بسم الله الرحمن الرحیم

برنامه : چالش ویژه برنامه دهه ولایت (۴)

    تاریخ : ۲۸ / ۰۶ / ۹۵

مجری :

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

عرض سلام و درود خدمت شما بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت دارم . با برنامه چالش ویژه برنامه غدیر در خدمت شما بزرگواران هستیم .

استاد یزدانی :

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه مولانا امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) واولاده المعصومین سلام الله اجمعین .

بنده هم خدمت حضرتعالی و هم چنین خدمت بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت سلام عرض می کنم . باز هم ایام دهه ولایت را خدمت همه عزیزان تبریک و تهنیت عرض می کنم .

مجری :

ان شاء الله بتوانیم امشب هم برنامه خوبی را تقدیم حضور شما عزیزان کنیم . کلیپ های بسیار جالبی هم آماده است که مشاهده خواهید کرد . اما قبل از این که کلیپ ها را ببنید از استاد یزدانی تقاضا می کنم که آن سؤال ثابت این شب ها را تکرار کنید .

ما از بیننده های عزیز می خواهیم که در این ایام فقط همین یک سؤال را از شبکه های وهابی داشته باشند که در کلیپ ها خواهیم دید که چطور با همین یک سؤال عاجز شده اند .

استاد یزدانی :

سؤالی که قرار شد ما در این ده شب در خدمت بینندگان عزیز باشیم ، این بود که شما معتقد هستید پیامبر بزرگوار اسلام (صلی الله علیه وآله) امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در غدیر خم به عنوان دوست و ناصر و رفیق شما انتخاب کرده و گفته اند که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را دوست داشته باشید و او را یاری کنید .

فرضا ما شیعه ها پذیرفتیم که پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله ) فرموده باشند که امیرالمؤمنین علیه بن ابیطالب (علیه السلام) را دوست داشته باشید . چرا صحابه به همین دستور پیامبر (صلی الله علیه وآله) عمل نکردند ؟ چرا به جای دوستی با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بغض آن حضرت را در دل داشتند و با ایشان دشمنی کردند و با او جنگیدند . بیش از یک صد هزار نفر از اصحاب پیامبر (صلی الله علیه وآله) در سه جنگی که علیه امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) به راه انداخته بودند ، کشته شدند و به شهادت رسیدند . این ها همه نشانه این است که صحابه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) به جای دوستی ، دشمنی کردند .

ابن تیمیه در کتاب منهاج السنه ، جلد ۷ ، صفحه ۱۳۷ و ۱۳۸ تصریح می کند :

فان کثیرا من الصحابه والتابعین کانوا یبغضونه ویسبونه ویقاتلونه …

بسیاری از صحابه و تابعین بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند و به آن حضرت فحش می دادند و با ایشان جنگیده اند .

ابن تیمیه ، منهاج السنه ، ج ۷ ، ص ۱۳۷و ۱۳۸

سؤال در این جا بسیار واضح و روشن می شود که پیامبر (صلی الله علیه وآله) فرمودند که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را دوست داشته باشید ؛ اما صحابه به جای دوستی با آن حضرت ، دشمنی می کنند و بغض ایشان را در دل دارند و فحش می دهند و علیه ایشان جنگیده اند . نظر شما در این باره چیست ؟ آیا صحابه ای که این کار را کردند ، عادل بودند ؟ آیا صحابه ای که به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) فحش دادند ، عادل بودند ؟ مگر در صحیح بخاری ندارید که سباب المسلم فسوق ، صحابه ای که با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) جنگیدند ، مگر در صحیح مسلم نداریم که وقتالوه کفر ، هر کس با مسلمانی بجنگد ، کافر است ؟ مگر در قرآن کریم نخوانده اید که ومن لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الفاسقون ، ومن لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الظالمون ، ومن لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الکافرون .

جواب شما از این آیات چیست ؟ صحابه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) جنگیدند ،‌ به جای این که به حکم پیامبر (صلی الله علیه وآله) که حکم خدا بود ، پایبند باشند ، بر عکسش را عمل کردند . شما باید جواب بدهید ؛ گرچه میدانیم که هیچ جوابی برای آن ندارید .

مجری :

قبل از این که کلیپ های تماس شما عزیزان را ببینیم ، کلیپ دیگری از یکی از کارشناسان وهابی است که به دزد و خود فروشی و انواع فساد ها متهم است که در راستای کلام ابن تیمیه مطالبی را می گوید .

کلیپ ۱ ) :

میم الف ـ کارشناس وهابی :

وقتی که حضرت علی با معاویه درگیر شد ، مگر معاویه صحابه نبود ؟ مگر کسانی که در اطراف معاویه بودند ،‌بغض نداشتند . البته بغض ، به این معنا نیست که خدای نکرده در دین و شخصیتش بغض داشته باشد .

بیننده :

پس شما قبول دارید که صحابه ای بودند که بغض حضرت علی را داشتند .

میم الف ، کارشناس وهابی :

بله ، بله ، این یک واقعیت تاریخی است که ما انکار نمی کنیم . ما که مثل شما تقیه نداریم که انکار کنیم . این واقعیت است .

مجری :

دیدیم که این دزد معلوم الحال تصریح کرد که ما بدون تقیه معتقدیم که صحابه ای بودند که بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را داشتند . البته استاد یزدانی ! قول عجیبی را گفتند که بغض در دین و شخصیت نداشتند . ما نمی دانیم که بغض در چه داشتند ؟ نسبت به اعمال امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) داشتند که طبیعتا همه اعمال آن حضرت ، به نص صریح حدیث نبوی بر خواسته از حق است .

استاد یزدانی :

اعتراف جالبی از این دزد پارچه فروش بود که معاویه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) جنگیده و نمی شود که از روی دوستی با آن حضرت جنگیده باشد . معاویه و اطرافیانش بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند . این یک واقعیت تاریخی است و نمی شود آن را انکار کرد.

ما هم می خواهیم این واقعیت تاریخی را چماقی بر سر شما کنیم . همین هایی که شما آن ها را صحابه می دانید و می گویید عادل و اهل بهشت هستند ، همین ها بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند . به جای این که به حکم پیامبر (صلی الله علیه وآله) پایبند باشند ، بغض آن حضرت را داشتند و بر عکس عمل کردند .

دشمنی بسر بن ارطاه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (ع) و شیعیان آن حضرت

بنده از همین اطرافیان معاویه و خود معاویه ، مستندی را از منابع اهل سنت مطلبی را نشان می دهم که بسیار جالب است . از کتاب اسد الغابه فی معرفه الصحابه ، تألیف ابن اثیر جزری ، چاپ دار الکتب العلمیه بیروت ، جلد اول ، صفحه ۳۷۳ :

به بسر بن ارطاه می رسند که در صحابی بودن او اختلاف است . بعضی ها گفتند که ایشان صحابی بوده و بعضی دیگر ایشان را صحابی نمی دانند . نویسنده در مورد بسر بن ارطاه مطالبی را بیان می کند :

وشهد صفین مع معاویه ، وکان شدیداً على علی وأصحابه .

وکان معاویه سیره إلى الحجاز والیمن لیقتل شیعه علی ویأخذ البیعه له ، فسار إلى المدینه ففعل بها أفعالاً شنیعه وسار إلى الیمن ، وکان الأمیر على الیمن عبید الله بن العباس عاملاً لعلی بن أبی طالب ، رضی الله عنه ، فهرب عبید الله ، فنزلها بسر ففعل فیها هذا ، وقیل : إنه قتلهما بالمدینه ، والأول أکثر .

او در صفین در لشگر معاویه بود و در مورد امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) و اصحابش بسیار سختگیر بود ….

معاویه بسر بن ارطاه را به سمت حجاز و یمن فرستاد تا شیعیان امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را به شهادت برساند و از همه آن ها بیعت بگیرد . ایشان وارد شهر مدینه شد و افعال بسیار زشتی را در آن جا انجام دادند و بعد به سمت یمن رفت . امیر یمن ، عبید الله بن عباس ، عامل امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بود . عبید الله از آن جا فرار کرد و متأسفانه دو فرزندش را در مقابل مادرشان سر برید که به خاطر همین دیوانه شد .

بعد به قبیله همدان در یمن حمله کرد و زن های آن ها را اسیر کرد . اولین زن هایی که در اسلام اسیر و در بازار ها فروخته شدند ، زن های مردم یمن بودند که توسط بسر بن ارطاه انجام شد .

ابن اثیر جزری ،‌اسد الغابه ،‌ ج ۱ ، چاپ دار الکتب العلمیه بیروت ، ص ۳۷۴

چرا این کار را کردند ؟ به خاطر این که شیعیان امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بودند . همان کاری که امروز داعش انجام می دهد ، بسر بن ارطاه به دستور معاویه بن هند انجام می داد . مگر پیامبر (صلی الله علیه وآله) نگفته بود که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را دوست داشته باشید ، چرا صحابه بر خلاف گفته پیامبر (صلی الله علیه وآله) عمل کردند ؟ چرا معاویه به بسر بن ارطاه دستور داد که شیعیان امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را بکش و از آن ها برای من بیعت بگیر. آیا این موافق دستور رسول خدا (صلی الله علیه وآله) بود یا مخالف دستور آن حضرت بود .

این ها ثابت می کند که صحابه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) مشکل داشتند و به هیچ وجه به حرف رسول خدا (صلی الله علیه وآله) گوش ندادند .

مجری :

این هم مصداقی از مصادیق متعدد و پرشماری در مورد کلام ابن تیمیه که بسیاری از صحابه بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند و ایشان را سبّ و فحاشی می کردند و با آن حضرت می جنگیدند .

اما کلیپ بعدی ،‌ عاجز شدن یکی از کارشناسان وهابی از سؤال بینندگان عزیز است که با هم می بینیم .

کلیپ ۲ ) :

بیننده : محمد از ایران

سلام آقای سجودی !  عید غدیر را به همه مسلمانان تبریک عرض می کنم . از شما یک سؤال داشتم .

سجودی ، کارشناس وهابی :

به شرط این که شما هم به یک سؤال من پاسخ دهید .

بیننده :

ابتدا اجازه دهید سؤال بنده انعقاد پیدا کند . از نظر شما پیامبر (صلی الله علیه وآله) در غدیر خم ، دوستی امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را اعلام کرده اند . پس اگر این طور است ؛ چرا صحابه به همین دستور هم عمل نکردند ؟ ابن تیمیه وهابی در منهاج السنه ، جلد ۷ ، صفحه ۱۳۷ می گوید : فان کثیرا من الصحابه والتابعین کانوا یبغضونه ویسبونه ویقاتلونه ، بسیاری از صحابه و تابعین بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند و به آن حضرت فحش می دادند و با ایشان جنگیدند .

سجودی ، کارشناس وهابی :

بنده پاسخ سؤال شما را بلد نیستم . حالا سؤال بنده را پاسخ دهید . لیلا زن بود یا مرد ؟ این را هم نمی توانید پاسخ دهید ؟ حداقل این را پاسخ می دادید که ما خدا را شکر می کردیم که شما حداقل یک سؤال را پاسخ دادید .

مجری :

این هم توان علمی کارشناسان وهابی است که در برابر نونهالان و کودکان شیعه هم از پاسخ دادن عاجز هستند و به صراحت گفتند که من پاسخ این سؤال را بلد نیستم . این جا تنها جایی بود که صادقانه حرف زدند .

ما این جا هم دعوت می کنیم که اگر کسی می تواند به این سؤال پاسخ دهد ، با شبکه ولایت و برنامه چالش ویژه دهه غدیر تماس بگیرد ، ما در خدمت آن بزرگوار هستیم .

استاد یزدانی :

من واقعا از این غنچه ولایت که فکر می کنم دوازده یا سیزده ساله هستند ،‌ تشکر می کنم . چقدر آقای سجودی بدبخت و بیچاره است که نمی تواند جواب سؤال یک بچه سیزده ساله را هم نمی تواند بدهد . به جای این که جواب سؤال را بدهد ، می گوید : لیلا مرد بود یا زن بود ؟ سؤال بسیار عجیبی است که فکر نکنم کسی جواب این سؤال را بلد باشد !!

دشمنی بنی امیه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (ع)

بنده یک مورد از بغض صحابه نسبت به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را نشان دهم که در تدریب الراوی ، تألیف آقای سیوطی ، با تحقیق مازن محمد السرساوی ، جلد ۲ ، چاپ دار ابن جوزی عربستان ، صفحه ۹۵۶ آمده :

 قال ابو عبد الرحمن المقری : کانت بنو امیه اذا سمعوا بمولود اسمه علی قتلوه فبلغ ذلک رباحا فقال : هو علی

ابو عبد الرحمن المقری گفت : بنی امیه وقتی می شنیدند که بچه تازه به دنیا آمده ای ، نامش علی است ، او را می کشتند . شخصی به نام رباح بود که پسری به نام علی داشت . گفت : اسم پسرم علی نیست بلکه علی (با ضمه ) است و مشهور به علی بن رباح شد .

سیوطی ، تدریب الراوای ، با تحقیق مازن محمد السرساوی ، ج ۲ ، چاپ دار ابن جوزی ، ص ۹۵۶

این خیلی واضح است که ابن تیمیه می گوید : فان کثیرا من الصحابه والتابعین کانوا یبغضونه ویسبونه ویقاتلونه . ایشان هم دقیقا همین سخن ابن تیمیه را بیان می کند . تمام بنی امیه وقتی می شنیدند که نام پسری ” علی ” است ،‌ او را می کشتند و به این طریق به دستور پیامبر (صلی الله علیه وآله) عمل می کردند که با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) دوست باشید . آیا این نشانه دوستی است ؟؟؟

مجری :

تک تک این روایات و مصدایق برای وجدان های بیدار تلنگر های قوی هست که هر کس می تواند از خود بپرسد که چرا وهابی ها و حتی کسانی که ادعا می کنند حدیث غدیر بر دوستی دلالت می کند ، پاسخی ندارند .

کلیپ بعدی هم از یکی از کارشناسان وهابی است که از جواب دادن به بیننده عاجز شده است .

کلیپ ۳ ) :

بیننده : موسوی از ایران

آقای کشتکار ! بنده می خواهم همان سؤالی را که بیننده قبلی پرسیدند ، تکرار کنم . از نظر شما پیامبر (صلی الله علیه وآله) در غدیر ، دوستی آقا امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را اعلام کرده ؛‌ اما وقتی به روایات و کتب شما مراجعه می کنیم ، می بینیم صحابه حتی به این موردی که قائل هستید هم اعتنایی نداشتند . در کتاب منهاج السنه ابن تیمیه ….

کشتکار ، کارشناس وهابی :

برادر بزرگوار ! شما روی کتاب های ابن تیمیه زوم نکنید . بحث را دوباره به ابن تیمیه منتقل می کنید . یک سؤال در مورد ابن تیمیه عنوان شد که من جواب می دهم ؛ اما در مورد ابن تیمیه هیچ اشاره ای نداشته باشید . در مورد صحابه حدیثی بیاورید که این کار را کرده باشند . ابن تیمیه را کنار بگذارید .

آقای موسوی که سؤالی مطرح نکردند !!!! ظاهرا ناراحت شدید و خودتان قطع کردید !!!!!

مجری :

این هم بیننده عزیز دیگری که تماس گرفته بودند و آن ها تماسش را قطع کردند و می گویند که خود بیننده قطع کرد و این که سؤالی را هم مطرح نکردند . قضاوت با شما که این بیننده سؤالی مطرح کرد یا خیر ؟ هم چنین گفتند که روی کتاب های ابن تیمیه زوم نکنید . ظاهرا آقای کشتکار مزه دروغ های ابن تیمیه زیر زبانشان هست که گفتند بحث را به سمت ابن تیمیه نبرید .

استاد یزدانی :

دشمنی مروان با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (ع)

بنده نمونه دیگری از این دوستی ها را با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را نشان می دهم که در کتاب سیر اعلام النبلاء ، تألیف شمس الدین ذهبی ، جلد ۲ سیره الخلفاء الراشدین ، چاپ مؤسسه الرساله ، صفحه ۲۱۰ می آورد :

وروى عمر بن علی بن الحسین ، عن أبیه قال : قال مروان : ما کان فی القوم أدفع عن صاحبنا من صاحبکم یعنی علیاً عن عثمان ، قال :فقلت : ما بالکم تسبونه على المنابر قال : لا یستقیم الأمر إلا بذلک . رواه ابن أبی خیثمه . بإسناد قوی ، عن عمر .

عمر بن علی بن الحسین (علیه السلام) از پدرش نقل می کند که مروان گفت : در میان این قوم کسی به اندازه علی بن ابیطالب (علیه السلام) از عثمان دفاع نکرده .

این که این مطلب چقدر صحت دارد یا نه ،‌ باید در جای دیگری بررسی شود .

امام (علیه السلام) از او سؤال می کند که چرا امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را روی منبر ها فحش می دهید ؟

روی منبر پیامبر (صلی الله علیه وآله) می نشینند و به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) فحاشی می کنند .

گفت : امر حکومت ما جز با فحش و اهانت به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) انجام نمی شود . آقای ذهبی می گوید که این روایت ابن ابی خیثمه با سند قوی از عمر نقل کرده است .

ذهبی ، سیر اعلام النبلاء ، چاپ مؤسسه الرساله بیروت ،‌ ج ۲ ،‌ ص ۲۱۰

این ها مروان را خیلی دوست دارند . مروان هم داماد عثمان است و هم از یک قبیله هستند . پیامبر (صلی الله علیه وآله ) آن ها را طرد و لعن کرد . پیامبر (صلی الله علیه وآله) روایات صحیح در منابع اهل سنت وجود دارد که حکم بن ابی العاص را از مدینه طرد و او و نسلش را نفرین کردند . اما عثمان بن عفان در برابر پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله ) اجتهاد کرد و مروان را به مدینه برگرداند و او را داماد خود کرد و همه کارهای خلافت به دستش بود . در حالی که روی منبر های پیامبر (صلی الله علیه واله) می آمد و به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) فحش می داد .

این ها به دستور پیامبر (صلی الله علیه وآله) عمل کردند ؟ آیا این کارها اظهار دوستی به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) است ؟

مجری :

این هم مصداقی دیگر از محبت برخی به آقا امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بر مبنای حدیث غدیر که برخی ادعا می کنند معنای دوستی و محبت است .

کلیپ بعدی باز هم آقای کشتکار است که بیننده عزیز دیگری از نونهالان شیعه تماس گرفتند ، پاسخ آقای کشتکار را به این بیننده ببینیم .

کلیپ ۴ ) :

بیننده : آمنه از ایران

آقای کشتکار ! به نظر شما پیامبر (صلی الله علیه وآله) در غدیر خم ، محبت و دوستی حضرت علی (علیه السلام) را اعلام کردند ؛ ولی صحابه حتی به همین دوستی هم عمل نکردند . ابن تیمیه در منهاج السنه ، جلد ۷ ، صفحه ۱۳۷ می گوید : فان کثیرا من الصحابه والتابعین کانوا یبغضونه ویسبونه ویقاتلونه ، تعداد زیادی از صحابه بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند و به حضرت فحش می دادند و حتی با ایشان جنگیدند .

آیا این کار صحابه مخالفت با دستور خدا و پیامبر (صلی الله علیه وآله) نیست و آیا این ها مصداق این آیات نمی شوند که ومن لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الفاسقون ، ومن لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الظالمون ، ومن لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الکافرون .

در این صورت عدالت صحابه چه می شود ؟ آیا کسانی که بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را داشتند ، عادل هستند ؟

کشتکار ، کارشناس وهابی :

حتما به سؤال شما پاسخ می دهم .

اما خانم آمنه عزیز ! خواهر محترم ! این مطلبی که شما الان خوانید و به سمع و حضور میلیون ها بیننده رساندید ، متأسفانه قیچی شده و به شما دروغ گفته اند . درست است که این چند کلمه را ابن تیمیه نوشته ؛‌ اما چرا ابن تیمیه این مطلب را در کتابش نوشته ؟ نه این که بغض و کینه نسبت به سید خودش علی رضی الله داشته باشد ؛ بلکه در باب مناظره با خصم خودش ، به نام ابن مطهر حلی ، مسائلی برای منزوی کردن و برای قانع کردن شخصی که با او مناقشه کرده یعنی ابن مطهر حلی ، این مسائل را عنوان می کند . شما قبل و بعد از این مطلبی که ابن تیمیه نوشته را مطالعه کنید .

دوم این که ، خواهر محترم ! والله وبالله ،‌این را به این را من باب امانت علمی عرض می کنم ابن تیمیه برعکس دیگر علمای اهل سنت ، آنچنان در مورد اهل بیت و سیدنا علی رضی الله عنه ، مطالبی نوشته اند ، درود فرستاده اند ، مدح و ثنائی داشته که بنده فکر می کنم حتی در اهل بیت غلو داشته ؛ البته در محبت !!!!!!!!!!!!

مجری :

این هم پاسخ آقای کشتکار بود . کسی که میگفت : بحث را به سمت ابن تیمیه نبرید . خودشان بحث را به سمت ابن تیمیه بردند تا از آن سؤال اصلی پاسخی ندهند و دیدید که توضیحات ایشان اصلا هیچ ارتباطی به سؤال نداشت و این ها به قدری عاجز شدند که نمی تواند این سؤال را حتی در برابر کودکان و نونهالان شیعه پاسخ دهند .

استاد یزدانی :

جوابی که ایشان دادند ، این بود که قبل و بعد مطلب را بریدند ، شما قبل و بعد را مطالعه کنید . ما بارها قبل و بعدش را نشان دادیم . کتاب منهاج السنه ، جلد ۷ ، صفحه ۱۳۷ ، بنده یک صفحه قبل و یک صفحه بعد را نشان می دهم ، شما ببینید که آیا مطلبی هست که ثابت کند صحابه بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) در دل نداشتند و به آن حضرت فحش نمی دادند و با ایشان نجنگیدند .

آیا چنین مطلبی هست ؟ اگر هست ، پیدا کنید . کل مطلبش مقایسه ای بین ابوبکر و عمر و عثمان با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) است که می خواهد ثابت کند صحابه خلفای سه گانه را دوست داشتند . اما همین صحابه بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را داشتند . پس ابوبکر و عمر از امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بالاتر هستند . این مطلب دقیقا ناصبی بودن ابن تیمیه و ناصبی بودن آن صحابه را ثابت می کند . صحابه و تابعینی که به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) فحش می دادند و با ایشان جنگیدند ، واضح است که ناصبی هستند .

آقای کشتکار قبل و بعد مطلب را بخوانند تا ببینیم چه مطلبی به نفع ایشان دارد . این که ابن تیمیه غلو هم کرده ، هر کس غلو کند ، طبق نظر شما کافر است . پس ابن تیمیه هم شیعه غالی یا به قول خودشان رافضی خبیث شده . شما که غلو را کفر می دانید ، از این طرف هم ابن تیمیه را زدید .

نظر ابن تیمیه در مورد امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) کاملا مشخص است و باید در یک زمان دیگر بحث شود که چقدر ابن تیمیه نسبت به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بغض داشته ، چقدر بغض حضرت زهرا (سلام الله علیها) را داشتند و چه فحاشی های رکیکی در همین منهاج السنه نسبت به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) دارد که در جای دیگر بحث می شود .

دشمنی بنی امیه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (ع)

موردی دیگری از دشمنی های صحابه نسبت به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را ابن کثیر در کتاب البدایه و النهایه ، جلد ۱۵ ، با تحقیق عبد القادر الارنوؤط و دکتر بشار عواد معروف ، چاپ دار ابن کثیر ، صفحه ۳۲۸ می آورد :

قال الشیخ عماد الدین ابن کثیر حمه الله تعالی : ثم قلت انا بعد ذلک ابیاتا :

ابن کثیر می گوید که من ابیاتی به ابیات شخص قبلی اضافه می کنم .

ابیاتی را بیان می کند تا این که به صفحه ۳۰۳ می رسد :

وهکذا خلفا بنی امیه                عدتهم کعده الرافضه

ولکن المده کانت ناقصه          عن مئه من السنین خالصه

وکلهم قد کان ناصبیا              الا الامام عمر التقیا

کل خلفای بنی امیه ناصبی بودند ، غیر از عمر بن عبد العزیز .

بینندگان عزیز می دانند که اولین خلیفه از بنی امیه چه کسی بوده . غیر از عمر بن عبد العزیز که ایشان مدعی است ناصبی نبوده ، تمام خلفای بنی امیه ناصبی بودند . در ادامه هم همه خلفای بنی امیه را نام می برد . چرا ناصبی بودند ؟ چون پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) در غدیر خم به همه مسلمانان توصیه کرده بود که این خبر را به گوش فرزندانتان و آیندگان برسانید که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را طبق مبنای خودشان ، دوست داشته باشید . چقدر هم دوست داشتند ، به حدی که ناصبی شدند . بس که دوست داشتند و به قول آقای کشتکار ، در این دوست داشتن غلو کردند ، کار به جایی رسید که ناصبی شدند و به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) فحش دادند و بغض آن حضرت را در دل داشتند .

مجری :

این هم نمونه دیگری از خلفای بنی امیه که بسیار صریح و واضح بود که برخی آن ها را امیرالمؤمنین هم نامیده اند که خیلی این القاب عجیب و غریب است که به یک  عده ناصبی داده شود .

کلیپ بعدی تماسی با آقای سجودی است که خیلی خیلی جالب است .

کلیپ ۵ ) :

بیننده :

آقای سجودی ! شما گفتید : این که صحابه بغض داشتند و سبّ می کردند ، دروغ بوده یعنی ابن تیمیه اشتباه کرده . اولا ، ابن تیمیه در نزد شما خدا و پیامبر و امام است ؛ حتی آقای ملازاده به ایشان اسد الله می گوید . چطور شما هر زمان که کم می آورید ، می گویید که اشتباه کرده .

سجودی ، کارشناس وهابی :

اولا ، من نگفتم که اشتباه کرده !!!! گفتم : من نمی دانم و موظف نیستم که هر کتابی را بخوانم ؛ بلکه اگر یکی از شما خیلی شلوغ کند ، یکی از ما جواب میدهد . آقای انصاری گفت : بیاید ، همه اش را دروغ گفته .

فرض بر این گذاشتم که دروغ گفته و اشتباه کرده باشد ، ابن تیمیه پیغمبر ما نیست ،‌خدای ما نیست ، آقای ملازاده هم اگر گفته باشد که ابن تیمیه معصوم است ، آقای ملازاده هم بی خود گفته !!! چون می دانم که نگفته . من شیخ ملازاده را می شناسم . شما چرا مثل همین ملحدین ، یک فرض دروغی را مطرح می کنید و روی آن مانور می دهید . چرا شما این آیه را نمی بینید که فرعون می گوید : قال فمن بال القرون الاولی ، می گوید : در مورد تاریخ صحبت کن ، در مورد توحید صحبت نکن !!!!

ابن تیمیه به من و شما چه ربطی دارد ؟ حال تا می توانید صحبت کنید که دیگر جوابی نمی شنوید.

بیننده :

من نگفتم که آقای ملازاده گفته ابن تیمیه معصوم است ؛ بلکه گفته : ایشان اسد الله است !

بعد گفتید که با آقای انصاری مناظره کنید ، آقای انصاری چه کسی هست ؟ ایشان اصلا علمی برای مناظره ندارد . آقای ملازاده در مورد ایشان می گوید : انصاری دزد پارچه فروشی بوده که نه علمی دارد و نه چیزی می فهمد .

سجودی ، کارشناس وهابی :

عجیب است ، جوابش را ندهم . ببینید که چه می گوید . اگر حرف آقای ملازاده را در مورد آقای انصاری قبول دارید ، در مورد خودتان هم قبول کنید و جل و پلاس خودتان را جمع کنید . در مورد شما چه می گویند ؟؟

مجری :

عکس العمل آقای سجودی خیلی جالب بود در مورد این که بیننده در جای خیلی خوبی اشاره کردند که آقای میم الف ،‌ به قول آقای ملازاده یک فرد بی سواد دزد است و کاملا مشخص بود که هیچ جوابی برای گفتن ندارند .

استاد یزدانی :

ایشان اصلا هیچ جوابی برای گفتن نداشت . می خواست بگوید : من جواب شما را ندارم و سراغ آقای انصاری بروید که ایشان می خواهد با شما مناظره کند . بیننده هم گفت : شخصی که شما نام می برید ، یک دزد پارچه فروش بی سواد است . به هر حال ایشان جواب دادند : ابن تیمیه اگر گفته باشد ، اشتباه کرده که ما در هفته گذشته گفتیم : این یک اشتباه ساده نیست . ایشان مدعی است که عده زیادی از صحابه و تابعین بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند . هر کس بغض امیرالمؤمننی علی بن ابیطالب (علیه السلام) در دل داشته باشد ، طبق روایت صحیح مسلم ، منافق است یعنی ابن تیمیه اتهام نفاق به بسیاری از صحابه زده . اتهام نفاق به بسیاری از صحابه یعنی تنقیص صحابه که ابوزرعه رازی از علمای بزرگ اهل سنت در کتاب صواعق المحرقه ، صفحه ۵۷۴ می گوید :

وقد قال امام عصره ابوزرعه الرازی من اجل شیوخ مسلم : اذا رأیت الرجل ینتقص احدا من اصحاب رسول الله ’ فاعلم انه زندیق …

اگر شما دیدید که شخصی به یکی از اصحاب رسول خدا (صلی الله علیه وآله) نقصی وارد می کند ، بدانید که او زندیق است .

ابن حجر عسقلانی ، صواعق المحرقه ، ص ۵۷۴

پس ابن تیمیه ، زندیق است و به قول آقای ملازاده ، اسد الله نیست .

تماس بینندگان

بیننده : آقای غوثی از نقده ـ اهل سنت

استاد یزدانی گفتند که قبل و بعد مطلب چیزی نیست که بخوانیم . آقای یزدانی ! این مطالب در مورد مبارزه با آقای حلی بوده . ایشان در روایت اعلام کرده : آن هایی که حضرت علی را بالا بردند و ایشان را به درجه خدایی بردند ، کسانی بودند که بغض حضرت علی را داشتند .

استاد یزدانی :

بنده متن عربی را نشان میدهم ، عبارت را ترجمه کنید و بگویید که این مطالبی که می گویید ،‌در کجای صفحه است .

بیننده :

من متن عربی آن را از شبکه شما خواندم . در واقع این مطالب در جواب آقای حلی بوده که آن هایی که بغض حضرت علی را داشتند ، بهتر از کسانی بودند که ایشان را به درجه خدایی رساندند .

استاد یزدانی :

در کجا درجه خدایی آمده ؟ بنده مطلب را از نرم افزار نشان می دهم . عبارتی را که مد نظر شما است بخوانید تا جستجو بزنم .

بیننده :

این مطلب را یک ماه قبل که توضیح می دادید ، گوش کردم . خودتان گفتید که اصحاب ،‌ابوبکر وعمر و عثمان را دوست داشتند و بغض حضرت علی را داشتند . به خاطر همین این ها مغرض بودند . من این مطلب را از شبکه شما شنیدم .

استاد یزدانی :

بنده عبارت کانوا یبغضونه را جستجو می زنم . چهار مورد نشان می دهم .

الرابع أن الله قد اخبر انه سیجعل للذین آمنوا و عملوا الصالحات ودا و هذا وعد منه صادق و معلوم أن الله قد جعل للصحابه موده فی قلب کل مسلم لا سیما الخلفاء رضی الله عنهم لا سیما أبو بکر و عمر فان عأمه الصحابه و التابعین کانوا یودونهما و کانوا خیر القرون

و لم یکن کذلک علی فان کثیرا من الصحابه و التابعین کانوا یبغضونه یسبونه و یقاتلونه و أبو بکر و عمر رضی الله عنهما قد ابغضهما و سبهما الرافضه و النصیریه و الغالیه و الإسماعیلیه ….

نکته مورد نظر شما در کجای این مطلب بود ؟

بیننده :

ابن تیمیه همزمان با آقای حلی بوده و در جواب ایشان گفته .

استاد یزدانی :

همزمان با هر کسی که می خواهد باشد ، این را گفته که بسیاری از صحابه و تابعین بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را داشتند یا نه ؟

بیننده :

ابن تیمیه این حرف را زده ، من که نگفتم ایشان چنین حرفی نزده .

استاد یزدانی :

ما هم همین را می خواستیم ثابت کنیم .

بیننده :

اما کسانی هم بودند که حضرت علی را به درج خدایی رساندند .

استاد یزدانی :

هر کس امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را به درجه خدایی رسانده ، از دیدگاه ما کافر و نجس است . الان این مطلب شما چه ارتباطی به بحث ما دارد ؟

بیننده :

شما باید این مطلب را از صحیح بخاری و مسلم به ما نشان دهید ؛ چون این کتاب ها برای ما مهم هستند .

استاد یزدانی :

اگر از صحیح بخاری و مسلم نشان دهم ، قبول می کنید که بعضی از صحابه بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام ) را داشتند ؟

بیننده :

من که منکر این قضیه نیستم .

استاد یزدانی :

اگر این طور است ، این بحث را به پایان می رسانیم . آیا ابن تیمیه گفته بود که بسیاری از صحابه دشمن امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) بودند یا نه ؟

بیننده :

این برداشت ایشان بود ، والا خودشان اقرار به این مطلب نداشتند .

استاد یزدانی :

این حرف خود ابن تیمیه است که در کتابش آمده : فان کثیرا من الصحابه و التابعین کانوا یبغضونه یسبونه و یقاتلونه .

بیننده :

در رابطه با غنایم بوده .

استاد یزدانی :

اصلا بحثی از غنائم نبوده . شما اگر از اول تا آخر مطلب بخوانید ، چنین چیزی را پیدا نمی کنید .

بیننده :

این برداشت شخصی خودش بوده .

استاد یزدانی :

پس برداشت شخصی ابن تیمیه این بوده . ابن تیمیه به بسیاری از صحابه دروغ بسته یا راست گفتند ؟

بیننده :

نه ، اصلا دروغی نبوده .

استاد یزدانی :

یعنی ابن تیمیه اعتقاد داشته که بسیاری از صحابه و تابعین ، بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را داشتند و منافق بودند .

بیننده :

من نمی دانم ، این برداشت شما است .

استاد یزدانی :

این برداشت من نیست ؛ بلکه روایتی است که در صحیح مسلم نقل شده که بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را داشته باشد ، منافق است . ابن تیمیه می گوید : بسیاری از صحابه بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند ؛ پس ابن تیمیه معتقد است که بسیاری از صحابه منافق هستند .

بیننده :

این ها که معصوم نبودند .

استاد یزدانی :

می دانم که معصوم نبودند ، منافق بودند .

بیننده :

این نظر شما است ؛ چون بعد ها در نزد رسول خدا (صلی الله علیه وآله) اعلام پشیمانی کردند .

استاد یزدانی :

بعد از پیامبر (صلی الله علیه وآله ) بوده . شما میگویید همه صحابه اهل بهشت هستند ؛ اما ابن تیمیه می گوید : اکثر صحابه منافق هستند و بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را در دل داشتند .

بیننده :

این برداشت شخصی ایشان بوده .

استاد یزدانی :

اگر برداشت شخصی خودش بوده ، پس ابن تیمیه به صحابه تهمت زده و توهین کرده .

بیننده :

نه ، این برداشت از دین بوده .

استاد یزدانی :

بلاخره ابن تیمیه راست گفته یا دروغ گفته ؟

بیننده :

ابن تیمیه یک برداشت از صحابه کرده .

استاد یزدانی :

این برداشت درست است یا غلط است ؟

بیننده :

نه ، درست نیست .

استاد یزدانی :

پس به صحابه توهین کرده ؟

بیننده :

بله .

استاد یزدانی :

هر کس به یکی از صحابه توهین کند ،‌ به قول علمای شما زندیق است . پس ابن تیمیه زندیق بوده .

بیننده :

استاد یزدانی ! این در رابطه با ابوبکر و عمر و عثمان هم صدق می کند .

استاد یزدانی :

شما به بقیه کاری نداشته باشید . همین بحث را دنبال کنید . شما این را بپذیرید که ابن تیمیه زندیق بوده .

بیننده :

نه ، من این را نمی توانم بپذیرم .

مجری :

برادر عزیز ! شما پذیرفتید که ابن تیمیه تصریح کرده بسیاری از صحابه و تابعین بغض امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) در دل داشتند .

بیننده :

این مطلب در مورد کسانی بودند که حضرت علی را به مقام خدایی می رساندند .

استاد یزدانی :

این مطلب در مورد صحابه است ، آقای غوثی عزیز فرار نکنید .

بیننده :

این نظر شخصی من است .

استاد یزدانی :

نظر شخصی شما این است که ابن تیمیه راست گفته یا نگفته ؟

بیننده :

اگر این مطلب را گفته ، اصلا راست نگفته .

استاد یزدانی :

اگر راست نگفته ، پس به صحابه تهمت زده .

بیننده :

اگر گفته ، تهمت زده .

استاد یزدانی :

پس چون به صحابه تهمت زده ، زندیق است .

بیننده :

نه ، من این را قبول ندارم .

استاد یزدانی :

فحش دادن و توهین کردن به صحابه درست است یا نیست ؟ هر کس به صحابه توهین کند ، حکمش چیست ؟

بیننده :

نه ، درست نیست . حکمش همان است که خودتان گفتید .

استاد یزدانی :

پس ابن تیمیه توهین کرده و زندیق است .

بیننده :

من چون اطلاعات شخصی درباره ایشان ندارم ، قبول نمی کنم .

مجری :

همه بینندگان عزیز دیدند و قضاوت می کنند که آیا جناب غوثی درست فرمودند یا نه ؟ در هر صورت از این که تلاش کردید که پاسخ سؤال ما را بدهید ، تشکر می کنیم .

بیننده : آقای رضایی از خمینی شهر ـ شیعه

بنده قبل از این که مطالب خود را ارائه دهم ، قضاوت خود را در مورد حرف های بیننده قبلی بیان می کنم . به زعم آقای غوثی ، از ابن تیمیه دفع اتهام شد و ایشان را از این مسأله مبرا کرد .

جناب یزدانی عزیز ! اگر ما عصر حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) را درک کنیم و از حضرت بخواهیم که اجازه دهند قبل از عزای جد مظلومشان سید الشهدا (علیه السلام) در محرم عزاداری کنیم ، دهه دوم ذی حجه الاحرام را بر غربت غدیر و غربت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) ناله کنیم و اشک بریزیم ، شاید خواسته به جایی باشد .

این یک قاعده جهانی است که هر خطیبی وقتی می خواهد سخنرانی کند ، اعلام برنامه می کند که من در مورد فلان مسأله صحبت می کنم . این در همه جهان رعایت می شود . چطور این ها خاتم الانبیاء (صلی الله علیه وآله) را از این قاعده مستثنی می کند و می گویند : پیامبر (صلی الله علیه وآله) می خواست بین امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) و یمنی ها فیصله بدهد . در صورتی که در هیچ کجای خطبه غدیر رسول خدا (صلی الله علیه وآله) به آن اشاره ای نکرده اند که من به این خاطر شما را نگه داشته ام . در صورتی که اگر مسأله قابل اهمیتی بود ، رسول خدا (صلی الله علیه وآله) می فرمودند که می خواهم قضیه ای را که بین یمنی ها و بین داماد و پسر عم ام و برادرم علی بن ابیطالب (علیه السلام) ایجاد شده ، را فیصله دهم .

نکته آخر این که ، از همین موضوع ” من کنت مولاه فهذا علی مولاه ” اگر به زعم آقایان بگوییم که منظور دوستی است ، سؤال کردم که اگر منظور دوستی باشد ، پیامبر (صلی الله علیه وآله) دوستی که به امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) دعوت کرده است ،‌از نوع دوستی است که خدای متعال برای خود خاتم الانبیاء (صلی الله علیه وآله) نهادینه کرده و چون دوستی آن حضرت فرض و واجب است و رسول خدا (صلی الله علیه وآله) از روی هوی و هوس هم نفرموده که امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) را دوست داشته باشید . پس دوست امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) هم در کنار دوستی رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرض می شود و کسی که در امت آن حضرت به مرتبه ای برسد که دوستی او فرض شود ، اطاعت او هم فرض می شود که در این صورت تکلیف ما روشن است .

بیننده : امیر محمد از غنچه های ولایت از قزوین ـ شیعه

بنده امروز با یکی از شبکه های وهابی تماس داشتم که به اصطلاح کارشناس برنامه ، جواب دادن به سؤال بنده در مورد ابن تیمیه را مشروط به پاسخ دادن به سؤال خودش کرد و هیچ پاسخ به سؤال بنده ندادند . در آخر هم یک سؤال مضحک و مسخره و صد در صد وهابی پرسیدند که آیا لیلی زن است یا مرد است ؟ بنده به این سؤال ایشان هم جواب دادم که متأسفانه پخش نکردند . اگر اجازه بدهید ، بنده جواب سؤالشان را از این شبکه مقدس بدهم .

اگر در شربت وهاب کولا یک بال مگس شفابخش باشد ،‌ بنابراین امکان دارد که لیلی وهابیت نه تنها مرد باشد ؛ بلکه نام یکی از مگس های شفا بخش وهاب کولا هم باشد .

مجری :

تشکر ویژه ای از پدران و مادران این غنچه های ولایت تشکر می کنیم که به حق ما مدیون آن ها هم هستم که چنین فرزندان عزیزی را تربیت می کنند که این طور شبکه های وهابیت را عاجز می کنند .

استاد یزدانی :

خوشبختانه امسال غنچه های ولایت گل کاشتند و دو هفته شبکه های وهابی هدفشان این بود که غنچه های ولایت وصل نشوند . حدود پانزده نفر از غنچه های ولایت هر روز به همه برنامه های این شبکه ها تماس میگرفتند و تا خود را معرفی می کردند ، قطع می شدند . اما در آخر توانستند این پانزده نفر سؤال خود را از این شبکه های وهابی بپرسند . ان شاء الله ما کلیپ های این عزیزان را در روز های آینده پخش خواهیم کرد . افتخار می کنیم که امروز بچه شیعه های هشت ساله و نه ساله و ده ساله ، دوازده ساله و پانزده ساله ، شبکه های وهابی را به جایی رساندند که حتی تلفن نمی گرفتند .

برادر آقای امیر محمد ، محمد مهدی متولی ، بلایی بر سر آقای خدمتی و آقای میم الف آورد که حرفی برای گفتن نداشت و هاج و واج مانده بودند و نمی دانستند چه پاسخی به این بچه شیعه بدهند .

مجری :

از شما استاد یزدانی عزیز و هم چنین شما بینندگان ارجمند تشکر می کنیم .

اللهم عجل لولیک الفرج

یا علی مدد

خدا یار ونگهدارتان .