیخ فضل الله بروید ، ده کیلومتر است که زمان مسیر در یکی ۱۵ دقیقه ، دیگری ۱۶ دقیقه و آخری ۱۷ دقیقه زمان می برد . گوگل اس دیگر مثل آقای ابن تیمیه دروغ نمی گوید .

آقای سجودی ! اگر شما این مسیر را می خواستی بروید ، ده کیلومتر است . برای مسافرتی که نماز شکسته و روزه خورده می شود ، باید بیست و دو و نیم کیلومتر باشد . در صورتی که شما هر روز ده کیلومتر می رفتید و دروغ هم می گفتید که روزه نیستم . واقعا ما نمی دانیم آن مردم چه طور افرادی بودند که از این احکام خبر نداشتند و قبول کردند که شما واقعا شیعه هستید .

شما چه مدیر دبیرستانی بودی که تا این حد از احکام خود بی خبر بودید . در مورد تهران هم که امام راحل (ره) ، آن را کلان شهر دانستند ،‌ حداقل باید این بیست و دو و نیم کیلومتر را باید بروی تا این فتوا صدق کند ؛ اما شما فقط ده کیلومتر می رفتید .

مجری :

کلیپ بعدی ، یکی دیگر از کارشناسان وهابی است که وقتی بیننده ای در مورد دروغ های ابن تیمیه صحبت می کند ، اصلا به ابن تیمیه می پردازد یا خیر ؟

کلیپ ۵ ) :

بیننده : رضا از خوزستان :

حضرت علی (علیه السلام) فضیلتی دارد که می گوید : علی مع الحق و الحق مع علی کما حیث دار لم یفترقا حتی یردا علی الحوض ، این حدیث از پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) در تاریخ مدینه دمشق آمده است . اما ابن تیمیه در منهاج السنۀ می گوید : لم یروا النبی لا باسناد صحیح و لا باسناد ضعیف . نه به اسناد صحیح و نه به اسناد ضعیف گفته اند . در حالی که در تاریخ مدینه دمشق نقل شده و گفته شده که سند روایت صحیح است .

کشتکار ، کارشناس وهابی :

آقای رضا ، رسول خدا فرمودند که الحق مع علی ، منظورتان همین است ؟

بیننده :

علی مع الحق و الحق معل علی کما حیث دار لم یفترقا حتی یردا علی الحوض .

کارشناس وهابی :

شما فرمودید روایت داریم که پیامبر فرموده : الحق معل علی . درست است ؟

بیننده :

علی مع الحق و الحق مع علی .

کارشناس وهابی :

متوجه سؤال شما شدم . آقای رضا از خوزستان می گوید : مگر شما نمی دانید که رسول الله فرمایش دادند که علی مع الحق و الحق مع علی ! نه این روایت ، روایت ثابتی نیست و بر فرض جدل اگر هم این روایت ثابت باشد ، باز هم مشکلی ایجاد نمی کند . ما هم بر این عقیده ایم که علی کسی بود که جز حق از زبانش خارج نمی شد و علی کسی بود که قولا و عملا ثابت کرده که من اهل حق هستم .

مجری :

این هم آقای کشتکار ! اگر توضیحی از ابن تیمیه از جانب آقای کشتکار دیدید ، ما هم دیدیم . یعنی کل توضیحاتی که در پاسخ به آن بیننده دادند ، به جای این که در مورد ابن تیمیه و ادعایش توضیح دهند ، گفت : این روایت ثابت نیست که این هم ادعای صحیحی نیست و ما این جا بارها ثابت کردیم که صحت آن به چه شکل است . صحیح است یا معتبر است .

اما گفتند : مضمون حدیث صحیح و قابل قبول است ؛ اما در مورد ابن تیمیه هیچ توضیحی ندادند . واقعا عجیب است . به خاطر همین است که ما به سراغ شما آقای سجودی می آییم ؛ چون امثال آقای کشتکار و خدمتی و هاشمی وجود این را ندارد که اسم ابن تیمیه را در باب دروغ های ابن تیمیه به زبان بیاورند .

استاد یزدانی :

آقای سجودی بارها گفته که من مقلد ابن عثیمن هستم . از یک طرف تقلید را کفر و شرک می دانند ، از طرف دیگر می گویند : من مقلد ابن عثیمن وهابی پلید هستم که چند سال قبل به درک واصل شدند . در کتاب مجموع فتاوای ایشان را ببینیم که چه دروغی گفته است ؟

کتاب مجموع فتاوی و رسائل فضیلۀ الشیخ محمد بن صالح العثیمن ، (آقای سجودی اگر مقلد این شخص است باید از این کتاب تقلید کند و اگر نیست ، دروغ می گوید ) ، جلد ۹ ، صفحه ۴۰۹ می گوید :

فهم یقولون : لا نصلی جماعه الا خلف امام معصوم ولا معصوم الان …

شیعیان می گویند : ما نماز جماعت نمی خوانیم مگر پشت سر امام معصوم و الان هم امام معصوم نیست .

ابن عثیمن ، مجموع فتاوی ، ج ۹ ، ص ۴۰۹

یعنی شیعه نماز جماعت نمی خواند . حرفی هم از نماز جمعه نمی زند . راست گفته یا دروغ گفته ؟ چرا شما از یک دروغگوی پلید تقلید می کنید . یا باید ثابت کنید که شیعه نماز جماعت ندارد یا باید بگویید که از یک دروغگو تقلید می کنید که تقلید از دروغگو هم حکمش مشخص است .

تماس بینندگان

بیننده : آقای مصطفوی از آذر بایجان غربی ـ اهل سنت

بنده می خواستم هدف الله تعالی را از خلقت این دنیا و آوردن ۱۲۴ هزار پیامبر و ۱۰۴ کتاب آسمانی چه بوده ؟

استاد یزدانی :

اگر از این سؤال منظور خاصی ندارید ، بنده توضیح مختصری به شما می دهم و جواب اصلی را باید در برنامه های قرآنی ببینید .

مجری :

اگر امکان دارد شما مذهب خود را بیان کنید تا بر اساس مذهبی که دارید ، پاسخ داده شود .

بیننده :

بنده یک انسان خداشناس هستم و منظورم از این سؤال این است که فکر می کنم هدف خداوند از خلقت ۱۲۴ هزار پیامبر و آن هایی که بزرگ زاده شدند ، یا آن هایی که بزرگی را به دست می آورند مثل شما و مردم عوام . آن هایی که بزرگی را به خود می بندند ، در برابر خداوند غبار هم نیستند . یعنی ما اول باید انسان باشیم و بعد به خدا شناسی برسیم .

استاد یزدانی :

غبار هم شیء است . در برابر خداوند ، ما هیچ هستیم و خداوند همه چیز است . شکی در این قضیه نیست .

بیننده :

بحث این است که اول ما باید انسان باشیم و بعد اندک اندک به خدا شناسی برسیم که اول خدا ، ظاهر خدا ، باطن خدا . یعنی اگر شما یک انسان خوب هستید ، لطف خداوند شامل حال شما شده که انسان بزرگ و خوب شده اید . هر چه هست ، لطف خداوند است و شما هیچ ندارید . آیا غیر از این است ؟

استاد یزدانی :

دقیقا همین طور است . هر چه در این دنیا وجود دارد ، لطف خداوند است . هدف شما از این بحث چیست ؟

بیننده :

هدف بنده این است راه راست یک راه است و ما باید همان راه راست را برویم .

استاد یزدانی :

قطعا همین است که راه راست یکی از همان هفتاد و سه فرقه است است . شما چه راهی را انتخاب کرده اید ؟

بیننده :

بنده راه خدا شناسی را انتخاب کرده ام .

استاد یزدانی :

شما راه خدا شناسی را از چه طریقی یاد گرفته اید و چه کسی به شما یاد داده ؟

بیننده :

من خودم را شناختم و اندیشیدم که خداوند در قرآن کریم بار ها گفته است که بیاندیش و خودت را بشناس تا من را بشناسی . من عظمت و صفات خداوند را در این دنیایی که زندگی می کنم می بینم .

استاد یزدانی :

ما در خدا شناسی شما شکی نداریم . شما موحد و خداشناس هستید . شما احکام شرعی را از چه طریقی یاد می گیرید ؟

بیننده :

از طریق رسول خدا (صلی الله علیه وآله) یاد گرفته ام .

استاد یزدانی :

شما در زمان رسول خدا (صلی الله علیه وآله) بودید ؟

بیننده :

من نبودم .

استاد یزدانی :

شما این روایات رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) را از چه طریقی یاد می گیرید ؟

بیننده :

منظور شما نماز خواندن و روزه گرفتن است ؟

استاد یزدانی :

همه احکام شرعی از ریز و درشت ، هزار یا دو هزار مسأله ای که در کتاب های فقهی آمده را از چه طریقی یاد می گیرید ؟

بیننده :

اول از طریق قرآن .

استاد یزدانی :

قرآن را هم ما قبول داریم . اگر در قرآن پیدا نکردید ، بعد از آن چه کار می کنید ؟

بیننده :

بعد از قرآن از طریق رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) .

استاد یزدانی :

روایات رسول خدا (صلی الله علیه وآله) را از چه طریقی متوجه می شوید که درست است یا درست نیست ؟

بیننده :

از طریق حدیث .

استاد یزدانی :

حدیث چه کسی ؟ از طریق بخاری و مسلم یا مسند احمد یا این که از طریق شیعه ؟

بیننده :

بنده هنوز انتخاب نکردم که از چه طریقی باشد .

استاد یزدانی :

پس از امت اسلام که شامل هفتاد و سه فرقه است ، خارج هستید و هنوز وارد امت اسلام نشده اید.

بیننده :

نه ، من خارج از امت اسلام نیستیم . عبادت می کنم .

استاد یزدانی :

شیعه و سنی همه نقل کرده اند و متواتر است که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمودند : امت من به هفتاد و سه فرقه تقسیم می شود . از این هفتاد و سه فرقه ، یک فرقه وارد بهشت می شود .

شما از کجا متوجه شده اید روشی که می روید ، همان فرقه ناجیه است ؟

بیننده :

آن فرقه ناجیه کدام فرقه است ؟

استاد یزدانی :

مگر شما خود را اهل نجات نمی دانید ؟ شما می خواهید اهل بهشت باشید یا اهل جهنم ؟

بیننده :

بنده می خواهم اهل بهشت باشم .

استاد یزدانی :

پس باید یکی از این هفتاد و سه فرقه را انتخاب کنید . یکی از این هفتاد و سه فرقه ای که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) جزء امت خودش معرفی کرده را باید انتخاب کنید . اگر خارج از این هفتاد و سه فرقه باشید ، از امت اسلام خارج هستید . پس بلاخره مذهب شما چه می شود ؟ شما از اسلام خارج هستید یا این که داخل در اسلام هستید ؟

بیننده :

بنده داخل در اسلام هستم .

مجری :

شما فرمودید که عبادت می کنید ، طریقه عبادت خود را از کجا اخذ کرده اید ؟ در قرآن که نیست ، از کجا گرفته اید ؟

بیننده :

بنده عبادتم را از سنت پیامبر (صلی الله علیه وآله) گرفتم .

استاد یزدانی :

مثلا این که نماز ظهر چند رکعت است ، در کجای قرآن آمده ؟ اگر در قرآن نیست از چه کتابی گرفته اید ؟

بیننده :

از بزرگان و علمایی که در اطرافم بودند ،‌گرفتم .

استاد یزدانی :

پس شما مقلد پدر و مادرت هستید ؟ شما گفتید که از رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) گرفتید . پدر و مادر و اطرفیان شما که پیامبر نیستند .

بیننده :

آن هایی که انجام دادند .

مجری :

شما از کجا مطمئن هستید که آن اطرافیان از پیامبر (صلی الله علیه وآله) گرفتند ؟ شما فرمودید که از طریق پیامبر (صلی الله علیه و آله) احکام شرعی را گرفته اید ؟ مثلا طریقه نماز خواندن را چطور از ایشان گرفتید ؟

بیننده :

مثلا اهل شیعه می گوید : باید نماز را دست باز بخوانید .

استاد یزدانی :

شما دست باز نماز می خوانید یا دست بسته ؟

بیننده :

مهم اخلاص است .

استاد یزدانی :

مهم این است که پیامبر (صلی الله علیه وآله) دست باز نماز می خواند یا دست بسته ؟

بیننده :

هر کدام که درست باشد ، همان طور نماز می خوانم .

استاد یزدانی :

این که نمی شود ، شما اول گفتید که فقط یک راه درست است و راه های مختلف نیست . الان شما دست بسته نماز می خوانید یا دست باز ؟

بیننده :

من دست بسته نماز می خوانم .

استاد یزدانی :

یک روایت صحیح از هر کتابی که خواستید بیاورید که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز خوانده باشد .

بیننده :

شما چرا نماز را دست باز می خوانید ؟

استاد یزدانی :

بنده از کتاب های شیعه و صحیح ترین کتاب های اهل سنت ثابت می کنم که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) هیچ وقت دست بسته نماز نخوانده . شما که دست بسته نماز می خوانید ، یک روایت صحیح برای بنده بیاورید که پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز خوانده باشد .

این نکته مهمی است ؛ چون احناف و شافعی ها و حنبلی هایی که دست بسته نماز نخوانند ، نمازشان را باطل می دانند یا باطل نمی دانند ؟

بیننده :

من نمی دانم .

استاد یزدانی :

شما در این حد نمی دانید که باطل می دانند یا باطل نمی دانند . به نظر بنده شما سردرگم هستید و راه را گم کرده اید .

بیننده :

بنده این را می خواهم بگویم پیامبر (صلی الله علیه وآله ) لطف خداوند شامل حالشان شده و رسول خدا شده .

استاد یزدانی :

اگر روز قیامت رسول خدا (صلی الله علیه وآله) از شما بپرسند که چرا دست بسته نماز خواندید ، چه جوابی دارید ؟

بیننده :

برای این مسأله خداوند از من سؤالی نمی کند .

استاد یزدانی :

اتفاقا خداوند صد در صد از شما سؤال می پرسد . مگر رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) نمی گوید که مانند من نماز بخوانید . چرا شما مانند رسول خدا (صلی الله علیه وآله) نماز نمی خوانید ؟

بیننده :

من مثل رسول خدا (صلی الله علیه وآله) نماز می خوانم .

استاد یزدانی :

شما ثابت کنید که پیامبر (صلی الله علیه وآله) دست بسته نماز می خواندند .

بیننده :

بنده از شما یک سؤال دارم که چرا خداوند متعال در قرآن ۱۱۴ سوره آورده ، چرا در این ۱۱۴ سوره به نام خداوند بخشنده مهربان آورده ، چرا نیاورده به نام خداوند وحشتناک و ترسناک ؟ آیا خداوند بخشنده مهربان به خاطر این که من نماز را دست بسته نماز نخواندم ، به جهنم می اندازد .

استاد یزدانی :

اگر این مسأله مهمی نبود ، چرا خداوند گفته دست بسته یا دست باز نماز بخوانید .

بیننده :

مهم هست ، اما اصل عبادت این است که در آن اخلاص باشد .

استاد یزدانی :

اخلاص صد در صد مهم است . اما فقط اخلاص به تنهایی نیست ؛ بلکه باید روش نماز خواندن ما مانند روش نماز خواندن ما باشد . شما به روش رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) نماز می خوانید یا به روش ابوجهل نماز می خوانید ؟

بیننده :

بنده به روش رسول خدا (صلی الله علیه وآله) نماز می خوانم .

استاد یزدانی :

اگر به روش پیامبر (صلی الله علیه وآله) نماز می خوانید ،برای بنده یک روایت بیاورید .

بیننده :

بنده تحقیق می کنم و جواب شما را می دهم .

استاد یزدانی :

ما منتظر تحقیق شما هستیم . تک تک احکام شرعی را تحقیق کنید و در آخر قطعا به مسیر اهل بیت (علیهم السلام) می رسید . همان مسیر پاکی که خداوند مشخص کرده . اگر واقعا مردانه و بدون هیچ غل و غشی تحقیق کنید ، حتما به اهل بیت (علیهم السلام ) می رسید و هیچ کس دیگر را نمی پذیرید .

بیننده :

بنده همه بندگان خداوند را دوست دارم ؛ چون هر کس در قبر خود پاسخگوی اعمالش است . من می خواستم بگویم که ما انسان هستیم و فرق انسان و حیوان در این است که دروغ نگوییم و بر سر دیگران کلاه نگذاریم ، انسان باشیم .

استاد یزدانی :

فقط این نیست که دروغ نگوییم ؛ بلکه باید همه احکام شرعی را درست یاد بگیرد و رعایت کند .

بیننده : آقای کاظمی از اصفهان ـ شیعه

استاد یزدانی ! بنده و چند نفر از دوستان با آقای سجودی تماس گرفتیم . ایشان در مورد صیغه صحبت می کردند که با هم بحث کردیم و مثال دختر ابوبکر را گفتم . گفتند : در فقه شما یک زن میتواند ، در یک شب با چند مرد باشد . بنده گفتم : اولا ، چنین چیزی وجود ندارد . دوما این که اگر دخولی صورت نگرفته باشد ، عده هم ندارد .

استاد یزدانی :

نص صریح قرآن است .

بیننده :

دوستان روی خط آمدند و صدای کارشناس خودشان را که جواب سؤال های شرعی را می دهند ، پخش کرد که همین سؤال را از ایشان پرسیده بودند و دقیقا آن هم گفته بودند در این صورت نیازی به عده نیست .

منتهی بنده از آقای سجودی دروغی را ثابت کردم . حدود دوازده روز قبل با برنامه ایشان تماس گرفتم و در مورد دروغ های آقای محمد بن عبد الوهاب صحبت کردیم . در آخر برنامه گفتند : بنده خودم (سجودی ) اولین بار با کتاب محمد بن عبد الوهاب هدایت شدم . اما در جلسه بعد یکی دیگر از دوستان با ایشان تماس گرفت و وقتی حرف محمد بن عبد الوهاب را با ایشان در میان گذاشت ، گفت : ما اصلا کتاب های ایشان را نخواندیم ،‌منتهی بنده به خاطر این که جواب سؤال های شما را بدهیم ، یکی دو مورد از کتاب های ایشان را مطالعه کردیم .

بنده امشب این دروغ را به آقای سجودی گفتم ؛ ولی متأسفانه تماسم را قطع کردند . ان شاء الله شما کلیپ های ایشان را آماده کنید تا دروغشان ثابت شود . تقاضا دارم روایت صیغه کردن اسماء بنت ابوبکر را یک بار دیگر نشان دهید . آقایان باید ابتدا برای این روایت فکری کنند و بعد از آن به شیعیان اشکال کنند .

استاد یزدانی :

روایت در کتاب مسند ابی داود طیالسی ، با تحقیق دکتر محسن الترکی ، چاپ دار الهجر ، جلد ۳ ، صفحه ۲۰۸ ، باب ما روت اسماء بنت ابی بکر عن النبی (صلی الله علیه وآله) :

حدثنا یونس قال حدثنا ابو داود قال : حدثنا شعبه عن مسلم القری قال : دخلنا علی اسماء بنت ابی بکر ، فسألناها عن متعه النساء فقالت : فعلناها علی عهد النبی ’ .

ما بر اسماء بنت ابوبکر داخل شدیم و از او در مورد متعه زنان سؤال کردیم . گفت : ما در زمان پیامبر (صلی الله علیه وآله) انجام می دادیم .

محقق در پاورقی می گوید :

حدیث صحیح .

سند روایت صحیح است .

مسند ابی داود طیالسی ، با تحقیق محسن الترکی ، چاپ دار الهجر ، ج ۳ ، ص ۲۰۸

بیننده :

بنده می خواستم یک بار دیگر بیننده های عزیز این روایت را مشاهده کنند . مطلب آخر این که ، این آقا به هیچ عنوان نمی خواهد با شما مناظره کند و جدیدا بهانه ای آورده که باید از مسئول شبکه اجازه بگیرم . منتهی بنده از همین جا به این آقا مطلبی را می گویم که شما برای مناظره نیایید ، فقط برای دفاع از خودتان دفاع کنید .

بیننده : علی از هرمزگان ـ شیعه

بنده برنامه های شبکه شما و دیگر شبکه ها را نگاه می کنم و در زمینه علوم دینی مطالعات زیادی انجام دادم . بحثی را که با بیننده قبلی در مورد دست باز و دست بسته بودن بسیار جالب بود . اما بنده سؤالی در ذهنم بود ، با شبکه های دیگر هم تماس گرفتم ؛ ولی آن ها وصل نکردند . اما با این شبکه که دوبار تماس گرفتم ، وصل کردید و از این بابت از شما تشکر می کنم .

نکته دیگر این که ، ما در دین سه بخش داریم که شامل اصول ، احکام و اخلاق می شود . آیا هدف دین غیر از این است که بشر را به سعادت دنیا و آخرت برساند ؟ هر کسی هر دینی داشته باشد ، از همان راه می رود . خداوند هم در کنار آن اصول و احکام و فقه و اخلاق آورده . اگر ما اخلاق اسلامی را در زندگی خود رعایت کنیم ،‌ زندگی های ما گلستان می شود . اما ما به این مباحث چسبیدیم که نماز را دست بسته بخوانیم یا دست باز یا چطور وضو بگیریم . به نظر من این مباحث حاشیه ای است که مثلا در فلان مسأله روایت را از کتاب ها پیدا کند ، طرفین با هم جنگ و جدل می کنند . ما به این مسائل پرداخته ایم و دیگران به این جنگ و جدل ما نگاه می کنند و می خندند .

حال با توجه به این روش رواج دادن دین ، اگر یک ژاپنی به بنده بگوید : این دینی که شما می گویید برای سعادت بشر آمده ، به چه معنا است ؟ بنده می گویم : دین نرم افزاری است که خداوند به ما داده تا بر اساس آن مسیر زندگی خود را پیدا کنیم . ژاپنی می گوید : من سکولار هستم و بر اساس عقل بشری خود ، جامعه ژاپن را بدون راهنمایی خدا ساختیم . ما در دنیا آبرو داریم و محصولات ما در دنیا در مقام اول است . در این صورت ما چه نیازی به دین شما داریم . اما از همین دینی که ما داریم ،‌داعش و طالبان به وجود آمده و همیشه در جوامع اسلامی جنگ و خونریزی است .

استاد یزدانی :

به نظر شما آن ژاپنی هم سعادت دنیا دارد و هم سعادت آخرت ؟

بیننده :

ظاهرا سعادت دنیا را دارد .

مجری :

برادر عزیز ! بسیاری از ژاپنی ها سعادت دنیا را هم ندارد . شما اگر به آمارها نگاه کنید ، یکی از کشورهایی که بالاترین خودکشی را دارد ، کشور ژاپن است . چرا تا این حد آمار خودکشی و طلاق در جامعه ژاپن بالا است ؟

بیننده :

اگر شما بخواهید مته به خشخاش بگذارید ، ما نسبت به جمعیتی که داریم ، تعداد زندانی هایمان چند برابر آن ها است .

مجری :

شما فرمودید که آن ها سعادت دنیا را دارند ؛ اما ما می گوییم طبق آماری که وجود دارد ،‌آن ها سعادت دنیا را هم ندارند .

بیننده :

سعادت نسبی را دارند و از نظر معیشتی وضعیت بهتری نسبت به ما دارند .

استاد یزدانی :

چرا شما فکر می کنید همه مباحث ، مباحث حاشیه ای است . ما هرگز به کسی توهین و جسارت نکردیم و اصلا به این کار تشویق نمی کنیم . اما احکامی را که پیامبر (صلی الله علیه وآله ) به ما دستور داده ، وظیفه داریم که آن ها را به مردم اعلام کنم . اگر بنده این احکام را بیان نکنم و نگویم که این طور وضو بگیرید و این طور نماز بخوانید ، چه کسی باید بگوید . چرا شما مباحث وضو و نماز را حاشیه ای می دانید ؟ این ها احکام شرعی و اصل دین است و ما باید بر اساس این احکام عمل کنیم تا به سعادت دنیا و آخرت برسیم . چون ما به این مسائل عمل نمی کنیم ، نه به سعادت دنیا می رسیم و نه به سعادت آخرت . شما چرا این مباحث را حاشیه ای می دانید ؟؟

شما می گویید نزاع و جنگیدن و اختلافات حاشیه هستند ؛‌اما ما طرفدار اختلاف نیستیم . ما در این جا مباحث علمی می کنیم . هر کس خواست می پذیرد و هر کس نخواست نمی پذیرد . نه کسی را مجبور میکنیم ، نه به کسی فحش می دهیم و تا به حال به کسی توهین نکردیم . اما چرا مباحثی مثل نماز خواندن ، روزه گرفتن ، خمس دادن مطرح نشود . همه این ها همان مسائلی است خداوند و رسول خدا (صلی الله علیه وآله) به ما رساندند و همان دینی است که ما را به سعادت دنیا و آخرت می رساند .

بیننده :

شاید شما منظور بنده را خوب متوجه نشدید . حرف شما درست است و بنده همه آن ها را قبول دارم . این ها را خداوند فرستاده ، همان طور که اخلاق را برای ما فرستاده .

استاد یزدانی :

ما مباحث اخلاقی را هم در این شبکه بیان می کنم . در این شبکه هم مباحث اخلاقی و هم مباحث اعتقادی و احکام مطرح می شود .

بیننده :

بحث بنده این نبود که نماز نخوانیم و فقط آدم شویم . بحث من این است که تا این حد به جزئیات نپردازیم .

استاد یزدانی :

نه این طور نیست ، همین جزئیات است که کلیات را می سازند . ما در مباحث جزئی با مخالفین مان اختلاف داریم . اهل سنت هم همین طور است ، تمام مذاهبشان در تمام جزئیات با هم اختلاف دارند. همین جزئیات است که کلیات را می سازند . اگر ما جزئیات را حل نکنیم ، چطور بر کلیات با هم بحث کنیم .

بیننده :

بحث بنده این است که وقتی وضو می گیریم ، اصولش را رعایت کنیم . مثلا اگر رسول خدا (صلی الله علیه وآله) دست را از بالا به پایین بشوییم ، درست رعایت کنیم .

استاد یزدانی :

فکر میکنم شما متأسفانه از اصول خبر ندارید ، این که از بالا به پایین بشوییم ،‌طبق اهل سنت از اصول نیست . اما بحث شستن و مسح کردن پا ، اهل سنت می گویند : هر کس پای خود را مسح کند و نشوید ، نمازش باطل است . اما ما می گوییم هر کس پای خود را بشویید و مسح نکند ، نمازش باطل است و اساسا کل وضو و کل نماز و کل دینش به هم می ریزد . چون نماز از اصول عبادی دین است . هر کس نمازش باطل باشد ، هیچ کدام از احکامش پذیرفته نیست . اولین چیزی هم که در قیامت سؤال می شود ، نماز است . وضو باطل باشد ، نماز باطل است ، نمازش باطل باشد ، هیچ کدام از اعمالش پذیرفته نیست و تمام سعادت اخرویش از بین می رود . چرا ما نباید روی این مسأله مهم بحث کنیم .

بیننده :

کلام پایانی این که حرف های استاد درست است ؛ اما بنده می گویم : ما بحث های شیعه و سنی و این که فلان شخص این کار را کرده و فلان شخص دیگر فلان کار را کرده ، این ها حاشیه است و اصل این است که نماز بخوانیم و روزه بگیریم .

استاد یزدانی :

نماز را چطور بخوانیم ، به روش شیعه بخوانیم یا به روش اهل سنت ؟

بیننده :

به هر طریقی که خواندیم ، اشکال ندارد .

استاد یزدانی :

رسول خدا (صلی الله علیه وآله ) به هر طریقی را قبول ندارد . خداوند فقط گفته یک نوع وضو بگیرید ، نه این که به بیست طریق می توانید وضو بگیرید .

بیننده :

به همان طریقی که شما می فرمایید . کل احکام اسلام ، جنبه انسانی دارد . زکات ، روزه ، خمس دارد . بنده میگویم این ها را بین مسلمانان بورد کنیم .

استاد یزدانی :

بالاخره ما نماز و روزه را برد کنیم یا نکنیم . شما از یک طرف می گویید نماز و روزه از جزئیات هستند . از طرف دیگر می گویید این ها را بورد کنیم .

بیننده :

من می گویم که ما به جزئیات این ها نپردازیم .

استاد یزدانی :

بنده گفتم که همین جزئی که مثلا در وضو است ، اهل سنت می گویند : اگر پا را مسح کنید و نشویید ، نماز باطل است . ما می گوییم اگر پا را مسح نکنید و بشویید ، نماز باطل است . همین جزئی وضو را رعایت نکنیم ، کلی خراب می شود . مثل این که آجری را از زیر ستون برداریم ، تمام ساختمان خراب می شود . مشکل این همین جا است .

بیننده : محمد از یزد ـ شیعه

بنده از شما انتقادی دارم . شما قبلا در طول برنامه می گفتید که این آقای سجودی به اندازه آبدارچی شبکه شان هم نمی فهمد و مطالب دیگری که در مورد ایشان می گفتید . حالا چطور شده که می خواهید با ایشان مناظره کنید .

مجری :

ما توضیح دادیم که چون اساتید ایشان مثل آقای خدمتی و ملازاده جرأت ندارند بیایند و قحط الرجال شده ، آقای سجودی آمده ، ما حاضریم شأن خود را پایین بیاوریم تا ایشان بیایند و از ابن تیمیه دفاع کنند که بالاخره ابن تیمیه کذاب ، دروغگو بوده یا نبوده ؟ اگر آقای خدمتی و آقای ملازاده جرأت کنند ، ما دیگر سراغ آقای سجودی نمی رویم . چون واقعا ایشان ارزش ندارد که ما سراغش برویم .

بیننده :

بنده که مدافع افکار این ها نیستم .

استاد یزدانی :

آقای محمد ! شما هم مدافع و هم مؤید حرف های این آقایان هستید و ما حرف هایی را که در این شبکه ها بیان کردید ، را دیدیم و شنیدیم . اگر سؤال علمی دارید ، ما پاسخگو هستیم و اگر ندارید ، خدا حافظی می کنیم .

بیننده :

عرض بنده این است که شیعه امیرالمؤمنین باید عفت کلام داشته باشد . مثلا آقای ملازاده به آقای هاشمی عقیل بی عقل می گوید ، شما هم عقیل بی عقل می گویید . شما با آقای ملازاده چه فرقی می کنید ؟

مجری :

ما به نقل از آقای ملازاده می گوییم . ناقل کفر که کافر نیست . این یک قاعده علمی و معروف است .

بیننده :

شما باید عفت کلامتان را حفظ کنید ، شما امیرالمؤمنین و امام صادق دارید .

استاد یزدانی :

برادر عزیز ! همین که شما عفت کلام خود را حفظ می کنید ، تشکر می کنیم .

متأسفانه این بیننده عزیز همیشه با این شبکه ها تماس می گیرند . نمی دانم که ایشان شیعه است یا سنی هست یا وهابی ؟ هر زمان که با این شبکه های وهابی ـ داعشی تماس می گیرند ، میگویند ما همه حرف های شما را تأیید می کنیم و این شیعه است که مشکل دارد . جالب است که همیشه از مدافعان سجودی ، این وهابی پلید هستند . کسی که این همه به شیعه و به زنان شیعه توهین کرده . چرا شما به همین آقای سجودی نمی گویید که عفت کلامتان را حفظ کنید و زن های شیعه را به زنا تهمت نزنید . زشت ترین توهین ها را آقای سجودی به شیعه کرده که ما کلیپ های آن را نشان دادیم .

شما اگر مدافع عفت کلام هستید ، با این دوستتان تماس بگیرید و بگویید این همه به ناموس شیعه توهین و اهانت نکند . هفته قبل مگر آقای سجودی نگفتند که آقای مکارم فتوا دادند که زن های شیعه می توانند هر لحظه صیغه دهند ؟

آقای محمد ! شما شیعه که شیعه هستید ، واقعا تا به حال خانواده شما چنین کاری انجام دادند . اگر انجام ندادند ، به جای تعریف و تمجید از آقای سجودی ، از ایشان بپرسید که در کجای مذهب شیعه آمده یک زن می تواند روزی ده بار شوهر کند ؟ آقای سجودی نشان دهد و شما را قانع کند . شما می توانید روز ها با شبکه ولایت تماس بگیرید و بنده جواب شما را می دهم .

اما این که یک به اصطلاح شیعه این طور ناجوانمردانه به جای این که از ناموس خودش دفاع کند ، آقای سجودی را تأیید کند ، واقعا درد آور و ناراحت کننده است .

این که می گویند : شیعه امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) باید عفت کلام داشته باشد ، خود امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) در مورد اشعث در نهج البلاغه چه می فرمایند ؟ حضرت صراحتا می فرمایند : یا حائک ابن حائک ! شما معنای آن را پیدا کنید که حضرت چه فرموده . مگر در قرآن این که خداوند از کلمه کلب استفاده نکرده . شخصی مثل سجودی بدتر از اشعث است . فکر نمی کنم اشعث هم این طور بی حیا باشد که در برابر میلیون ها نفر به یک مرجع شیعه دروغ ببندد . آقای مکارم در کجا گفته که یک زن شیعه می تواند روزی ده بار شوهر کند ؟؟؟؟

دروغ به این وضوح می گوید ؛ اما آقای محمد به جای این که از مرجع شیعه حمایت کند ، می گوید : حرف های شما درست است و شیعه مشکل دارد . به نظر شما این آقا شیعه است ؟؟؟!!!!!

    مجری :

از شما استاد یزدانی عزیز و همچنین شما بینندگان بزرگوار به خاطر همراهی با این برنامه تشکر و قدردانی می کنیم .

اللهم عجل لولیک الفرج

یا علی مدد

خدا یار و نگهدارتان .